szymon kołecki

Szymon Kołecki, mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów, trafił do świata MMA w roku 2017. Dziś walczy dla organizacji KSW, ale początkowo bił się dla PLMMA i Babilon MMA. Wybór mniejszych organizacji na początek kariery w świecie sportów walki był świadomą, biznesową decyzją Kołeckiego, o czym sam zawodnik powiedział w rozmowie z Kamilem Wolnickim dla „Przeglądu Sportowego”.

Przychodząc do MMA zrobiłem sobie biznesplan i każdą walkę sobie teoretycznie wyceniłem. Postawiłem sobie warunki finansowe, które uważałem, że za poszczególne walki powinienem uzyskać i tak poprowadziłem swoją karierę, żeby najpierw, mimo swojego nazwiska, pokazać się w MMA, zawalczyć kilka razy i to nazwisko też w MMA wypracować, co pozwoliło mi uzyskać jeszcze większy kontrakt, aniżeli wtedy kiedy dopiero przychodziłem do MMA. Pamiętam jakie oferowano mi pieniądze na początku, a jakie oferowano po tych 6 czy 7 walkach, które stoczyłem w MMA za troszkę mniejsze pieniądze, ale też duże.

O zarobkach w świecie MMA Szymon Kołecki mówi dość otwarcie i nie kryje, że podchodzi bardzo profesjonalnie do swojej drogi w sportach walki.

Trenuję czasami 13 razy w tygodniu przygotowując się i nie zajmuję się niczym innym. To już jest pełne zawodowstwo. W ciągu roku na przygotowania, nie licząc niektórych gratyfikacji dla trenerów, wydaję około 200 tysięcy złotych – na mieszkanie, na przejazdy, na suplementy, na odżywki, terapeutów, lekarzy, zabiegi, szkolenie, sprzęt sportowy. Jest to około 200 tysięcy i to nie jest żadna przesada. Jest też psycholog, dietetyk. Ze mną pracuje sztab ludzi. Robiąc to postanowiłem podchodzić do sprawy profesjonalnie. Pozwala mi też na to kontrakt, który mam i zarobki, które pozwalają mi tak inwestować w przygotowania.

Dziś Szymon Kołecki ma za sobą 9 walk na zasadach MMA. Od roku 2019 bije się w organizacji KSW. Do tej pory pokonał w niej Damiana Janikowskiego i Mariusza Pudzianowskiego. W swojej kolejnej walce ma potencjalnie zmierzyć się z Łukaszem Jurkowskim. Starcie to nie zostało jednak jeszcze oficjalnie ogłoszone, ale jak mówi Szymon, do jego kolejnej walki może dojść już za około 8 tygodni.

Zobacz również: „Łukasz pewnie by udawał McGregora, a ja Nurmagomedova” – Kołecki o walce z Jurkowskim

21 KOMENTARZE

 1. Lubie tego gościa. Dojrzałe podejście, profesjonalizm, chłodna głowa, szacunek dla rywali i łeb na karku. Niechaj mu się wiedzie.

 2. Szkoda, że tak późno wszedł w MMA. Oficjalnie w 2012 zakończył karierę, gdyby wtedy od razu poszedł w MMA to teraz mógłby być bardzo wysoko. Poukładane w głowie, duży etos pracy, trzymanie się taktyki i chłodne podejście. Ma "mental" stworzony do zawodowego sportu.

 3. Dawanie Szymonowi na tym etapie na jakim już jest Jurasa jest jak lanie oleju opałowego z przemytu do jakiegoś nowoczesnego wyczulonego diesla – kompletnie nie na miejscu, nie ma w tym żadnego sensu.

  To jest brak szacunku dla osiągnięć Kołeckiego

 4. Dawanie Szymonowi na tym etapie na jakim już jest Jurasa jest jak lanie oleju opałowego z przemytu do jakiegoś nowoczesnego wyczulonego diesla – kompletnie nie na miejscu, nie ma w tym żadnego sensu.

  To jest brak szacunku dla osiągnięć Kołeckiego

  Ale to jest chęć zobaczenia łomotu.

 5. Ale ten gość jest poukładany, wzór do naśladowania. Przykład na to że jak się czegoś chce, zaplanuje się to odpowiednio, dąży krok po kroku do celu to można osiągnąć "prawie" wszystko niezależnie od wieku.

  trzeba przewartościować swoje życie :werdum:

 6. Wszystko super ale z tym mieszkaniem to chyba trochę przesadził. Koszt wynajmu/ spłaty kredytu to jest cena przygotowania do walki? przecież ten koszt musiałby ponieść niezależnie co by robił. Media też wlicza?

  Mimo to szanuję Szymona i liczę że ukatrupi Jurasa najlepiej ciosem na mostek.

 7. A mimo tylu wydanych pieniedzy na przygotowania przegrał z Bobrowskim , Michałowi Bobrowskiemu żeby dobrze sie przygotować wystarczyła tylko ekstremalna jazda na rowerze

  :lesnarhappy:

 8. Wszystko super ale z tym mieszkaniem to chyba trochę przesadził. Koszt wynajmu/ spłaty kredytu to jest cena przygotowania do walki? przecież ten koszt musiałby ponieść niezależnie co by robił. Media też wlicza?

  Mimo to szanuję Szymona i liczę że ukatrupi Jurasa najlepiej ciosem na mostek.

  Szymon ma mieszkanie w Warszawie na czas przygotowań na codzień mieszka w Ciechanowie

 9. Dawanie Szymonowi na tym etapie na jakim już jest Jurasa jest jak lanie oleju opałowego z przemytu do jakiegoś nowoczesnego wyczulonego diesla – kompletnie nie na miejscu, nie ma w tym żadnego sensu.

  To jest brak szacunku dla osiągnięć Kołeckiego

  Z calym szacunkiem dla Pana Szymona, ale on nie poszedl w MMA dla osiagniec tylko zeby kupic kazdemu z dzieci po mieszkaniu I troche dorobic. On nie potrzebuje dobrych sportowo walk tylko medialnych za dobra kase. Samo stwierdzenie ze zrobil biznes plan swiadczy o tym ze mu chodzi glownie o kase, i branie walk o malym ryzyku.

 10. Kolecki to 5 mistrz Europy w ciężarach, 2 medale igrzysk, w tym złoty po dyskwalifikacji mega koksa Kazacha Iljina. Życiówka (rekord świata) w podrzucie przy wadze 94 to 232,5 kg. Można powiedzieć że to była wielka KARIERA. Z takim talentem zrobiłby karierę w prawie każdym sporcie no może poza szachami … o przepraszam Szymon jest też bardzo inteligentny. Wygrał np. turniej historyczny w TVP :applause:. Dla tego gościa nie ma limitów.

 11. Z calym szacunkiem dla Pana Szymona, ale on nie poszedl w MMA dla osiagniec tylko zeby kupic kazdemu z dzieci po mieszkaniu I troche dorobic. On nie potrzebuje dobrych sportowo walk tylko medialnych za dobra kase. Samo stwierdzenie ze zrobil biznes plan swiadczy o tym ze mu chodzi glownie o kase, i branie walk o malym ryzyku.

  Nawet jeśli wszedł w MMA z podejściem, żeby maksymalnie  zarobić to ujmy mu to nie przynosi. Uczciwie pracuje na swoje wypłaty, inwestuje w siebie i się rozwija. Są zawodnicy dłużej w tym sporcie którzy odcinają kupony za równie duży hajs. Tutaj jest przynajmniej gwarancja, że Kołecki zrobi wszystko co może by wygrać

 12. Nawet jeśli wszedł w MMA z podejściem, żeby maksymalnie  zarobić to ujmy mu to nie przynosi. Uczciwie pracuje na swoje wypłaty, inwestuje w siebie i się rozwija. Są zawodnicy dłużej w tym sporcie którzy odcinają kupony za równie duży hajs. Tutaj jest przynajmniej gwarancja, że Kołecki zrobi wszystko co może by wygrać

  Masz racje. Pisałem odnośnie komentarzy ludzi nienarzekających, że lepiej konfrontować Pana Szymona z kimś innym niż Łukasz Jurkowski bo to niby marnotrawstwo potencjału.

  Szymon wielokrotnie mówił, że chciałby zrobić 4 walki w KSW i skończyć "karierę". Bił się z Pudzianem, Janikowskim, teraz pewnie z Jurkowskim a na koniec żeby wypełnić kontrakt będzie rewanż z Mario. Też mi smutno jak pewnie większości forum że Pan Kołecki nie zaczął trenować 5 lat wcześniej.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.