Na KSW 52 do klatki MMA wróci legenda organizacji, Mamed Khalidov. Były mistrz kategorii średniej zmierzy się z aktualnym posiadaczem tytułu, Scottem Askhamem. Przed walką Khalidova z Anglikiem organizacja postanowiła przypomnieć ciekawe starcie. Zobaczcie jak Mamed debiutował w ringu KSW.

17 KOMENTARZE

 1. Najlepszy już sam początek w wykonaniu jednego z panów komentujących: "Przeciwnik Mamieda to ….."

  Mamied 😛 Ahhh te pierwsze gale KSW….to były czasy, te muzyczki między rundami, ten sędzia ringowy, ci śmieszni konferansjerzy….notabene na tej gali byłem na żywo na Torwarze, pamiętam to jakby to było wczoraj 😀

 2. Najlepszy już sam początek w wykonaniu jednego z panów komentujących: "Przeciwnik Mamieda to ….."

  Mamied 😛 Ahhh te pierwsze gale KSW….to były czasy, te muzyczki między rundami, ten sędzia ringowy, ci śmieszni konferansjerzy….notabene na tej gali byłem na żywo na Torwarze, pamiętam to jakby to było wczoraj 😀

  Bo tak się powinno czytać. Swoją drogą jak się nazywali ci komentatorzy?

 3. Ale to musiały być czasy… jeszcze pewnie długo od tej gali mogło się wydawać ze będziemy mieli w Polsce naprawdę kumata organizacje. Trochę mi przykro ze mnie to ominęło.

 4. Ale to musiały być czasy… jeszcze pewnie długo od tej gali mogło się wydawać ze będziemy mieli w Polsce naprawdę kumata organizacje. Trochę mi przykro ze mnie to ominęło.

  Czy ja wiem…

 5. Bo tak się powinno czytać. Swoją drogą jak się nazywali ci komentatorzy?

  Ty piszesz serio z tym poprawnym czytaniem imienia. Sam Mamed przecież wielokrotnie poprawiał jak się powinno wymawiać jego nazwisko pomimo pisowni ale o imieniu nigdy nic nie wspominał. Podejrzewam, że możesz być jednak w błędzie. No ale ciekaw jestem, zaintrygowało mnie to

  A co do komentatorów to nie jestem pewien kto w tamtych czasach – przez te pierwsze 7 czy 8 gal komentował z Andrzejem Janiszem do spółki. Coś mi świta, że mógł to być Michał Garnys a przynajmniej kilkukrotnie.

 6. Ty piszesz serio z tym poprawnym czytaniem imienia. Sam Mamed przecież wielokrotnie poprawiał jak się powinno wymawiać jego nazwisko pomimo pisowni ale o imieniu nigdy nic nie wspominał. Podejrzewam, że możesz być jednak w błędzie. No ale ciekaw jestem, zaintrygowało mnie to.

  W zasadzie tak, ale to nie jest takie proste. Często poradzieccy (cyrylicowi) światowi zawodnicy, troszkę zmieniają swoje imiona i nazwiska, jest to przede wszystkim kwestia transliteracji na język angielski. Stąd np. czytamy Fedor Emalianenko, zamiast Fiodor Jemieljanienko, bo tak transliterujemy na angielski poszczególne litery. Rosyjskie "e" transliterujemy i w polskim i w angielskim jako "e", ale czytać powinniśmy jako "ie/je" (ang. "ye"). Z tym, że ludzie, zwłaszcza np. w Stanach nie znają przecież rosyjskiego i jak widzą "Mamed" to tak też czytają. Inne to chociażby łomaczenko vs lomachenko, khabib vs chabib itd.

  Dzisiaj każdy już mówi "Mamed", ale wtedy Mamed nie był jeszcze na tyle znanym zawodnikiem żeby taka wymowa mocno do niego przywarła, więc komentator wymawiał "Mamied" – ściśle językowo poprawniej.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.