Podczas czwartkowego programu „Koloseum” w telewizji Polsat Sport, doszło do spotkania twarzą w twarz pomiędzy Łukaszem Jurkowskim (MMA 17-11-0) a Szymonem Kołeckim (MMA 9-1-0). Zawodnicy dali tym samym znać, że ich pojedynek może w końcu dojść do skutku.

W 2020 roku dwukrotnie miało dojść do tego starcia. Najpierw z walki wycofał się „Juras”, następnie Kołecki. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, zawodników wyeliminowała kontuzja.

„Juras” ostatni raz do klatki wszedł w kwietniu 2019 roku. Pokonał wtedy przez kontuzję rywala Stjepana Bekavaca. Wcześniej w 2018 roku Jurkowski przegrał przez przerwanie narożnika z Martinem Zawadą, natomiast w 2017 roku niejednogłośną decyzją sędziów pokonał Rameau Thierry’ego Sokoudjou.

W organizacji KSW Kołecki jest niepokonany. 39-latek zadebiutował w okrągłej klatce w marcu 2019 roku, pokonując Mariusza Pudzianowskiego. Dziewięć miesięcy później ciosami w drugiej rundzie rozbił on Damiana Janikowskiego. Ostatnią walkę Kołecki stoczył w styczniu 2021 roku. Jednogłośną decyzją sędziów pokonał Martina Zawadę.

Takie rzeczy tylko w „Koloseum”😈 Do trzech razy sztuka?👊🏻 #juras #kołecki #koloseum #ksw #manto #polsatsport

Opublikowany przez Łukasza "Jurasa" Jurkowskiego Czwartek, 4 lutego 2021

22 KOMENTARZE

 1. Szymon chce medialnych walk, bo wie że nie wejdzie na poziom sportowy ludzi, którzy o wiele dłużej od niego trenują MMA. Kurs na Jurasa w tej walce przebije kurs na Torresa. Szymon mógłby się bić z Mysialą to byłby dla niego wyzwanie sportowe.

 2. Nic z tego nie będzie, juras się wykręci w ostatniej chwili. Chciałbym umieć beztrosko marzyć, że Pan Szymon dopada pana Projekta, przewraca go na glebę i długo, brutalnie i bardzo długo kapiszonuje mu mordę, ale niestety nawet ja wiem, że to zbyt naiwne marzenia…

 3. Szymon chce medialnych walk, bo wie że nie wejdzie na poziom sportowy ludzi, którzy o wiele dłużej od niego trenują MMA. Kurs na Jurasa w tej walce przebije kurs na Torresa. Szymon mógłby się bić z Mysialą to byłby dla niego wyzwanie sportowe.

  On przyszedł zarabiać kasę przede wszystkim, więc bardziej opłaca się walka z celebrytka Jurkowskim, niż z no name Mysiala. Szymon też już wspomina o końcu kariery, a ta walka będzie ostatnią w kontrakcie.

 4. Jurkowski jak "pućkowaty" na twarzy. Też uważam że tej walki nie będzie, Projektor Mostowy coś wymyśli i się wymiksuje. Stoczy pożegnalną walkę z jakimś bumem, wygra i powie, że odszedł w chwale na własnych warunkach.

 5. Specjalnie założył czarna polówkę, żeby go wyszczuplila

  :jjsmile:

  Ale to nic nie dało

  :razz:udziaonicbyniedao:

 6. W sumie w tej walce największym wrogiem Jurasa potencjalnie będzie sam Juras. Tak jak większość nie wiem jak to wygląda od środka, ale sądząc po tym co się widzi w internecie to Szymon trenuje jak zawodowiec a Juras jak amator i to prawdopodobnie zrobi największą różnicę w samej walce. Walka z Zawadą dobrze pokazała mocne i słabe strony Szymona. Dobrze wytrenowany Juras w stójce jak na moje robi Szymona bez problemu. Dobrze wytrenowany Juras prawdopodobnie i tak by nie obronił obaleń Szymona, ale myślę że byłby w stanie się skutecznie bronić na ziemi i z rundy na rundę zabierać tlen Szymonowi. Dla mnie walka Szymona z dobrze wytrenowanym Jurasem to by było tak 65:35 na korzyść Szymona, czyli faworytem wciąż Szymon, ale jak na moje wciąż spore szanse Jurasa na wygraną. Obawiam się jednak, że Juras nie będzie dobrze wytrenowany, a bez tego próżno szukać swojej przewagi w kondycji, doświadczeniu, stójce. Bez dobrego wytrenowania chyba można liczyć tylko na trafienie ciosem a jak to się nie uda to widmo porażki jest naprawdę duże.

 7. Jak Grubas zrobi formę i będzie miał tlenu to sorki ale Pan Szymon przegra stojka slabsza od wody gazowanej…a parter go nie uratuje…

 8. Grubas zrobi formę XD Zerknij na sherdoga Jurasa, kiedy on miał ostatnio formę? W 2009 chyba.

  Od tego czasu jedna forma w jego pobliżu, to forma ciasta do pizzy.

 9. Przecież do tej walki nie dojdzie. Po tym jak Kołecki pokonał Zawadę to Juras wie, że całe jego doświadczenie nie będzie miało żadnego znaczenia wobec przewagi fizycznej Kołeckiego.

 10. Dobrze wytrenowany Juras w stójce jak na moje robi Szymona bez problemu. Dobrze wytrenowany Juras prawdopodobnie

  Pan Łukasz J od paru lat nigdy nie był dobrze wytrenowany, a teraz kiedy objada się fast foodami i angażuje w projekty nie jest w stanie zagrozić Koleckiemu w żadnej płaszczyźnie. Druga sprawa że mu nie chce się brać za siebie, on ma problem aby zawiązać sznurówkę a co dopiero wybronić obalenie :jimcarrey:

 11. Dla mnie juras wygląda jak te stare napuchniete baby co mają problem z układem limfatycznym.

  I krążenia. To że do walki nie dojdzie to wiemy,  dla beki zrobili face to face

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.