Nie dojdzie do walki Akopa Szostaka (MMA 3-2) z Anglikiem rumuńskiego pochodzenia – Johnem Smithem (MMA 3-0).

Jak poinformował przed chwilą na swoim Facebooku John Smith, zrezygnował on z walki z Akopem Szostakiem na październikowej gali KSW 45 z powodu niedotrzymania warunków umowy ze strony organizacji KSW. Według wpisu zawodnika na portalu społecznościowym, Anglik spodziewał się otrzymać zapłatę przed walką a nie po. Problemem miała też być waga w jakiej odbędzie się walka.

W rozmowie z naszą redakcją, organizacja KSW stanowczo zdementowała te informację twierdząc, że od początku mówiono o zapłacie po walce która jest standardem w branży MMA. Zawodnik miał też nie dosłać wymaganych dokumentów medycznych mających dopuścić go do walki na gali KSW 45.

Poniżej wpis zawodnika wraz z załączonymi mejlami jakie wysłał do organizacji KSW:

WALKA ODWOŁANA

KSW nie dokonało wpłaty na moje konto

Zaprosili mnie do walki na tej gali i zgodziłem się. Wykonałem wszystkie wymagane badania medyczne.

To wstyd.

Nie mam z nimi kontraktu, a KSW jest organizacją z Polski.

Nie mogę zaakceptować zapłaty 14 dni po walce.

Wysyłałem moje żądania 10 dni temu, niestety bez żadnej odpowiedzi.

Wczoraj poprosili mnie bym walczył i zgodził się na zapłatę 14 dni po walce, kiedy wyjadą już z Londynu.

Po drugie, poprosiłem kilkakrotnie zespół Akopa aby wysłał mi swoją wagę, nigdy nie dostałem odpowiedzi. Dziękuję za wsparcie, ale nie dojdzie do tej walki.

Organizacja KSW szuka obecnie zastępstwa dla Akopa Szostaka który zostanie na karcie gali KSW 45.

Szostak przygodę w MMA rozpoczął w 2015 roku. Wtedy w trzydzieści sekund rozbił Janusza Dylewskiego (2-20) podczas gali Time Of Masters w Trójmieście. Popularny kulturysta podpisał potem kontrakt z organizacją FEN, dla której stoczył trzy pojedynki – dwa przegrane i jeden wygrany. Po serii dwóch porażek Akop zdecydował się o zawieszeniu kariery, którą wznowił w styczniu 2018 roku. Ostatni raz pojawił się w kwietniu, w lokalnej klatce WCA, gdzie odprawił Wojciecha Balejkę (4-6) już w pierwszej rundzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.