KSW 26

Organizacja KSW poinformowała przed chwilą, kto zastąpi kontuzjowanego Tima Sylvię w walce z mistrzem wagi ciężkiej Karolem Bedorfem (MMA 10-2, 5. w Rankingu PL) na gali KSW 26:

Mistrz Federacji KSW w wadze ciężkiej i czołowy zawodnik tejże kategorii wagowej w Polsce, Karol Bedorf poznał właśnie personalia swojego przeciwnika z którym skrzyżuje rękawice na gali KSW26. Rywalem popularnego „Coco” w walce, która odbędzie się już 22 marca w hali Torwar będzie mistrz organizacji King Of The Cage, Nick Rossborough!

Amerykanin to ważący sto dwadzieścia kilogramów i mierzący sto dziewięćdziesiąt pięć centymetrów wzrostu kolos. W swojej karierze stoczył aż czterdzieści zawodowych walk. Jego aktualny rekord to dwadzieścia trzy zwycięstwa i siedemnaście porażek. Popularny” Leatherface” starty w MMA rozpoczął w 2004 roku. W roku 2011 roku walczył dla organizacji Strikeforce, a w 2013 roku został mistrzem King Of The Cage.

Nick Rossborough został polecony włodarzom Federacji KSW przez Tima Sylvię i jego menadżera. Amerykanin przepracował całe przygotowania wraz z „Maniakiem” i podobnie jak były mistrz UFC zna mocne i słabe strony Bedorfa.

Pojedynek Bedorf konta Rossborough odbędzie się na dystansie trzech rund po pięć minut w limicie wagowym do stu dwudziestu kilogramów.

112 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 4. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 5. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 6. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 7. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 8. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 9. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 10. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 11. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 12. Skoro serio przepracował trochę z Timem i zna wiele punktów Karola, to nie powinno być źle. Zastępstwo w sumie na plus, biorąc pod uwagę, że do gali został tydzień. 

 13. Skoro serio przepracował trochę z Timem i zna wiele punktów Karola, to nie powinno być źle.

  W to już nie uwierzę, przestałem łykać teksty ze strony KSW o pozornie świetnych przygotowaniach zawodnika, który być może pare godzin temu sie o tej walce dowiedział. 
  Supporter of: Wanderlei Silva, Chris Weidman, Dong Hyun Kim, Demetrious Johnson, Renan Barao, Ryan Bader, Khabib Nurmagomedov

 14. Czy ja wiem… Walczył raz 5x5min i wygrał (z Tonym Lopezem). Nie wiem jak w tej walce wyglądał, ale z kondychą nie powinno być tak źle. Ma solidne nazwiska w rekordzie. Ujdzie.

  My nie chcemy być na poziomie KSW, my chcemy być na poziomie UFC! – Miras Okniński

 15. Po 2 min umrze pewnie Łatwo Karol dec.

  Oby Karol skończył to przed czasem, bo decyzja z zawodnikiem, który dowiedział się o walce 2 tyg. wcześniej chluby nie przynosi.

 16. Panowie K. i L., mają taką dziwną przypadłość. Gdy ktoś w dyskusji z nimi powołuje się na UFC lub gdy wysyła zawodników KSW za ocean, aby nie musieli walczyć z ogórkami. Wykrzykują. Masz kompleksy! Masz kompleksy! Byłeś kiedyś w USA? Byłeś? Byłeś? No nie byłem, ale takie zestawienia(nawet rezerwowe) dobitnie pokazują, kto ma kompleks, USA. Nikt, tylu amerykańskich korniszonów, co wspomniani wcześniej panowie, nie sprowadził do Polski. Co z tego że ogór, ważne, że ma metkę. Made in USA. Nie ma większej wiochy, niż obnoszenie się metkami.

  Czy nie lepszym zestawieniem byłoby danie Karolowi Andryszaka? Moim zdaniem tak.

  Naściągali tylu tych słabych ciężkich, że szkoda na to patrzeć. Zero prospektów, same ogóry. Stare ogóry. Na dodatek z daleka.

  Wnoszę o zmianę nazwy KSW na „WEK”

 17. Uprzejmie zaznaczam że do gali pozostał tydzień i wszelkie protesty o takiego a nie innego rywala są z dupy wzięte. Jak na 8 dni do eventu wątpie by łatwo było znaleźć kogoś lepszego do walki z dobrze notowanym Bedorfem. Ja nie narzekam i nie zdziwie się jak ten ,,ogór" mimo małego okresu przygotowawczego wypadnie lepiej niż wypadłby Fat Tim.  

   

  PS. jestem bardzo daleki do wychwalania KSW w zakresie matchmakingu, ale jak na to co potrafią odwalić, to to zestawienie broni się rękami i nogami
  Supporter of: Wanderlei Silva, Chris Weidman, Dong Hyun Kim, Demetrious Johnson, Renan Barao, Ryan Bader, Khabib Nurmagomedov

 18. Karol go zakopie albo na ziemi ground and pound kolejna walka bez żadnych emocji( ale z Sylvią wcale by nioe było większych)

 19. Wszystko prawda, ponadto przyprawił samego Tima o kontuzje w tych przygotowaniach więc o co wam chodzi 🙂

 20. Dobry przeciwnik jak na tydzień przed galą i jeśli prawdą jest że przygotywywał się z Sylvia pod Bedorfa to już wogóle super.

 21. My fans i go back to fight, Weidman and Anderson Silva ,I back trust me I back

 22. Walczył i wygrał miesiąc temu, nie ma co narzekać. Coco i tak swoje zrobi. Laughing

 23. Nie jest to nazwisko do rekordu.

  Wygrana nic Coco nie daje a w przypadku porażki, Karol ma dużo do stracenia.

 24. Powiedziałbym, że jego zaletą jest przygotowywanie się z Silvią, ale prawda jest taka, że to nic nie zmieni…

  Życzę sobie, abym w ramach zastępstwa zobaczył kiedyś stosunkowo młodego i ambitnego Europejczyka (pokroju Economou), aniżeli kolejnego, amerykańskiego dostarczyciela zwycięstw.

 25. Jeden korniszon zamieniony na innego ogórasa. Mnie to ni ziębi, ni chłodzi. Bedorf przez jednogłośną.
  „Call the doc, I must be sick.
  Bitch, give me my medicine.”

 26. Parę walk jego widziałem, jak na tydzień przed galą to naprawdę udało się znaleźć dobrego zawodnika, który wziął pojedynek z Karolem.

 27. Nie jest źle, ale i tak nie rozumiem sprowadzania tylu zawodników z USA, zwłaszcza tak słabych. W Europie pewnie jest sporo przeciętnych ciężkich, którzy wezmą walkę z marszu i są mistrzami jakichś chujowych organizacji. Mniej kasy przynajmniej by KSW wydało…

 28. Marketingowo wolałem Sylvię, zastępstwo w tak krótkim czasie mi styka… aż dziw, że taki młody Laughing Karol skończy to przed czasem.

 29. Nazwisko mniejsze ale umiejetnosci owszem jak najbardziej zadawalaja. walka dwoch mistrzow w walce nie o pas czekam

 30. jak na poziom reprezentowany przez Karola, amerykański zawodnik to ogór

 31. szczerze powiem ze w tym przypadku żałuje ze walka Bedorfa nie została jednak przesunięta, tylko zabiera miejsca w karcie a oglądać tylko po to zeby zobaczyc łatwo wygrywającego Karola? jakos bez emocji w ogóle no ale rozumiem, janusze nie bedą mieli nic przeciw.

 32. Zastępstwo lepsze niż oryginał. Jestem pewien, że Silvia nie odstawał szybkością od przeciętnego dresa.

 33. Oj chyba Wojsław na najbliższym podkaście znowu załamie się kogo uzytkowicy cohones podciągają pod ogóra.

 34. Oj chyba Wojsław na najbliższym podkaście znowu załamie się kogo uzytkowicy cohones podciągają pod ogóra.

  No kogo? chyba ze masz na mysli to, ze zawodnik walczacy do tej pory z ogórami z większoscią z takich wygrywajacy jest stopień powyżej ogóra, to może masz rację, ale Bedorf to raczej coś znacznie więcej… Chociaż i tak nikt go nie zweryfikował dobrze. Szkoda ze Sylvia wypadł bo grubas przynajmniej miał naprawdę dobre nazwisko i mnie osobiscie emocjonowałaby ta walka.

 35. Naprawdę zawodnik, który w swojej karierze wygrał z Camozzim czy T. Lopezem i przewalczył pełen dystans m.in. z Larkinem jest ogórem? Dla mnie to typowy średniak i całkiem niezłe zastępstwo jak na czas, który został do gali.

 36. Kto by to nie był i tak zawsze ktoś znajdzie sie na forum i skrytykuje K&L nie był w UFC to ogór , ja jestem zadowolony , już nie raz taki " ogór " był skazywany na pożarcie a wygrywał , a jeśli nawet przegrał to po dobrej walce ( Karaoglu , Valentij , Houston , Jay S  ) a bywały i głośne nazwiska a co zaprezentowały ? ( Winner , Acacio , Melvin  ) więc gadanie że ogór jak dla mnie jest " z dupy " 

 37. Nie jest źle jak na takie krótkie zastępstwo. Ciężki do skończenia, wydaje mi się, że Karol będzie miał ciężką przeprawę. Powinien wygrać decyzją, ale wcale to nie będzie spacerek. A wy już skończcie nazywać ogórem każdego kogo nie znaliście wcześniej. Solidny amerykański zawodnik. Asplunda i Piliafasa by zgniótł w dwie minuty. Oby to był koniec przykrych niespodzianek, bo jednak były mistrz UFC i pierwszy pogromca Pudziana to był wydźwięk marketingowy.

 38. Dobre zastępstwo, mogło być lepiej ale nie jest źle.

  Ciekawi mnie bo KSW podaję, że ten typ jest sparing partnerem Silvi i wie o Karolu wszystko. A sam Nick w wywiadzie dla konkurencji mówi, że miał tylko stać w narożniku Tima i nie wiem nic o Bedorfie. Tylko to że jest mega przeciwnikiem.

 39. Tak na prawdę who cares :)? Rozpiska KSW się tak posypała, że nie budzi już we mnie żadnych emocji, no poza może walką Jaya z Michałem. Grigor Aschugbabjan też byłby odpowiedni.

 40. Myślałęm, że KSW gorzej wybrnie z tej sytulacji, aż takiej lipy nie ma. Oczywiście  Sylvia to legenda lepiej takie nazwisko w rankingu wygranych wygląda i kiedyś wielka forma, ale teraz jaki poziom prezentuje? ostatnie 3 walki przegrane, Nick natomiast ranking 23-17, nie wiem jak walczy, ostatnia walka wygrana w tym roku wg mnie obie walki dla COCO byłby wygrane.

 41. Problem z tą walką jest taki, że to już któryś pojedynek Karola który niewiele nam powie o jego prawdziwym potencjale.

  Walka z Sylvią nie dałaby z punktu widzenia sportowego wiele więcej, ale chociaż w percepcji standardowego widza KSW ładnie by mogła wypromować Bedorfa.

 42. ja bym wolał zobaczyć Karola z np. Lindermanem który jest już znany w Polsce pokazał że ma jaja, twardy łeb, serce do walki i że nie przyjeżdża po kasę tylko poważnie się bić.

  Ten Amerykanin to „śmierdzi” takim Philiafasem lub Lagmanem. Nie zdziwił bym się gdyby ta trójka była z tej samej stajni menadzerskiej

 43. Rozpiska tak straciła na wartości, że nawet Bazelak by mi nie przeszkadzał. Ważne, że w ogóle postarano się o zastępstwo, w dodatku wygląda na to, że solidne. Zastanawia mnie tylko dlaczego KSW nie poszukuje wśród średniej półki europejskiej. Mniejsze koszty, a poziom zbliżony.
  http://www.zlokcia.blogspot.com

 44. Lepiej jakby już anulowali tą walkę kompletnie, a cene Ppv podnieśli do 50zł, bo czemu nie.

 45. Acker czy Lagman to ogór ? Przegrał po dobrych walkach z czołówką naszego kraju ? Weź troche ogarnij i nie porównuj go do " Sraliafasa " bo  jak narazie to twoje gadanie śmierdzi 

 46. Każdy sobie może myśleć, że ktoś jest ogórem. Docelowe grono widzi jednak 120kg mięsa wchodzącego do klatki, a nie warzywo… Dla nich pokonanie takiego typa będzie wielkim sukcesem, dla nas obiciem średniaka, wg niektórych ogóra, a jakaś pechowa wtopa…? Krzyżem przygotowanym dla Karola w internecie zapewne…Oby poszło gładko i sprawnie, ale zastępstwo jak na czas, który został jest ok. Tylko czemu kur..tak często muszę się wypowiadać o zastępstwach i łudzić nadzieją, że będą w odpowiedniej formie :-/ ? Chyba, że brali możliwość zastępstwa i przygotowywali się.

  War Coco!

 47. Czyli co? Włodarze KSW nie mieli przygotowanego zastępstwa i jak Tim wypadł to dopiero wtedy im polecił dużego Nicka? Czy Tim słuzył do sprzedaży biletów a Nick już trenował pod Karola od dawna? Ja tam nie narzekam byle by walka jakooś wyglądała a już wiekszego ogórka od Piliafasa i Asplunda to sie wynaleźc nie da chyba. Szkoda że Bedorf idzie chcąc nie chcąc w ślady innych mistrzów KSW dając walki po których latami nie mam pojecia jaki na prawdę prezentuje poziom na tle światowej czołówki. Chyba ze kiedyś pokusi sie o wyjazd do Czech jak ostatnio wiadomo kto i z jakim skutkiem… Dla tego Cieszę się ze wreszcie zobaczę ile wart jest Błachowicz jak dostanie kogoś lepszego niż Mirandę. A teraz cóż kolejna walka Bedorfa przed nami, pewnie wygrana, pewnie następna na jesieni…nudy.

 48. czy Lagman to ogór ?

  A co to ma za znczenie z kim przegrał? Przegrywasz z Andersonem Silvą to automatycznie nie jesteś ogórem?

  W obu tych walkach nie zagroził ani Aslambekowi ani Borysowi przez choćby sekundę, obie walki przegrał przed czasem. Gdzie tu dowód jegio wartości?

 49. Im gorsze nazwiska w rekordzie tym pózniej trafi do ufc, a to jest na ręke ksw.

 50. Amerykanin przepracował całe przygotowania wraz z „Maniakiem” i podobnie jak były mistrz UFC zna mocne i słabe strony Bedorfa.

  Przypadkiem nie było tam Glundera? Po tej akcji z Holendrem już nigdy nie uwierzę, dopóki nie zobaczę. Kolejny raz KSW tylko to potwierdza. Niekórzy łykają wszystko jak młode pelikany więc nic dziwnego, że K&L działają w taki sposób.

  Nick Rossborough dla mmanews.

  Nie wiem nic o Karolu, gdyż miałem stać w kornerze Tima Sylvii, który był oryginalnym oponentem Bedorfa. Ja natomiast jako fighter, mówię TAK dla każdej walki. Jestem podekscytowany, słyszałem że jest naprawdę dobrym przeciwnikiem, więc to powinna być naprawdę dobra walka.

  „Chciałbym aby na naszych galach jednak największym bohaterem był zawodnik, a walka najważniejszym momentem”
  Maciej Kawulski

 51. Nie ma co narzekać na to zastępstwo, kawał chłopa w dodatku z tytułem mistrzowskim na pewno zrobi wrażenie na typowych widzach KSW , którzy i tak się nie znają. Oby dali dobrą walkę , czy to istotne jakie nazwisko , liczą się emocje, jak zwykle za dużo się wymaga od KSW.

  Krytycy KSW patrzą na ich poczynania przez pryzmat TOP 10 UFC:) 

 52. @Sadistic UFC nie patrzy aż tak z kim walczysz, ważne że masz dobry rekord. Dla mnie ten Nick to taki sam poziom co Tim.. dobre to że Karol ma z kim walczyć.

 53. @Sadistic,

  Na rękę byłoby KSW ściągnąć kogoś kto pokonałby Karola, jeśli ich celem ma być zablokowanie mu drogi do UFC. Jeśli już raz go chcieli, to UFC będzie go chciało dopóki nie przegra i nieważne czy wygra z Sylvią, Nickiem czy Asplundem. Z tego co rozumiem to problemem jest jedynie kontrakt z KSW.

 54. Strus też miał podobnie zmienianego rywala…Nie powiem tylko ile miałby do wygrania jakby faktycznie wygrał, a ile "sobie" przegrał u wielu, gdy faktycznie już przegrał z tym zastępcą…Taki minus walki z kimś ogólnie nieszanowanym jako godny rywal na jakimś etapie kariery. Oddźwięk, a i styl porażki z Vemolą np. zupełnie inny 😉

  PS: Dodam ,ze nie porównuje jednak obu zastępstw. Karol dostał rywala do obicia, ale znowu widać, że porażka może mu więcej zaszkodzić niż wygrana dać. Poza kasą za walkę i widowiskiem "ćwierćtonowym" dla "docelowego grona" widzów 😉

 55. Moim zdaniem to Ksw powinno tą galę puścić na otwartym polsacie z powodu tak wielu zmian (na gorsze) i anulowaniu walki.

  To byłby bardzo miły gest dla fanów.

 56. Odgrzewany kotlet jest raczej gorszy niż świeży, odgrzewany trzykrotnie tym bardziej, a ja co do 3 walki mam pod kątem sportowym większą podjarkę niż za 1 czy 2. Teraz są lepsi w tym co robią, a i ranga starcia urosła, a to zawsze dodaje % smaczku 😉 Nie ma więc co porównywać odgrzewania kotleta do rewanżu czy trylogii. Prędzej na powroty z emerytury można tak mówić i zastanawiać się czy ktoś może być lepszy niż był w swym "prajmie" 😉

  Nie znaczy oczywiście, że PPV ma rosnąć w cenie i KSW robić 4 i 5 walkę obu…Ta walka niech zakończy tą "wojnę" dwóch zawodników, którzy wygrali po jednej bitwie.

 57. Widzę większości jak zawsze źle. Dla was każdy, kogo nie znacie i nie walczył w stopowych organizacjach jest ogorem? Wygra w pierwszej minucie, to powiecie, że to cienias, przewalczy cały dystans, albo wygra, to że Karol jest cieniasem, bo przegrał z cieniasem a jeżeli przesunęli by walkę to byłyby pytania „nie PK to placilem 40 zł żeby dostać jedna walkę mniej” „PPV wykupilem tylko dla Karola” nieważne kogo by wzięli, wy i tak powiecie, ze ten kto wziął walkę nie przygotowywał się do tej walki, wiec jest do zupy, nawet gdyby był to Junior Dos Santos. (Dla nie kumatych- traktujcie to jak wyolbrzymienie).

 58. Skunx celnie zauważył,  że ta walka również nic nam nie powie o aktualnym poziomie Karola, i to niezależnie jakim rywalem okaże się być Nick. Podobała mi się walka z Thompsonem, widać było dużą zmianę u Bedorfa, Nastula nie zmusił go tego by pokazać wszystko co potrafi. Teraz przydałby się ktoś mocny i rozpoznawalny,  do tego dobrze przygotowany, Nick taki nie jest, Silvia też by nie był.

  KSW zawsze będzia miało problem z dobrymi rywalami w HW, dlatego najlepiej byłoby gdyby Karol wypełnił kontrakt i odszedł.

 59. nie przesadzaj. Waga ciężka to problem każdej organizacji, nie tylko KSW.

 60. @o%owany

  Dobrze mówisz

  @lemmy

  A kogo byś w takim razie proponował na tydzień przed galą , jakieś konkrety ??

 61. Nie wiem kogo można znaleźć, dlatego nie narzekam. Po prostu  bardzo bym chciał zobaczyć Karola z kimś, kto dałby nam jednoznaczną odpowiedz na pytanie gdzie teraz Bedorf jest? 

 62. Spoko , no jak dla mnie to nie ma na to szans bo w cięzkiej nie ma takich zawodników bez wyłączności jak dla mnie ( Linderman byłby bardzo ciekawą opcja ). A wydaje mi się że Karol nie ma abicji na UFC i woli walczyć w KSW z typami pokroju Nastula,Sylvia,Momson

 63. Zastępstwo to zastępstwo… wiele zależy od tego jak bardzo przygotowany lub nie, jest przeciwnik Karola. Przygotowany Sylvia mógłby być bardziej wymagający ale faktycznie, jest to HW, wiec bierzemy co jest dostępne..

 64. Bardzo dobre zastępstwo w zaistniałej sytuacji. W fightmatrix wyżej od Bedorfacrazy Tym bardziej, że Karola rekord wcale nie jest bardziej imponujący.

 65. witam, wiem ze to nie w temacie ale takie pytanie. Chce kupic pierwszy raz PPV i wlasnie nie wiem, polecacie bardziej na ipli czy kswtv???

  Mam w planie ogladac na laptopie podlaczajac przez kabel HMDI do TV, z testu łącza wyszlo: http://www.speedtest.pl/test/81435163 wiec z netem nie powinno byc problemu. Pomozecie???? 😉

 66. kswtv mozesz wybrac komentarz angielski, masz podglad na szatnie i nastepnego dnia mozesz obejrzec gale z odtworzenia. Na ipli miał tego nie będziesz. A co do jakosci, zacinek itd – wyjdzie w praniu. Są użytkownicy którzy narzekaja na jedna jak i druga platforme, a sa tez tacy ktorzy chwalą działanie. Ja ostatnia gale ogladalem na kswtv i nie bylo zadnych problemow.

 67. no wlasnie bardziej chodzilo mi o zacinanie itp. bo jak dobrze pamietam to pierwsze PPV w ipli to byl dramat z tego co ludzie pisali. Choc mysle ze z tym moim łączem to nie powinno byc takich problemów, choc jak na kswtv jest podglad do szatni itd to chyba wybiore to, dzieki za rady 

 68. Słowa Nicka o Karolu  "Nie wiem nic o Karolu, gdyż miałem stać w kornerze Tima Sylvii, który był oryginalnym oponentem Bedorfa. Ja natomiast jako fighter, mówię TAK dla każdej walki. Jestem podekscytowany, słyszałem że jest naprawdę dobrym przeciwnikiem, więc to powinna być naprawdę dobra walka. "

 69. @pajaczek93

  Raz używałem Ipli i było ok, teraz zamierzam wypróbować KSWTV.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.