Wyczekiwana walka dwóch medalistów olimpijskich już za nami. Na KSW 52 w Gliwicach Szymon Kołecki (MMA 8-1) znokautował Damiana Janikowskiego (MMA 4-3) w drugiej rundzie. Teraz Mirek Okniński, słynny trener tego pierwszego, nawołuje o walkę Kołecki vs „Juras”.

Na swoich mediach społecznościowych Mirek zaproponował Łukasza Jurkowskiego (MMA 17-11) na kolejnego rywala dla Szymona. W wywiadzie z sierpnia dla o2.pl, „Juras” zdradził, że chciałby zawalczyć pod koniec roku. Nie zobaczyliśmy go na karcie walk gali KSW 52, więc najpewniej ujrzymy go na początku przyszłego roku lub przed wakacjami 2020. Czy byłby to dobry termin na konfrontację z Kołeckim? Wszystko teraz zależy od tego jak matchmaker KSW widzi dalszą karierę zarówno Jurkowskiego, jak i Olimpijczyka.

Łukasz Jurkowski to weteran i pionier MMA u nas w kraju. Jest to też jedyny zawodnik, który z największą w Polsce organizacją, jest związany od początku jej istnienia. „Juras” wygrał pierwszy turniej KSW w lutym, a w październiku 2004 i styczniu 2005 r. doszedł do finału, dwukrotnie przegrywając z Antonim Chmielewskim. Ostatni raz w klatce KSW mogliśmy go oglądać na 48. gali, na której pokonał Stjepana Bekavaca (MMA 19-10) przez TKO (kontuzja kolana).

Szymon Kołecki jest świeżo po nokaucie na Damianie Janikowskim. Wcześniej tego roku, w debiucie w KSW udało mu się również przez TKO pokonać najsilniejszego człowieka na świecie Mariusza Pudzianowskiego. Jego jedyną skazą na bilansie jest przegrana z Michałem Bobrowskim, jaką zaliczył na gali Babilon MMA 5.

– Szymon Kołecki znokautował Damiana Janikowskiego w walce medalistów olimpijskich na gali KSW 52!

Na portalu społecznościowym Twitter.com powstał nawet dedykowany temu starciu hashtag #JurasKolecki.

42 KOMENTARZE

 1. Oj chcemy.

  :cmgkeepgoing::frankapprove::antonio:::snoopd:::redford:

  Parobiec go parówą nazwał co w kręgach prawilniaków jest niewybaczalne i nie podjął rękawic

 2. A właśnie otworzyłem okno i tak z północy zajebało gównem, że szok. Widać Juras już też tego niusa przeczytał.

 3. A właśnie otworzyłem okno i tak z północy zajebało gównem, że szok. Widać Juras już też tego niusa przeczytał.

  Pewnie sąsiad śmieci pali albo gnój spod smoka wywalają. :mamed:

 4. Pewnie sąsiad śmieci pali albo gnój spod smoka wywalają. :mamed:

  No niestety, ale mieszkam na północy Krakowa, smród ewidentnie z Wawy. I wraz ze smrodem kału słychać takie szemranie, jakby ktoś daleko wykrzykiwał cztery litery C, W, K i S. O co chodzi? 😀

 5. No niestety, ale mieszkam na północy Krakowa, smród ewidentnie z Wawy. I wraz ze smrodem kału słychać takie szemranie, jakby ktoś daleko wykrzykiwał cztery litery C, W, K i S. O co chodzi? 😀

  Skrót od Ciężko Wali Krakowski Smog. :tiphatb:

 6. Skrót od Ciężko Wali Krakowski Smog. :tiphatb:

  To swoją drogą, ale to swojskie zapachy siarki, benzopirenu i metali ciężkich. Smród zbrukanych pantalonów Jurasa się wyraźnie ponad to wybija :awesome:

 7. Chciałbym żeby Kołecki po 2 latach treningów przerobił na papkę pana legendę sportów walki, pioniera mma i wzór do naśladowania.

 8. No niestety, ale mieszkam na północy Krakowa, smród ewidentnie z Wawy. I wraz ze smrodem kału słychać takie szemranie, jakby ktoś daleko wykrzykiwał cztery litery C, W, K i S. O co chodzi? 😀

  tak mi sie przypomniało 😀

  Siuras jak ma jeszcze troche oleju w tej jajowatej głowie to powinien już sobie darować kompletnie mma, bo nikt nie chce oglądać jego frikowych walk. Jednakże ku uciesze rządnych krwi gawiedzi dobrze by było zobaczyc jak Szymon ubije siurasa:razz:ociesznymirek:

 9. To swoją drogą, ale to swojskie zapachy siarki, benzopirenu i metali ciężkich. Smród zbrukanych pantalonów Jurasa się wyraźnie ponad to wybija :awesome:

  Być może albo front atmosferyczny z okolic Sanoka.:awesome:

  Żart sytuacyjny i małym pstryczek, no offence.

 10. $!U4@$ bał się wyjść z Parobcem, a gdy Najman chciał go oficjalnie wyzwać to osrany uciekał z gali, którą miał komentować…

  Także śmiechy śmieszki, ale komentator do tej walki za mniej, niż milion zł, nie wyjdzie. :fjedzia:

 11. Być może albo front atmosferyczny z okolic Sanoka.:awesome:

  Żart sytuacyjny i małym pstryczek, no offence.

  Jaki offence, gdzież ja bym się miał spinać, bo mi ktoś robi podśmiechujki z miasta :jump:

 12. Walka bez sensu dla Jurasa, nic do wygrania wszystko do stracenia. Oglądałbym.

  $$$ imo ta walka może się sprzedać, szczególnie wśród hejterów

 13. Jakby doszło do tego starcia, to przecież całe cohones kupiłoby PPV, K&L to wasza jedyna szansa, cały świat tego chce !

 14. $$$ imo ta walka może się sprzedać, szczególnie wśród hejterów

  Sprzedać się sprzeda, wiadomo, tylko z tego nic dla Jurasa nie wynika, fejm ma bez tego, a nie wierzę ze dostanie znacząco więcej hajsu jeśli walka będzie bardzo medialna. A jeśli tak, to już bardziej pod każdym względem opłaca się Pudziana wziąć. Tak, wiem, to abstrakcja.

 15. Juras nie przegra z Kołeckim tylko z kontuzją. Dajcie spokój. Już Janikowski przegrał bo palec w oko. Z WCA to się nie warto bić, z nimi się nie wygrywa nawet jak się wygrywa.

 16. Na temat Mostka nie trzeba już nic dodawac. Szwagier go podsumował.

  13:12-14:43

  Ale to jest dobre :antonio:

 17. Jakby doszło do tego starcia, to przecież całe cohones kupiłoby PPV, K&L to wasza jedyna szansa, cały świat tego chce !

  uwierz, nie kupiłoby :conorsalute:

 18. Wolalbym walke Koleckiego z Wlodarkiem. Walka z Jurasem nic nie wniesie bo albo podbuduje rekord albo zepchnie Koleckiego na dalszy plan w kontekscie sportowym. Dla Jurasa widzialbym bardziej Janikowskiego na ktorego tle i nazwiski moglby sie Damian odbic

 19. A może nawet lepiej nie. To dopiero by się zaczęło, po wpierdolu od kogoś kto ćwiczy raptem 3 lata to morale Jurasa leci na zbity pysk i nie życzę mu, ale mogłoby być naprawde nie za wesoło

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.