Khamzat Chimaev udał się do USA, aby tam wrócić do pełni zdrowia. Nie tak dawno informowaliśmy, że „Borz” kolejny raz wycofał się z pojedynku z Leonem Edwardsem z powodu komplikacji zdrowotnych po przejściu choroby COVID-19. Zawodnik nadal ma problemy z oddychaniem, co oczywiście przekłada się na kondycję do walki.

Kamil Oniszczuk, który przebywał w Allstars, gdzie trenuje Chimaev potwierdzał, że podczas treningów zawodnik cały czas kaszlał, co było widoczne na wideo opublikowanym przez jego menadżera.

Według menadżera, Chimaev nie był w stanie przewalczyć nawet dwóch rund. Po pierwszej rundzie ze zmęczenia przerywał treningi. Dochodziło nawet do sytuacji gdy nie mógł dojść do swojego pokoju i zasypiał z wyczerpania w hotelowym lobby.

„Ultimate Fighting Championship” zdecydowało się pomóc młodemu Khamzatowi, który udał się do USA. Według jego menadżera, Aliego Abdelaziza, otrzyma on pomoc medyczną, która pomoże mu w powrocie do pełni sił po przejściu choroby. Abdelaziz wierzy, że zawodnik będzie mógł wrócić do oktagonu już w czerwcu.

UFC zorganizowało wylot Khamzata Chimaeva do Las Vegas. Według jego menadżera, Aliego Abdelaziza, otrzyma on pomoc medyczną w USA w związku z nieustającymi komplikacjami po COVID-19. Abdelaziz wierzy, że Khamzat będzie mógł walczyć w czerwcu, ale to jego zdrowie jest teraz priorytetem.

Chimaev (9-0 MMA) bardzo szybko zdobył ogromną rzeszę fanów wygrywając  trzy pojedynki w UFC w 66 dni. W ostatnim starciu potrzebował tylko 17 sekund, aby w kategorii średniej znokautować Geralda Meerschaerta. „Borz” wielokrotnie powtarzał, że jest gotowy walczyć nawet co tydzień, lecz jak widać jego plany pokrzyżowały problemy zdrowotne. Teraz priorytetem zawodnika z czeczeńskimi korzeniami będzie powrót do pełni sił.

Zobacz także: „Jestem z niego dumny” – Kamaru Usman o Khamzacie Chimaevie

44 KOMENTARZE

 1. Łysy to ma jednak gest.:roberteyeblinking:

  Zawodnika ze środka rankingu traktuje naprawdę wyjątkowo

  :danaillegal:

 2. Ale go przetyrało O.o Może rzeczywiście to duże tempo walk (przygotowań) wyniszczyło mu organizm.

 3. Według menadżera, Chimaev nie był w stanie przewalczyć nawet dwóch rund.

  A po co, jak on od debiutu w UFC w sumie przewalczył 4 i pół minuty?

  UFC zorganizowało wylot Khamzata Chimaeva do Las Vegas. Według jego menadżera, Aliego Abdelaziza, otrzyma on pomoc medyczną w USA w związku z nieustającymi komplikacjami po COVID-19 sraczką jego podopiecznego zajmą się najwybitniejsi profesorowie z UCLA Medical Center w Los Angeles.

  :suchykarol:

 4. Nie znam się na chorobach, ale jak kaszle, to chyba jest jeszcze chory i nie powinien wychodzić z domu bo:

  – jeszcze się nie wyleczył i może mieć jeszcze większe komplikacje

  – kaszląc rozsiewa zarazki i za chwilę innych pozaraża

  Nie hejtuję go, dziwię się. Ktoś jest w stanie to wytłumaczyć?

 5. Niech do kadyrowa leci po pomoc

  Był, niestety do wirusa nie da się strzelać z kałacha, a wspólne kąpiele w wannie i czytanie koranu na dobranoc nie pomagały.

 6. Czyli tak jak pisałem wcześniej – zwykły debil, który się dobrze nie wyleczył a musiał pokazać jaki to on nie jest twardy i pierwszy na macie.Zwykła grypa niezaleczona potrafi wpędzić człowieka do grobu, a tutaj mamy do czynienia z gównem, którego nikt dobrze jeszcze nie zna i trudno przewidzieć reakcję organizmu.Ale oczywiście "wielki wojownik Khazmat" drwi sobie z takich zagrożeń.Szkoda czasu na tego durnia.

 7. Czyli tak jak pisałem wcześniej – zwykły debil, który się dobrze nie wyleczył a musiał pokazać jaki to on nie jest twardy i pierwszy na macie.Zwykła grypa niezaleczona potrafi wpędzić człowieka do grobu, a tutaj mamy do czynienia z gównem, którego nikt dobrze jeszcze nie zna i trudno przewidzieć reakcję organizmu.Ale oczywiście "wielki wojownik Khazmat" drwi sobie z takich zagrożeń.Szkoda czasu na tego durnia.

  Dla mnie ty jesteś większym debilem widząc ze sączysz propagandę tv i jeszcze starasz się to powielać 😉 czym jedt to coś co jest takie niebezpieczne czego jeszcze nie znamy ?

 8. Lysy od razu o tym mowil jak tylko Warga wylecial z walki ze go sciagna do siebie i sie nim zajma. Fajna akcja i widac ze chca typa dalej promowac tak wiec dobry gest z ich strony.

 9. Nie znam się na chorobach, ale jak kaszle, to chyba jest jeszcze chory i nie powinien wychodzić z domu bo:

  – jeszcze się nie wyleczył i może mieć jeszcze większe komplikacje

  – kaszląc rozsiewa zarazki i za chwilę innych pozaraża

  Nie hejtuję go, dziwię się. Ktoś jest w stanie to wytłumaczyć?

  W sumie to dziwne z nim bo są filmiki po anulowani walki z Leonem jak leci sobie do Kadyra gnatami postrzelać, a tu nagle kaszelek go złapał

 10. @99picks

  Pewnie siedzi na kiblu i albo wali klocka jak jego idol, albo trzepie gruchę (do idola, albo jak jego idol, do owcy cytrynowej)

 11. Patrząc na powikłania niektórych zdrowych przed covidem ludzi to może być i tak ze chimaev nie wróci juz do formy sprzed zakażenia. Oczywiście nie życzę tego, tylko uświadamiam optymistów, ze tu nie dziala myślenie życzeniowe, chce byc zdrowy to bede.

 12. Dla mnie ty jesteś większym debilem widząc ze sączysz propagandę tv i jeszcze starasz się to powielać 😉 czym jedt to coś co jest takie niebezpieczne czego jeszcze nie znamy ?

  Może to jest niebezpieczne, że nie znamy dobrze mechanizmów odpowiedzialnych za powikłania oraz podłoży, które sprawiają iż jedni ludzie przechodzą covid gorzej od innych.Że nie znane są dokładnie efekty długoterminowe przebytej choroby i deficyty neurologiczne.Że czas pełnej rekonwalescencji nierzadko nie jest powiązany z przebiegiem choroby.Nie wiem czemu sobie ubzdurałeś, że sączę jakąś propagandę i straszę ludzi.Stwierdzam jedynie fakt iż zbyt krótko znamy tego wirusa by arbitralnie przekonywać, że niczym nie może nas zaskoczyć i wszystko już zostało powiedziane.

 13. @99pics lecisz jako pielegniarka? :boystop:

  @99picks został ściągnięty przez Dankę jako dawca do przeszczepu zwieraczy. Lekarze zgodnie twierdzą, że Obsrajev po takiej operacji, po raz kolejny nie powinien już zapaskudzić zbroji przed walką.

 14. Inni też przecjodzą/przechodzili covid i co ? Im też pomożesz miłosierny wujku Dana ?:tysoncoffe:

  Chimaev to przyszlosc tego sportu, reszta to zwykle placki.

  Oby wrocil do zdrowia.

  :dobry:

 15. Może to jest niebezpieczne, że nie znamy dobrze mechanizmów odpowiedzialnych za powikłania oraz podłoży, które sprawiają iż jedni ludzie przechodzą covid gorzej od innych.Że nie znane są dokładnie efekty długoterminowe przebytej choroby i deficyty neurologiczne.Że czas pełnej rekonwalescencji nierzadko nie jest powiązany z przebiegiem choroby.Nie wiem czemu sobie ubzdurałeś, że sączę jakąś propagandę i straszę ludzi.Stwierdzam jedynie fakt iż zbyt krótko znamy tego wirusa by arbitralnie przekonywać, że niczym nie może nas zaskoczyć i wszystko już zostało powiedziane.

  czyli te szczepionki dla naiwnych eksperyment medyczny, tak?

  Chamzat Czimajew najwidoczniej ma w dopiero te covidowe bzdury.

 16. Ja miałem kaszel jeszcze z 1-2 miesiące po COVID. Później już było ok. Teraz nie czuję braków kondycyjnych ale może też nie biegam jak wariat. Kwestia czasu bo siada na płuca jednak.

 17. Chimaev to przyszlosc tego sportu, reszta to zwykle placki.

  Oby wrocil do zdrowia.

  :dobry:

  Zdrowia życzę, niech chłop wraca i przejdzie prawdziwy sprawdzian wychodząc z kimś z top10.

 18. Ja tuz przed złapaniem 3x w tygodniu biegałem traskę 9km ze sporymi przewyższeniami przez las w całkiem przyzwoitym tempie. Po tym jak już niby wyszedłem po 2 tyg i poszedłem sobie zrobić jakiś trening na lekki powrót (4 ćw po 10 powtórzeń po 3 serie) i miałem zwyczajowo zrobić to kółko co zawsze podjarany, że w końcu się wybiegam to okazało się, że po 500 metrach "jechałem na rekord". Poważnie, nie wiedziałem co się dzieje, myślałem, że mi ktoś ujebał jedno płuco i mam 90 lat, także powikłania mogą być i to mało zabawne. Odbudowałem do zbliżonego poziomiu dopiero po 3 miesiącach może nie wcześniej.

  Oczywiście tematu źródła pochodzenia wirusa, szczepionek, ich zasadności, skuteczności, biznes vs skutek, sensu/braku sensu obostrzeń tutaj nie poruszam, bo to odrębny temat rzeka. Ale kto złapał, a potem obserwował dziwne efekty na sobie ten wie, że bajki to nie są.

 19. Nie znam się na chorobach, ale jak kaszle, to chyba jest jeszcze chory i nie powinien wychodzić z domu bo:

  – jeszcze się nie wyleczył i może mieć jeszcze większe komplikacje

  – kaszląc rozsiewa zarazki i za chwilę innych pozaraża

  Nie hejtuję go, dziwię się. Ktoś jest w stanie to wytłumaczyć?

  Niekoniecznie. Możesz już dawno nie mieć wirusa, a w płucach ciągle spustoszenie. Mój kolega z pracy Covid przeszedł średnio na jeża, nie jakoś ultra ciężko, ale była gorączka, zawroty głowy, osłabienie przez kilka dni. A kaszleć w ogóle nie kaszlał. A potem jednak dostał kaszlu, mijały kolejne tygodnie, miesiące, a on mówi, że tylko głęboki oddech brał, to od razu kaszel. Już mu chyba przeszło, ale parę miechów to trwało.

 20. Dla mnie ty jesteś większym debilem widząc ze sączysz propagandę tv i jeszcze starasz się to powielać 😉 czym jedt to coś co jest takie niebezpieczne czego jeszcze nie znamy ?

  Znasz się widzę na temacie!

 21. Ja tuz przed złapaniem 3x w tygodniu biegałem traskę 9km ze sporymi przewyższeniami przez las w całkiem przyzwoitym tempie. Po tym jak już niby wyszedłem po 2 tyg i poszedłem sobie zrobić jakiś trening na lekki powrót (4 ćw po 10 powtórzeń po 3 serie) i miałem zwyczajowo zrobić to kółko co zawsze podjarany, że w końcu się wybiegam to okazało się, że po 500 metrach "jechałem na rekord". Poważnie, nie wiedziałem co się dzieje, myślałem, że mi ktoś ujebał jedno płuco i mam 90 lat, także powikłania mogą być i to mało zabawne. Odbudowałem do zbliżonego poziomiu dopiero po 3 miesiącach może nie wcześniej.

  Oczywiście tematu źródła pochodzenia wirusa, szczepionek, ich zasadności, skuteczności, biznes vs skutek, sensu/braku sensu obostrzeń tutaj nie poruszam, bo to odrębny temat rzeka. Ale kto złapał, a potem obserwował dziwne efekty na sobie ten wie, że bajki to nie są.

  Ale znawcy z cohones beda dalej pisać ze Chimaev sie obsral mimo ze covid go grubo dojebał

  :DC:

 22. Ale znawcy z cohones beda dalej pisać ze Chimaev sie obsral mimo ze covid go grubo dojebał

  :DC:

  Jednym z objawów Covida u Brązowego Wilka to sraczka. O faktach się nie dyskutuje. :fjedzia:

 23. Ja 6 miesięcy od przechorowania tego kurestwa męczę się z powikłaniami. 3 bliskie osoby mi zabrał covid, w tym znajomego 38 latka. Trzymaj się Brodaty, mam nadzieję że wrócisz do formy!

 24. Patrząc na powikłania niektórych zdrowych przed covidem ludzi to może być i tak ze chimaev nie wróci juz do formy sprzed zakażenia. Oczywiście nie życzę tego, tylko uświadamiam optymistów, ze tu nie dziala myślenie życzeniowe, chce byc zdrowy to bede.

  Jeżeli doszło do powikłań w postaci zwłóknienia płuc to nie dojdzie. Nie wszystkie skutki uboczne są jeszcze znane. WIadomo, że dochodzi do jakichś zmian w mózgu…ale zwłóknienie płuc to koniec kariery każdego sportowca. W sumie to jedyne czego się boje jeśli chodzi o covida.

 25. Przecież Las Vegas to siedziba Szatana, co na to Allah?

  Allah w nocy nie widzi, więc wystarczy że za dnia będzie nocował  a "za nocy" dniował  😀

 26. No i teraz jak wróci i dostanie zasłużony wpierdol to będzie głupie gadanie że za długa przerwa że wyniszczony przez chorobę, a tak naprawdę obił paru ogórów i placeuszy przed tą całą ściemą

  :fjedzia:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.