ksw 51 damian stasiak racić

Informacja prasowa

Antun Račić (MMA 23-8-1) 9 listopada w Zagreb Arena stanie do walki o pierwszy w historii KSW pas kategorii koguciej. „Killer” na własnej ziemi przywita w okrągłej klatce najlepszego polskiego zawodnika wagi do 135 funtów, Damiana Stasiaka (MMA 11-6). Pojedynek Chorwata z Polakiem będzie jedną z głównych walk gali KSW 51 w Zagrzebiu.

Gala odbywa się pod patronatem Mera Zagrzebia Milana Bandicia.

Damian Stasiak wraca do Areny Zagreb, w której zanotował jedno ze swoich najcenniejszych zwycięstw w karierze. 29-latek z Aleksandrowa Łódzkiego w 2016 roku spotkał się walczącym również na KSW 51 Filipem Pejiciem i poddał Chorwata w pierwszej rundzie duszeniem zza pleców. Po trzech latach „Webster” ponownie zmierzy się z faworytem lokalnej publiczności, ale tym razem będzie to jego debiut w okrągłej klatce KSW. Podopieczny trenera Radosława Olczyka jest uznawany przez polskich ekspertów za najlepszego zawodnika wagi koguciej nad Wisłą. Choć wywodzi się z karate, jest także czarnym pasem brazylijskiego jiu-jitsu i bardzo lubi korzystać z umiejętności parterowych, o czym przekonało się ośmiu rywali, których Polak zmusił do odklepania. W swojej karierze Stasiak walczył dla takich organizacji jak UFC, ACB, BAMMA, M-1 oraz RWC.

Po serii 4 wygranych w okrągłej klatce KSW, Antun Račić dostanie szansę walki o pas na własnym terytorium. Reprezentant UFD Gym po 5 latach toczenia pojedynków w całej Europie wraca w rodzinne strony, ale dopiero pierwszy raz w dziesięcioletniej karierze będzie miał okazję stoczyć pojedynek w stolicy Chorwacji, Zagrzebiu. Popularny „Killer” do tej pory w klatce KSW dwukrotnie wypunktował Pawła Polityłę, a także zwyciężał przez decyzję z Sebastianem Przybyszem i Kamilem Selwą. Słynący se swoich fenomenalnych umiejętności zapaśniczych oraz parterowych 29-latek z Dubrownika ma już na koncie 13 pojedynków zakończonych przez poddania.

22 KOMENTARZE

 1. Trzy lata temu Damian Stasiak w Arenie Zagrzeb odjebał Filipa Pejicia.

  Za miesiąc Damian Stasiak w Arenie Zagrzeb odjebie Antuna Racicia.

 2. W sumie to jak tak patrzę na moją miniaturkę, to gif z flagą Polski i @halibutem jest właśnie po wygranej Damiana w Zagrzebiu, petarda

 3. Zdecydowanie KSW mnie zaimponiło w tej chwyly.

  Damian to solidny zawodnik, naprawdę dobry angaż.

  Tym bardziej ten angaż mnie dziwi, biorąc po uwagę jak mało miljonardów followersów ma Damian – może ktoś źle zera policzył?

 4. Racic bedzie w tej walce dazyl do parteru tak desperacko, ze ostatecznie … odklepie. W sumie nawet ciekawe zestawienie, ale w imie zasad i tak obejrze z torrentow.

 5. Hmmm wg mnie kolejne dobre starcie na gali w Zagrzebiu. Fajnie, że ściągnęli Stasiaka bo w UFC jakoś nie szło mu aż tak dobrze. W KSW ma szansę zabłysnąć a z drugiej strony dobrze się stało, że wreszcie Racic będzie miał okazję bić się o pas

 6. Popularny „Killer” do tej pory w klatce KSW dwukrotnie wypunktował Pawła Polityłę

  Akurat w walce rewanżowej to miał z górki, bo Polityło walczył jak skończony błazen.

 7. :razz:ociesznymirek::DC::beczka:

  Nie kozacz teraz bo ja ze swoim typem daleko nie byłem, dwa razy było blisko poddania zza pleców. Gdyby nie ten -1 pkt też wynik byłby inny, ale trzeba uszanować ten który jest i oddać szacun dla Racica, mocny jest jebaniutki.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.