Jaka jest najgorsza (i najgłupsza) walka w historii rosyjskiego MMA? Wiele osób bez wątpienia wskazuje tą między Mikhailem Gazaevem (MMA 3-0) a Konstantinem Gluhovem (MMA 34-17), która odbyła się 30 listopada 2013 roku na gali M-1 Challenge 44.

Wszystko w niej było „nie tak”. Od zawodnika, który przyjął najbardziej idiotyczną taktykę na walkę, jaką tylko można sobie wyobrazić, aż do rozrzutu jeśli chodzi o doświadczenie obu walczących. Dla Gazaeva była to druga walka, a dla Gluhova… czterdziesta.

Ten kto wymyślił Rosjaninowi plan na ten bój, powinien już na zawsze zrezygnować z trenowania kogokolwiek. Mikhail ograniczył się do totalnej defensywy już od pierwszych sekund starcia. Taktyka bowiem oparła się w całości na kucnięciu i w ślimaczym tempie posuwaniu w kierunku Łotysza. Zapewne miał to być złoty środek przeciwko mocnej stójce Konstantina. Skołowany Gluhov faktycznie nie wiedział jak zaatakować przeciwnika będącego w tak dziwacznej pozycji. Jednak w efekcie fani zgromadzeni na arenie w Tule, dostali tak nudny pojedynek, że do dziś organizatorom jest za niego wstyd.

Najgłupsza walka w MMA

W trzeciej rundzie Gluhov był już tak sfrustrowany, że zaczął faulować Gazaeva. Na początku rundy próbował kopnąć go w głowę, gdy ten klęczał – w konsekwencji dostał żółtą kartkę jako ostrzeżenie. Postawa Rosjanina nie ulegała jednak zmianie. Konstantin mając już dość tej farsy, tym razem kopnął już czysto w głowę przeciwnika, nokautując go z miejsca.

Choć był to faul a zarazem bezdyskusyjna dyskwalifikacja, widownia zachwycona tym wyczynem, głęboko i żarliwie oklaskiwała faulującego. To ewenement, że kibice sportu wstawili się za agresorem a nie ofiarą, którą zresztą przy ogłaszaniu wyniku wygwizdali za postawę, jaką reprezentował podczas całego pojedynku. Ośmieszony, znokautowany i obdarty z szacunku, Mikhail Gazaev po kolejnej walce zakończył zawodową karierę w MMA z bilansem 3-0.

10 KOMENTARZE

  1. Glukhov bohaterem mimo dyskwalifikacji. Moim zdaniem i tak z dobre dziesięć minut za późno mu wysprzęglił tego kopa :awesome::awesome::awesome:

  2. Przed wejściem w artykuł byłem przekonany, że będzie tu słynna walka tego Greka w UFC.

    :razz:utinlaugh:

  3. W ogóle to jak takie zachowanie Gazaevea było dopuszczone? Czy sędzia nie powinien zareagować? Nie mówię już o wkurwianiu przeciwnika, ale to prowokowanie do faulu.

  4. Ten kto wymyślił Rosjaninowi plan na ten bój, powinien już na zawsze zrezygnować z trenowania kogokolwiek.

    Absolutnie się nie zgadzam. Polował na DQ od początku i w końcu wygrał dokładnie realizując gameplan. Strategia.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.