maciej kawulski

Finał pierwszego sezonu programu „Tylko Jeden” za nami. Na razie nie wiadomo czy i kiedy mógłby powstać sezon drugi, ale właściciele KSW nie ukrywają, że chcieliby kontynuować tę produkcję. Maciej Kawulski, współtwórca marki zdradził jakiś czas temu, że myśli o tym, aby w drugiej edycji show wystąpiły zawodniczki MMA.

Zobacz również: „Tylko jeden” – Oglądalność i wpływy z reklam całego show KSW i Polsatu

W rozmowie dla serwisu Polsat.pl Maciej Kawulski potwierdził taki plan.

Przyszłościowo najbardziej ponętny wydaje mi się pomysł, aby w drugim sezonie zamknąć w jednym domu osiem dziewczyn. Nie dość, że chcielibyśmy wyłonić tę najlepszą spośród nich, to jeszcze dochodzi aspekt pokazania problematyki, jaka wiąże się z życiem zawodniczki MMA. Z jednej strony chcą być pięknymi kobietami z uczesanymi włosami, ale przy okazji muszą też nakładać puder na podbite oko. Dbają o to, żeby być zawodniczką, a jednocześnie nie przestać czuć się piękną kobietą. Myślę, że ich walki są ciekawe nie tylko ze względu na to, co dzieje się w klatce, ale też z tyłu głowy masz pewną świadomość, że do miejsca, do którego ludzie wchodzą po to, aby zrobić sobie krzywdę, wchodzą delikatne, piękne istoty. Uważam, że to jest przestrzeń, do której powinna zajrzeć druga edycja.

Mówiąc natomiast o pierwszej edycji programu Kawulski zwrócił uwagę nie tylko na sprawy czysto sportowe, ale również wizerunkowe zawodników MMA.

Bycie zawodnikiem MMA nie wiąże się tylko z wytrzymywaniem ciężaru ciosów, ale trzeba też wytrzymać ciężar własnego wizerunku. Taki program być może nie jest w stanie nauczyć innych, jak trzeba to robić, ale może wytworzy impuls pod tytułem. „zwróć na to uwagę w swojej karierze”, bo to też będzie część twojego zawodu. Przez pryzmat rzeczy, które dzieją się poza klatką, także będziesz budować swoją wartość. Na pewno w przyszłości będzie kolorowo i za każdym razem trochę inaczej, żeby ukazywać nowe oblicza ludzi, którzy trenują sporty walki.

Cała rozmowa z Maciejem Kawulskim do przeczytania tutaj.

Warto przypomnieć, że pierwsza edycji programu „Tylko jeden” zakończyła się zwycięstwem Tomasza Romanowskiego, który zawodową karierę Tomasz rozpoczął w październiku 2009 roku. Przegrał wtedy z Mariuszem Radziszewskim, któremu zrewanżował się po blisko 11 latach. „Tommy” w kolejnych starciach pokonywał między innymi Dawida Drobinę, Marcina Mencela czy Daniela Skibińskiego, przegrywał natomiast z Kamilem Szymuszowskim czy Salimem Touahrim.

Aktualnie Romanowski jest niepokonany od ośmiu pojedynków. Świetną serię rozpoczął pokonując Łukasza Cieplechowicza. W kolejnych walkach odnosił zwycięstwa nad Piotrem Danelskim czy Łukaszem Zielonką.

Zobacz również: CAŁA WALKA: Tomasz Romanowski vs Marcin Krakowiak (Finał TYLKO JEDEN)

19 KOMENTARZE

 1. Włodarz z papierosem daje słaby przykład młodym gladiatorom, którzy w szranki stanęli o złotą czarę, kryształową czaszkę, brylantowy kontrakt do pierwszej w Europie, a drugiej na świecie fedracji.

 2. Włodarz z papierosem daje słaby przykład młodym gladiatorom, którzy w szranki stanęli o złotą czarę, kryształową czaszkę, brylantowy kontrakt do pierwszej w Europie, a drugiej na świecie fedracji.

  To nie żaden fajek, tylko jakieś dobre marihuanen, przecież złotousty włodarz regularnie odlatuje na inną planetę. Będzie miał co potem opowiadać wnukom

 3. Ciekawe skąd Pan Maciej to wszystko wie, przecież zawodnikiem tak na prawdę  nigdy nie był .

  Maciej – mistyk filantrop zawodnik filozof szaman reżyser.

  A pomysł z kobietami w drugiej edycji forsowany przez MO jest poroniony . Jeśli w drugim sezonie będą kobiety… To na drugim sezonie skończy się emisja.

  A ten papieros to zwykły cygaret z Kolportera

 4. Ciekawe skąd Pan Maciej to wszystko wie, przecież zawodnikiem tak na prawdę  nigdy nie był .

  Maciej – mistyk filantrop zawodnik filozof szaman reżyser.

  A pomysł z kobietami w drugiej edycji forsowany przez MO jest poroniony . Jeśli w drugim sezonie będą kobiety… To na drugim sezonie skończy się emisja.

  A ten papieros to zwykły cygaret z Kolportera

 5. Wiem, jedna czy dwie walki w tamtym czasie raczej nie mogą być oparciem tez wygłaszanych 20 lat później .

 6. Wiem, jedna czy dwie walki w tamtym czasie raczej nie mogą być oparciem tez wygłaszanych 20 lat później .

  wiesz, jakis tam czas trenował, wygrał walkę z weteranem Strikeforce <ksw style> Krótko bo krótko ale wie co to wejście do klatki, walka itp

 7. wiesz, jakis tam czas trenował, wygrał walkę z weteranem Strikeforce <ksw style> Krótko bo krótko ale wie co to wejście do klatki, walka itp

  Nie ujmuje mu tego, chodzi mi bardziej o to że w tamtych czasach nie było czegoś takiego jak profesjonalny zawodnik MMA , sport był w podziemiu, więc nie wiem jaki wizerunek Pan Maciej musiał w tamtych czasach dźwigać , piwnicznego wojownika ? 😉 Irytuje mnie że wypowiada się na każdy temat, ale w sumie to rozumiem, pytają to odpowiada.

  To coś w stylu " trenowałem w podstawówce judo , więc wiem co to droga wojownika dziwko "

  Pan Maciej chyba nigdy nie powiedział że się nie wypowie na dany temat bo coś tam itp, pan Maciej na każdy temat się wypowie , gdyby został zapytany o barwę gówna to by odpowiedział 5cioma zdaniami zamiast jednym słowem . Nie lubię takich mentorów z okrągłymi filozoficznymi odpowiedziami na każdy temat .

 8. Co on robi na tym zdjęciu ?! xD

  no właśnie nieżyczliwi ludzie go jakoś dziwnie kadrują na tych fotkach, wygląda zawsze jak małpa srająca na puszczy 🙁

 9. Uważam, że to jest przestrzeń, do której powinna zajrzeć druga edycja.

  To jest ta przestrzen o ktorej mowi kawul:showdatass:

 10. Wiem, jedna czy dwie walki w tamtym czasie raczej nie mogą być oparciem tez wygłaszanych 20 lat później .

  Ale salta trzaskał prawie jak Romero.

 11. Przyszłościowo najbardziej ponętny wydaje mi się pomysł, aby w drugim sezonie zamknąć w jednym domu osiem dziewczyn.

  Ponętny? Co w tym ponętnego?

  Dupi fleki aż miło.

 12. On dostosowuje produkt do odbiorców. Chyba nawet na rocksach był artykuł kto to ogląda i wyszło, że gospodynie domowe. Czyli zamiast dobrego mordobicia potrzebne są spiski, konflikty, imprezki, płacz, emocje i tym podobny babski shit. Program o MMA i same kobiety? Ja podziękuję.

 13. Ciekawe skąd Pan Maciej to wszystko wie, przecież zawodnikiem tak na prawdę nigdy nie był .

  Maciej – mistyk filantrop zawodnik filozof szaman reżyser.

  Co? To trzeba być profesjonalnym kucharzem, żeby wiedzieć jak zrobić obiad? Kawulski siedzi w tym sporcie od lat i zna dyscyplinę z każdej możliwej strony. Od strony zawodniczej, przez promotorską po zarządzanie największą polską organizacją związaną z mma. Jak najbardziej ma prawo się wypowiedzieć w tej kwestii, tym bardziej, że nie mówił o niczym co wymaga tajemnej wiedzy. Gdyby doradzał zawodnikom jak najskuteczniej ścinać wagę to rozumiem, że możnaby się przypierdolić, ale tutaj mówi o tworzeniu siebie jako postaci medialnej i tym, że same umiejętności mogą nie starczyć, żeby zostać zauważonym. Także przyczepiłeś się na siłę imo.

 14. Co? To trzeba być profesjonalnym kucharzem, żeby wiedzieć jak zrobić obiad? Kawulski siedzi w tym sporcie od lat i zna dyscyplinę z każdej możliwej strony. Od strony zawodniczej, przez promotorską po zarządzanie największą polską organizacją związaną z mma. Jak najbardziej ma prawo się wypowiedzieć w tej kwestii, tym bardziej, że nie mówił o niczym co wymaga tajemnej wiedzy. Gdyby doradzał zawodnikom jak najskuteczniej ścinać wagę to rozumiem, że możnaby się przypierdolić, ale tutaj mówi o tworzeniu siebie jako postaci medialnej i tym, że same umiejętności mogą nie starczyć, żeby zostać zauważonym. Także przyczepiłeś się na siłę imo.

  Tak

  wyjaśniłem w kolejnym poście skąd moja niechęć, nie chce dyskutować na tematy czy ktoś musi być zawodowcem w danej dziedzinie żeby się na konkretny temat wypowiadać, dlatego zostawię tylko te skromną odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.