Interesująca walka w kategorii średniej planowana jest na UFC 256. Marvin Vettori dostanie to czego chciał od organizacji „Ultimate Fighting Championship”, czyli walkę z czołowym zawodnikiem kategorii średniej. Vettori ma zmierzyć się z Jacare Souzą.

Souza (26-8, 1 NC MMA) przegrał dwie ostatnie walki w oktagonie UFC. Jedną przez decyzję sędziowską z Janem Błachowiczem w kategorii półciężkiej, a drugą z Jackiem Hermanssonem w dywizji do 84 kilogramów. Brayzlijczyk będzie próbował na UFC 256 zdobyć pierwszą wygraną w oktagonie od czasu zwycięstwa w listopadzie 2018 roku z Chrisem Weidmanem.

Vettori (15-4-1 MMA) ma dobrą serię zwycięstw w kategorii średniej UFC. Włoch wygrał trzy ostatnie walki. Przez długi czas nawoływał on o walkę z czołówką dywizji. Organizacja początkowo chciała zestawić go drugi raz z Omarim Akhmedovem, lecz jak widać zmienili swoje plany.

UFC 256 odbędzie się 12 grudnia.

17 KOMENTARZE

  1. Dobra walka. Stawiam na Vettoriego, chociaż smutno mi będzie patrzeć na Jacare doznającego trzeciej porażki pod rząd.

  2. Hehe, jak oglądałem jego walkę z Adesanyą to myślałem, że Izrael jednak chyba nie jest taki dobry, skoro ledwo wygrał z takim ogórkiem (szczerze to nie miałem wtedy przekonania, że Adesanya wygrał na punkty). Okazało się, że po prostu obaj są dobrzy. Oby wygrał, może niedługo zapracować na rewanż.

    Swoją drogą coś słabo z prospektami w średniej. Jeszcze parę lat temu, za czasów prime Weidmana, Rockholda, Romero, Souzy i Leniwca, to była najmocniej obsadzona dywizja.

  3. Vettori, bardzo łatwo. Kibicuję mu od dawna, niech się dokopie do rewanżu z jak to pisze @Navio kuntakinte

    Obawiam sie że nici z rewanżu. Adesanya idzie do LHW po wpierdol od Janka/Jonesa.

    Ostatnio jakaś dziewucha napisała Barnettowi żeby wygooglował co to znaczy Wpierdol bo dostanie to od Różala. Bez kitu jesli zestawią go z Jankiem to pisze mu taki sam komentarz.:lol:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.