KSW 51 typowanie redakcyjne

Typowanie redakcyjne KSW 51: Pudzian vs Erko Jun

Już jutro gala KSW 51 w Zagrzebiu. W walce wieczoru najsilniejszy człowiek świata Mariusz Pudzianowski zmierzy się z mającym passę trzech zwycięstw z rzędu Erko Junem. Ponadto na karcie walk zobaczymy mocne nazwiska, takie jak Borys Mańkowski, Damian Stasiak, Daniel Torres, Roman Szymański, Krystian Kaszubowski. Sprawdźcie jak tę galę typuje nasza redakcja.

Mariusz Pudzianowski vs Erko Jun

Jacek Łosak: Słuchając wypowiedzi Mariusza mówiącego o tym, że nie trenuje już na sto procent i że bardziej rozsądnie podchodzi do przygotowań, zastanawiam się czy wcześniej „Pudzian” faktycznie wkładał w przygotowania więcej energii niż teraz? Patrząc na to co pokazuje w mediach społecznościowych, odnoszę wrażenie, że wszystko to już widziałem wcześniej i że Mariusz od lat przygotowuje się do walk w ten sam sposób. Zastanawiając się jednak nad samą walką z Erko Junem przypomina mi się scenariusz starcia „Pudziana” z Tyberiuszem Kowalczykiem. Erko do tej pory wygrywał nokautując swoich rywali i podobnie jak Kowalczyk robił to bardzo szybko. Otwartym pozostawało przy tym pytanie o „jakość” przeciwników? Mariusz brutalnie odpowiedział na to pytanie w przypadku Kowalczyka i zaczynam się zastanawiać czy i tym razem scenariusz starcia nie będzie podobny. Erko jest oczywiście znacznie młodszy i wcale nie zdziwię się jak znokautuje „Pudziana”, ale zaryzykuję i postawię na Polaka, chociaż zrobię to z drżącym sercem.

Bartłomiej Zubkiewicz: Doświadczenie Mariusza zrobi w tej walce sporą różnicę. Erko nie pokonał w swojej karierze żadnego zawodnika MMA z prawdziwego zdarzenia, a aktor z filmów Patryka Vegi prawie skończył go w pierwszej rundzie. Pudzianowski jest dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem niż Jun czy Oświęcimski, bije dużo mocniej, a jego największym atutem będzie parter, w którym według mnie zakończy walkę w pierwszej rundzie pojedynku.

Krzysztof Kordys: Ostatnie wypowiedzi Mariusza Pudzianowskiego na temat podejścia do treningów mogą budzić wątpliwości co do formy, którą „Pudzian” zaprezentuje już w najbliższą sobotę na gali w Zagrzebiu. Łatwo dostrzec, że MMA od pewnego czasu schodzi na coraz dalszy plan w życiu Mariusza. Erko Jun ma na swoim koncie już trzy zwycięstwa w KSW, jednak poziom jego rywali delikatnie mówiąc pozostawia bardzo dużo do życzenia. Tym razem na Bośniaka czeka cięższe wyzwanie, Pudzianowski doświadczeniem i umiejętnościami zostawia daleko w tyle poprzednich przeciwników Juna. Erko najprawdopodobniej nie znajdzie argumentów na obalenia i ground and pound ze strony Polaka. Typ: Mariusz Pudzianowski przez TKO, runda 1

Dominik Witek: Nie wiem co myśleć o tym starciu. Zarówno Erko Jun i Mariusz Pudzianowski potrafią wystąpić bardzo słabo. Bośniak dostawał przez jakiś czas lanie od Tomasza Oświecińskiego. Z ”Popkiem” też nie było arcy łatwo. Dużo lepiej wypadł z Akopem Szostakiem, jednak nie oszukujmy się, nie jest to zawodnik, któremu w sportach walki wyszło. Jun naprawdę potrafi grzmotnąć w dodatku dochodzą treningi w UFD Gym. ”Pudzian” jak to on zapewne zasuwał przez cały okres. No właśnie zasuwał w swojej siłowni, mało sparował, dlatego nie wiem, czy jego zwycięstwo jest aż tak widoczne. Słabo wyglądał z Szymonem Kołeckim i Karolem Bedorfem. Ciekawe też jak z jego kondycją. Zaryzykuję i postawię od tak – Erko Jun przez nokaut w 1 rundzie.

Redaktorzy typujący Pudziana: Jacek Łosak, Paweł Wyrobek, Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys, Krzysztof Skrzypek
Redaktorzy typujący Erko Juna: Jakub Madej, Dominik Witek

Borys Mańkowskiego  vs Vaso Bakočević

Jakub Madej: Wydaje się to być idealny przeciwnik dla Borysa Mańkowskiego na powrót po trzech przegranych. Podróżujący po wszystkich kategoriach wagowych Bakocevic może mieć problem z ofensywą zapaśniczą Mańkowskiego, który może w tej walce szukać poddania. Mam wrażenie, że pojedynek ten zakończy się przed czasem, bo Mańkowski będzie chciał udowodnić, że wciąż jest na szczycie KSW i niedługo będzie przypominał o sobie w kontekście pretendenta do tytułu mistrzowskiego wagi lekkiej. Vaso może się zdarzyć ze ścianą, bo w ostatnim latach nie miał wymagających przeciwników, a jeśli na takich trafiał, chociażby w Bellatorze, to organizatorzy otrzymywali dobry materiał do highlightów u jego przeciwnika.

Dominik Witek: Mogłoby się wydawać, że Vaso nie może przewalczyć 3 rundy, przynajmniej nie stylem, który prezentuje. Wydaje mi się, że w tej walce Borys weźmie go na pełen dystans. Nawiązując już do ”Psychopaty” ostatnie walki pozostawiają wiele do życzenia. Jego rywale? Podam tylko rekordy (11-40), (26-19), (0-7), (0-3). Z całym szacunkiem dla tego pana, bo daje emocjonujące pojedynki, ale nie widzę jego szans przeciwko Borysowi. Uważam, że Polak poszuka obaleń i będzie walczył dużo mądrzej. W swoim ostatnim występie mierzył się z Normanem Parkiem, gdzie pojedynek był bardzo zacięty i tak naprawdę poznaniak nie pokazał się ze złej strony. Mój typ – Borys Mańkowski przez decyzję.

Krzysztof Kordys: Borys powraca do klatki KSW po trzech porażkach z rzędu z rąk Khalidova, Soldica i Parke’a. Bakocevic nie jest zawodnikiem tego samego kalibru co wcześniej wymienieni, a starcie na KSW 51 ma być szansą na odbudowę dla byłego mistrza kategorii półśredniej. Mańkowski jest lepszy w każdej płaszczyźnie od „Psychopaty” i jeżeli nie da się zaskoczyć żadną szaloną akcją ze strony Vaso, to Polak powinien zapisać pewne zwycięstwo do swojego bilansu. Zakładam, że po ostatnich niepowodzeniach „Diabeł tasmański” będzie dodatkowo zmotywowany i postawił przed sobą zadanie pokazania kibicom, że jeszcze chce się liczyć w czołówce organizacji. Typ: Borys Mańkowski przez jednogłośną decyzję

Jacek Łosak: Borys Mańkowski ma za sobą trzy przegrane z rzędu. Vaso Bakočević wygrał sześć ostatnich walk. Patrząc jednak na to jak Polak bił się w pierwszej rundzie starcia z Normanem Parke’iem, jestem przekonany, że to powinno w zupełności wystarczyć na Czarnogórca. Gdy dodatkowo do stójki Borysa dodamy jeszcze jego zapasy, nie widzę innej możliwości jak postawienie na Polaka. Liczę oczywiście na to, że Mańkowski wyciągnął wnioski z ostatniej walki i nie straci całej energii w pierwszej rundzie pojedynku z Vaso, ale też czuję, że ta walka do drugiej rundy nie dotrwa, a Borys wróci na drogę zwycięstw.

Redaktorzy typujący Mańkowskiego: Jakub Madej, Jacek Łosak, Paweł Wyrobek, Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys, Dominik Witek, Krzysztof Skrzypek
Redaktorzy typujący Bakocevica:

Damian Stasiak vs Antun Račić

Jakub Madej: Mam wrażenie, że po raz kolejny możemy zobaczyć Racica w KSW z ręką w górze. I jak jeszcze pewien czas temu uważałem, że Stasiak będzie jedynym argumentem na niepokonanego w KSW Chorwata, tak teraz w głowie mam scenariusz męczarni zapaśniczej, którą Antun zafunduje rywalowi. Oczywiście nie wykluczam poddanie ze strony Stasiaka, który może zachwycić formą w Zagrzebiu zdobywając pas wagi koguciej, jednak zdecydowałem postawić na Racica, który moim zdaniem po pięciu rundach założy na swoje biodra pas mistrzowski.

Krzysztof Kordys: Bardzo wyrównane starcie, w którym bez problemu potrafię sobie wyobrazić zwycięstwo jednego, jak i drugiego zawodnika. Antun Racic jest w stanie wypracować drogę do triumfu za pomocą swoich zapasów i kondycji, z drugiej strony Polak jest dobrym parterowcem i jeżeli walka trafi na ziemię, to Chorwata czeka jeszcze dużo pracy, żeby skutecznie skontrolować Stasiaka. W stójce „Webster” powinien być lepszy, uważam jednak, że w tym pojedynku będziemy oglądać więcej parteru i tu rodzi się pytanie, czy zwycięży kontrola Racica, czy może Damianowi uda się wyczarować poddanie. Bardziej skłaniam się w kierunku tej drugiej opcji. Typ: Damian Stasiak przez poddanie, runda 2

Redaktorzy typujący Stasiaka: Jacek Łosak, Paweł Wyrobek, Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys, Krzysztof Skrzypek
Redaktorzy typujący Racica: Jakub Madej, Dominik Witek

Daniel Torres vs Filip Pejić

Jakub Madej: Myślę, że Pejic zaskoczył wiele osób nokautując Wolańskiego na KSW 48 i wydaje mi się, że tym razem może być podobnie. Chorwat zmotywowany bardzo dobrym zwycięstwem pójdzie za ciosem i pokona Daniela Torresa. Akurat w tym pojedynku trudno przewidzieć, co się może wydarzyć, bo wydaje się to dla mnie jedno z najbardziej wyrównanych walk w karcie, dlatego też stawiam na bardzo wyrównane starcie w stójce, które na punkty wygra Pejic.

Paweł Wyrobek: Starcie bardziej wyrównane, niż wielu uważa. Upatruję tutaj zwycięstwa Torresa, mimo powszechnej opinii, że w tym pojedynku skazywany jest na porażkę. Dla Brazylijczyka będzie to trzeci pojedynek w KSW. Torres pokonał na punkty Filipa Wolańskiego i przegrał w ten sam sposób z Romanem Szymańskim, ale w obydwu tych pojedynkach udowodnił, że każda walka z jego udziałem to gwarancja niesamowitych emocji. Pejic niewątpliwie trochę zadziwił nokautując Wolana na KSW 48 w Lublinie. Udowodnił jednak, że 9 KO w jego rekordzie nie jest przypadkowe i naprawdę będzie wzmocnieniem dywizji piórkowej KSW. Dlaczego więc typ na Torresa? Wydaje mi się, że Pejic nie będzie w stanie znokautować Torresa, który z każdą sekundą upływającego czasu będzie zyskiwał przewagę i ostatecznie zwycięży na kartach punktowych. Mój typ: Twardy i skuteczny do bólu Torres pokona Pejicia przez decyzję sędziów po kolejnym bardzo dobrym widowisku.

Redaktorzy typujący Torresa: Paweł Wyrobek, Krzysztof Skrzypek
Redaktorzy typujący Pejica: Jakub Madej, Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys, Dominik Witek

Cezary Kęsik vs Aleksandar Ilić

Jakub Madej: Kęsik to materiał na przyszłego pretendenta do tytułu mistrzowskiego w wadze średniej. Pokonanie Ilica to kolejny krok w tym kierunku. Typuję wygraną Polaka głównie z tego względu, że „Joker” nie radził sobie z presją narzucaną przez Janikowskiego. „Lubelski Czołg” wyjdzie w moim odczuciu z podobnym nastawieniem i za wszelką cenę będzie chciał sprowadzać przeciwnika do parteru i tam kontrolować doprowadzając do decyzji sędziów na swoją korzyść. W każdym momencie Kęsik musi być jednak uważny, bo Ilic swoją stójką jest w stanie zagrozić w każdym momencie.

Paweł Wyrobek:  Dla zawodnika z Lublina będzie to druga walka dla KSW. W debiucie Kęsik odprawił w pierwszej rundzie Jakuba Kamieniarza i wielu w dalszym ciągu uważa, że nie wiadomo czego do końca spodziewać się po Polaku. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że dla osób bardziej interesujących się MMA Cezary Kęsik nie jest zawodnikiem nieznanym i w wielu poprzednich walkach zademonstrował swoje umiejętności – głównie stójkowe. Ilić fanom z Polski dał się poznać nokautem z marca, kiedy to wysokim kopnięciem znokautował Damiana Janikowskiego. Mimo, że przebieg walki kiedy to Damian przez dwie rundy zdecydowanie dominował został odwrócony właśnie dzięki KO Ilicia, to wiele osób zmieniło podejście do Serba. Wydaje mi się jednak, że zdecydowanie dla wielu ‚nieodkryte’ umiejętności Kęsika okażą się dla Ilicia poprzeczką zbyt wysoko zawieszoną i to Kęsik dopisze do swojego rekordu 10 zwycięstwo z rzędu. Typuje zwycięstwo Cezarego Kęsika przez TKO w okolicach końcówki drugiej rundy.
Bartłomiej Zubkiewicz: Damian Janikowski dość dobrze radził sobie z Aleksandarem Iliciem w ich pojedynku. Oczywiście wiemy jak groźna jest stójka „Jokera”, lecz wierzę, że Polak znajdzie sposób na wygraną w tym pojedynku. Powinien wykorzystać swoje umiejętności parterowe, siłę fizyczną i zdominować przeciwnika przenosząc walkę do „swojego świata”. Myślę, że Kęsik skończy tę walkę w parterze przez ground and pound.

Redaktorzy typujący Kęsika: Jakub Madej, Jacek Łosak, Paweł Wyrobek, Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys, Krzysztof Skrzypek
Redaktorzy typujący Ilica: Dominik Witek

Darwin Rodriguez vs Ivan Erslan

Jakub Madej: O debiucie Erslana w KSW mówi się od jakiegoś czasu i osobiście sam również na to czekam. Być może walka z Rodriguezem pokaże, czy Erslan nie jest „balonikiem”, który pęknie w Zagrzebiu. Na ten moment będzie to jednak rywal, który pozwoli mu efektownie zadebiutować w KSW, bo starcie to z pewnością zakończy się przed czasem.

Redaktorzy typujący Rodrigueza:
Redaktorzy typujący Erslan: Jakub Madej, Jacek Łosak, Paweł Wyrobek, Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys, Dominik Witek, Krzysztof Skrzypek

Krystian Kaszubowski vs Aleksandar Rakas

Bartłomiej Zubkiewicz: Krystian Kaszubowski wróci do rywalizacji w klatce KSW po przegranej z Roberto Soldiciem. Wierzę, że Polak będzie chciał przypomnieć fanom wygraną w imponującym stylu, że nadal jest w czołówce kategorii półśredniej. Ostatni rywale Rakasa nie byli wymagający, dzięki czemu zbudował on całkiem niezłą serię wygranych. Moim zdaniem Kaszubowski wygra tę walkę przez decyzję sędziowską, kontrolując przebieg walki oraz dyktując jej tempo.

Redaktorzy typujący Kaszubowskiego: Jakub Madej, Jacek Łosak, Paweł Wyrobek, Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys, Dominik Witek, Krzysztof Skrzypek
Redaktorzy typujący Rakasa:

Sebastian Przybysz vs Lemmy Krušič

Jacek Łosak: Z jednej strony ogromna różnica doświadczenia w tej walce przemawia zdecydowanie za Lemmym Krušiciem. Z drugiej strony Przybysz był w podobnej sytuacji w poprzednim starciu, kiedy to pokonał znacznie bardziej doświadczonego od siebie Bogdana Barbu. Polak sam mówi, że zawsze czuje się bardziej zmotywowany, gdy musi się bić z rywalem bardziej doświadczonym, więc choć faworytem w tym boju będzie na pewno Słoweniec, liczę na to, że Przybysz zaskoczy kibiców i wypunktuje Krušicia.

Redaktorzy typujący Przybysza: Jacek Łosak, Paweł Wyrobek, Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys, Dominik Witek, Krzysztof Skrzypek
Redaktorzy typujący Krusica: Jakub Madej

Roman Szymański vs Miloš Janičić

Redaktorzy typujący Szymańskiego:  Jakub Madej, Jacek Łosak, Paweł Wyrobek, Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys, Krzysztof Skrzypek
Redaktorzy typujący Janicica: Dominik Witek

Powyższe walki można obstawiać u legalnego bukmachera TOTALbet

7 KOMENTARZE

  1. Ogladajac naszych Wlodarzy na scenie, uzyslowilem sobie, iz nawet jesli to nie bedzie komercyjny sukces, bedzie to w chuj dobry melanz, zazdro.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.