ranking ufc

Podsumowanie aktualizacji oficjalnych rankingów UFC po minionej gali UFC on ESPN+ 16. Na najnowszych zmianach ucierpieli Marcin Tybura oraz Krzysztof Jotko, którzy zanotowali spadek i nie widnieją już w TOP 15 swoich kategorii wagowych.

P4P: Awans na 11. pozycję w rankingu zaliczyła Valentina Shevchenko, która plasuje się tuż za czołową dziesiątką ex aequo z Conorem McGregorem. Mistrzyni kategorii muszej przed miesiącem pokonała Liz Carmouche w swojej drugiej obronie pasa.

Ciężka: Augusto Sakai, ostatni pogromca Marcina Tybury, wspiął się w górę o trzy oczka i akutalnie zajmuje 12. miejsce. Polak niestety wypadł z zestawienia. O jedną pozycję do przodu przesunął się również Walt Harris (10.), natomiast minimalny spadek zaliczyli Alexey Oleynik (13.) oraz Tai Tuivasa (14.). Na ostatnim miejscu w TOP 15 zadebiutował Maurice Greene.

Półciężka: Po swoich występach w Vancouver, miejscami zamienili się Misha Cirkunov oraz Nikita Krylov. Misha znajduje się obecnie na 13. pozycji, natomiast Ukrainiec zamyka czołową piętnastkę rankingu. Z 11. na 10. miejsce awansował Johnny Walker, a Volkan Oezdemir spadł o jedno oczko na pozycję numer 8. Jan Błachowicz w dalszym ciągu zamyka TOP 5 wagi półciężkiej.

Średnia: Pomimo dwóch zwycięstw z rzędu, Krzysztof Jotko niestety nie znalazł się w najnowszym rankingu kategorii średniej. Na 14. miejscu zadebiutował przyszły rywal Polaka, Edmen Shahbazyan. Na 11. pozycję wspiął się Uriah Hall, który zrzucił o jedno oczko niżej Brada Tavaresa. Omari Akhmedov również spadł o jedno miejsce i aktualnie zamyka zestawienie.

Półśrednia: Miejscami zamienili się Santiago Ponzinibbio (7.) oraz Darren Till (8.).

Lekka: Justin Gaethje po pokonaniu Donalda Cerrone zajął jego miejsce w rankingu i obecnie plasuje się na 4. pozycji. „Cowboy” spadł na poprzednią lokatę Justina i zamyka TOP 5.

Piórkowa: Spadek aż o trzy pozycje zaliczył Arnold Allen, który okupuje ostatnie miejsce w rankingu. Skorzystali na tym Shane Burgos (12.), Mirsad Bektic (13.) i Ryan Hall (14.), którzy przesunęli się w górę o jedną lokatę.

Kogucia: Raphael Assuncao spadł o jedną pozycję, Brazylijczyk zajmuje teraz 5. miejsce. Lokatami zamienili się Jimmie Rivera (8.) oraz Cody Garbrandt (9.).

Musza: O jedno oczko awansował Kai Kara France, który znajduje się teraz na 7. pozycji ex aequo z Rogerio Bontorinem.

Kogucia kobiet: Bez zmian.

Musza Kobiet: Jessica Eye spadła z miejsca pretendentki numer jeden na 2. lokatę. O jedną pozycję wspięła się Lauren Murphy, który zajmuje 8. miejsce na równi z Roxanne Modafferi. W dolnej części rankingu pozycjami zamieniły się Mara Romero Borella (13.) i Antonina Shevchenko (14.).

Słomkowa kobiet: Bez zmian

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.