Zobacz najchętniej oglądaną walkę w historii polskiego MMA pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim a Marcinem Najmanem z gali KSW 12.

11 grudnia 2009 roku, najsilniejszy człowiek na ziemi, Mariusz Pudzianowski zadebiutował w organizacji KSW, pokonując Marcina Najmana i wynosząc popularność walk w klatce na kolejne poziomy.

W starciu które odbyła się na gali KSW 12, Pudzianowski błyskawicznie pokonał Najmana w 43 sekundzie walki przez TKO. Pudzian po kilku sekundach wstępnego badania rywala, zaatakował kilkoma mało technicznymi, ale piekielnie mocnymi niskimi kopnięciami. Zaskoczony atakiem przeciwnika Najman stracił równowagę i upadł na matę, Pudzianowski nie wypuścił tej okazji z ręki i serią solidnych uderzeń w parterze zmusił boksera do odklepania.

Sama walka sprawiła, że przed telewizorami zasiadła rekordowa liczba widzów zainteresowana występem „Pudziana”. Transmisję w szczytowym momencie oglądało ponad 6 milionów widzów, a średnia wyniosła „niecałe 5 milionów”. Do dziś ten rekord oglądalności nie został pobity.

Poniżej nasz ostatni wywiad z Mariuszem Pudzianowskim:

Gala KSW 51 odbędzie się 9 listopada w Zagrzebiu. W najważniejsze walce wieczoru, Mariusz Pudzianowski (MMA 12-7) zmierzy się z Erko Junem (MMA 3-0).

Przeczytaj również:

Transmisja KSW 51 – jak, gdzie oglądać wydarzenie KSW 51

Pełna karta KSW 51

49 KOMENTARZE

 1. Minęło prawie dziesięć lat, a dalej i Pudzian i ostatnio Najman to najgorętsze nazwiska w polskim gównobagnie mma :DC:

  10 jebanych lat, a wielcy promotorzy, wizjonerzy, reżyserzy, nie wypromowali nikogo choćby w 10% jak Mariusz i Marcin się sami umieją promować :juanlaugh:

 2. "Wielka eksplozywność, wielka agresja, no świetnie nastawiony do walki MMA, on ma przyszłość, on ma przyszłość (..) Zaskoczył wszystkich tutaj Mariusz Pudzianowski swoją postawą, świetna, świetna, świetna taktyka, przygotowanie, dużo roboty, ja widzę, Pudzianowski numerem jeden wagi ciężkiej, juuuż niedługo"

  :antonio:

 3. Kurwa za miesiąc to już będzie 10 lat od tego wydarzenia :wow:

  A obaj bohaterowie są mniej więcej w tym samym miejscu. :roberteyeblinking:

 4. A obaj bohaterowie są mniej więcej w tym samym miejscu. :roberteyeblinking:

  Małymi kroczkami za daleko nie odejdziesz.

 5. To że to była najchętniej oglądana walka to świadczy o polskiej publice. Najman dziś kończy walki w ten sam sposób co 10 lat temu.

 6. Najman to jednak ma leb na karku. W kazdej walce kasuje piekny czek i nie daje sobie zrobic zadnej krzywdy. Kariera prawie jak Floyd Mayweather tylko "zero" w innym miejscu :roberteyeblinking:

 7. fajnie się oglądało tą zapowiedź:

  1. Martin już wtedy eksperymentował z zarostem

  2. Kawul jeszcze miał zwykłą fryzurę, ale gadane miał od zawsze

  3. Najman – poza złapaniem paru (nastu/dziesięciu) kilogramów nic się nie zmienił. I słusznie, po co poprawiać ideał?

  4. Mario – kamień nastawiony na małym ogniu ciągle się gotuje. Najważniejsze: nie przypalić. I też słusznie.

  Prze te 10 lat było mnóstwo wspaniałych wzlotów i upadków. Rodziły się nowe gwiazdy i gasły jak pet. Ludzie przychodzili do tego sportu i odchodzili. Powstawały, niczym starożytne imperia, organizacje i padały tak samo. Były łzy radości i łzy smutku. Tak, dużo się wydarzyło przez ten czas. Tylko tych czterech herosów dalej ciągnie ten wózek.

  Cały czas jesteśmy świadkami historii.

 8. Nigdy nie zapomnę, jak moja Babcia oglądała ze mną ten pojedynek, jednak była święcie przekonana, że walka odbywa się na zasadach bokserskich. Gdy zobaczyła jak Pudzian wpadł w szał i zaczął kopać buciorami biednego Marcinka to myślałem, że będę musiał wzywać pogotowie…

  :korwinstupid:

 9. Ja pamiętam, jak za czasów tej walki mówiłem znajomym, że Najman to wygra, bo jest bokserem, a Pudzianowski dopiero zaczyna 😀

 10. Ja pamiętam, jak za czasów tej walki mówiłem znajomym, że Najman to wygra, bo jest bokserem, a Pudzianowski dopiero zaczyna 😀

  Ej no 6 mln ludzi włączyło TV bo właśnie nie widziało co się stanie w tej walce. Na pewno nie byłeś jedyny hehe

 11. Ej no 6 mln ludzi włączyło TV bo właśnie nie widziało co się stanie w tej walce. Na pewno nie byłeś jedyny hehe

  ja pamiętam, że wszyscy chcieli zobaczyć po prostu jak potężny Pudzian ZABIJA wqrwiającego Najmana:D

  ps Pudzina przesuwał jachty i ciężarówki, to było pewne ze wjedzie w Najmana jak lis w kurnik heh

 12. Czasy kiedy raczkowało się w MMA i myślało, że wielki Pudzian po zniszczeniu Najmana zostanie najlepszym zawodnikiem na świecie #siła :antonio:

 13. Czasy kiedy raczkowało się w MMA i myślało, że wielki Pudzian po zniszczeniu Najmana zostanie najlepszym zawodnikiem na świecie #sił

  No Pudzian po tej walce zapowiedział mistrzostwo. heh

 14. 7:52 całe życie myślałem, że to "ale pizdy" spadają na głowę Najmana, a  to jednak "hammerfisty" :jon:

  Jak rzyć?

 15. Mistrz dał się obić, by wyciągnąć MMA z podziemi prosto na salony. Co za wspaniały człowiek :antonio:

  Najman poswięcił swoje zycie, swoją karierę dając się obijać każdemu, dla dobra polskiego mma. Konrad Walenrod naszych czasów

 16. "Pudzian będzie miał DQ, bo miał buty"  klasyk

  tylko Pudzianowi wolno kopać w butach, bo on jest najsilniejszym człowiekiem na ziemi!

 17. 7:52 całe życie myślałem, że to "ale pizdy" spadają na głowę Najmana, a  to jednak "hammerfisty" :jon:

  Jak rzyć?

  ja pol zycie myslalem, ze pizdy

  pozniej pol, ze gwiazdy

  a teraz hammer fisty po twoim komentarzu

 18. Zawsze miło do tego wrócić. 2009 rok, Poznań, studia. Wpadają znajomi, pijemy spirytus, czekamy na egzekucję. Walka wieczoru. Pudzian wyczuwa krew, zaczyna butować Najmana… Emocje, jak na finałach mojego ukochanego żużla. My już najebani, w euforii, bo to chyba pierwsza bitka rodem spod budki z piwem transmitowana w TV. "It brings a tear to my eye"…

 19. tylko Pudzianowi wolno kopać w butach, bo on jest najsilniejszym człowiekiem na ziemi!

  To są specjalne buty absorbujące 99% impetu kopnięcia Pudziana. Walczył w nich gdyż istniało ryzyko, że będą trupy

 20. Najmana powinni nosić na rękach, postawić mu pomnik i machnąć mu po lasce kelner z reżyserem. Gdyby nie on to cały misterny plan o nazwie cyrk dalej by siedział w mariocie, a Martin by tylko donosił sex on the beach dla klienteli.

 21. Ojej to już 10 lat??? szok. Byłem, widziałem na własne oczy tą historyczną walkę… 10 lat no proszę…

 22. Nigdy nie zapomnę, jak moja Babcia oglądała ze mną ten pojedynek, jednak była święcie przekonana, że walka odbywa się na zasadach bokserskich. Gdy zobaczyła jak Pudzian wpadł w szał i zaczął kopać buciorami biednego Marcinka to myślałem, że będę musiał wzywać pogotowie…

  :korwinstupid:

  :korwinlaugh:

  7:52 całe życie myślałem, że to "ale pizdy" spadają na głowę Najmana, a  to jednak "hammerfisty" :jon:

  Jak rzyć?

  :razz:utinlaugh:

 23. Dawaj na ring, dawaj na ring,zaraz cie zniszę, zaraz cie zniszę. Przez te 10 lat wiele się zmieniło, trochę wyłysiałem, trochę przytyłem ale zażenowanie towarzyszące podczas tego "występu" Krystiana pozostało niezmiennie na najwyższym poziomie.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.