Informacja prasowa:

Niedoszły pretendent do tytułu w wadze lekkiej, Shamil Musaev (MMA 13-0, 8 KO, 2 Sub) zmierzy się na KSW 58 z innym niepokonanym zawodnikiem. Rywalem Dagestańczyka 30 styczniabędzie były mistrz amerykańskiej organizacji Titan FC, Uroš Jurišič (MMA 11-0, 5 KO, 5 Sub). Starcie odbędzie się w limicie dywizji półśredniej.

Shamil Musaev szturmem wdarł się do KSW i błyskawicznie zyskał sobie w oczach fanów i ekspertów tytuł najgroźniejszego pretendenta w kategorii lekkiej. 26-latek z Dagestanu po 11 wygranych zadebiutował w KSW podczas gali w Lublinie. Na KSW 48 zawodnik Golden Team zdemolował Huberta Szymajdę i już pod koniec pierwszej rundy zmusił sędziego do przerwania pojedynku. Na KSW 52 Musaev spotkał się z kolei z byłym pretendentem do pasa, Grzegorzem Szulakowskim, którego najpierw naruszył obrotowym backfistem, a następnie dokończył dzieła zniszczenia serią ciosów pod siatką. Rosjanin ma na koncie aż 10 pojedynków zakończonych przed czasem, z czego 8 w wyniku nokautów.

Uroš Jurišič w dotychczasowej karierze nie przegrał żadnego pojedynku. Pochodzący z Lublany zawodnik jest reprezentantem jednego z najlepszych klubów MMA na świecie, American Top Team. 28-latek do tej pory toczył pojedynki między innymi dla organizacji Bellator MMA i Titan FC, a w tej ostatniej sięgnął po pas mistrzowski w kategorii półśredniej. Słoweniec jest równie niebezpieczny w parterze i w stójce, o czym świadczy pięć nokautów i taka sama liczba poddań w jego rekordzie. Jurišič zapowiada, że w KSW chce sięgnąć jak najszybciej po pas należący do Roberto Soldicia.

Walka o pas kategorii piórkowej | KSW Featherweight Championship Bout
65,8 kg/145 lb: Salahdine Parnasse (14-0-1, 2 KO, 4 Sub) vs Daniel Torres (11-4, 5 KO, 1 Sub)

93 kg/205 lb: Szymon Kołecki (8-1, 8 KO) vs Martin Zawada (29-15-1, 18 KO, 5 Sub)
77,1 kg/170 lb: Shamil Musaev (13-0, 8 KO, 2 Sub) vs Uroš Jurišič (11-0, 5 KO, 5 Sub)

22 KOMENTARZE

 1. Shamil przyszły mistrz KSW ma nadzieję że długo będzie panował a kiedy rozwali każdego w 70 to ufc i tam też mu wróżę tron go shamil

  Shamil może już nie zawalczyć w 70. Jak przejdzie Jurusicia, to pójdą po pas 77, a Roberto weźmie 84 i Ivan Dijakovic będzie miał 2 pasy.

 2. Być może pandemia w końcu zmusiła cyrkowców do tworzenia sportowych zestawień, a nie walk w stylu "nasi biją ogórasów z faweli". Albo zwyczajnie polskie "talenty" się skończyły. Tutaj zwłaszcza "Tylko Jeden" jawi się jako łabędzi śpiew cyrku jeśli chodzi o badanie zaplecza potencjalnych gwiazdek. Może tam już nikogo nie ma, a raczej nie ma żadnych gotowców. Cyrk w hodowanie talentów przez lata nie będzie się bawił, nie mają na to czasu, a pandemia rypła po kieszeni. Pudzian dalej gotuje kamień, Ugonoh dostał już jednego wafla, Narkun Januszy nie interesuje, a Mamed coś bredzi o Pająku. Zostało sprowadzanie faktycznych fajterów z potencjałem, ale tylko z zagranicy.

 3. Być może pandemia w końcu zmusiła cyrkowców do tworzenia sportowych zestawień, a nie walk w stylu "nasi biją ogórasów z faweli". Albo zwyczajnie polskie "talenty" się skończyły. Tutaj zwłaszcza "Tylko Jeden" jawi się jako łabędzi śpiew cyrku jeśli chodzi o badanie zaplecza potencjalnych gwiazdek. Może tam już nikogo nie ma, a raczej nie ma żadnych gotowców. Cyrk w hodowanie talentów przez lata nie będzie się bawił, nie mają na to czasu, a pandemia rypła po kieszeni. Pudzian dalej gotuje kamień, Ugonoh dostał już jednego wafla, Narkun Januszy nie interesuje, a Mamed coś bredzi o Pająku. Zostało sprowadzanie faktycznych fajterów z potencjałem, ale tylko z zagranicy.

  Przecież niedługo ma Ford walczyć.

 4. Przecież niedługo ma Ford walczyć.

  Z tym gościem nie można wiązać żadnych długoterminowych planów. Jego angaż miał tylko napędzać globalne zasięgi w socjal mediach. Będzie sukces jak faktycznie choć raz wyjdzie do klatki. Niby ogłosił, że chce zawalczyć w czerwcu, jest masa czasu, żeby np. w maju złapać jakąś "kontuzję" i biadolić o tym przez następne pół roku. Albo jakiś film wyskoczy jako "siła wyższa". Możliwe, że odwołają walkę gdy jego rywalem będzie jeszcze niezawodny TBA 😆 Różne rzeczy widziałem, ale jeśli chodzi o Forda to uwierzę, że faktycznie zawalczy w KSW dopiero jeśli pojawi się na oficjalnym ważeniu 😎

 5. Szkoda że któryś straci 0 w rekordzie. Zamiast KSW budować zawodników to woli zrobić taki manewr i tymczasem odgrzewać kotlety oraz robić nielogiczne zestawienia.

 6. spoko starcie, lubię walki niepokonanych zawodników, ktoś straci 0, ktoś pójdzie wyżej. Wygrany zawalczy chyba o pas, tylko co z Kazieczką? Bo pierwszym pretendentem chyba jednak Mańkowski.

 7. Podobno mają jakiś spine, bo Jurisic cisnął Roberto, że jest przereklamowany i na bombie.

  Soldić na bombie

  :benny:

  straszne pomówienia i oszczerstwa, nie dziwię się Roberto, że taki cięty na niego jest

  :latajacaslomkaptysiowa:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.