Khabib Nurmagomedov pokonał takie gwiazdy sportu jak LeBron James czy Dustin Johnson, aby zdobyć nagrodę „BBC World Sport Star”. Głosowanie odbyło się przez głosowanie on-line, a wyniki ogłoszono wczoraj. Rosjanin stał się tym samym pierwszym zawodnikiem MMA, który otrzymał tę nagrodę. Innymi zawodnikami sportów walki, którzy zostali nagrodzeni tym tytułem byli Mike Tyson, Evander Holyfield oraz Muhammad Ali. W przeszłości plebiscyt wygrywali m.in. Roger Federer, Rafael Nadal, Cristiano Ronaldo czy Usain Bolt.

Ta nagroda wiele dla mnie znaczy. Uznanie to jedna z największych motywacji w moim życiu, tak jak i w sporcie.

  • 13 wygranych z rzędu w kategorii lekkiej UFC

  • Zawodowy rekord 29-0

  • 932 dni jako mistrz kategorii lekkiej UFC

Khabib Nurmagomedov został „World Sport Star” w plebiscycie „BBC Sports Personality of the Year 2020”.

Po ostatniej walce w oktagonie UFC, kiedy to Rosjanin pokonał Justina Gaethjego, zdecydował się on na przejście na sportową emeryturę. Teraz jednak pojawiają się głosy, że prezydent UFC spotka się z mistrzem kategorii lekkiej, aby przekonać go do dalszych startów w oktagonie. „The Eagle” cały czas też, mimo zakończenia kariery, jest testowany przez USADA.

Aktualnie Khabib ma na swoim 29 wygranych walk w MMA. Jeszcze przed ostatnią walką mówiło się o tym, że mistrz chce bić się do chwili, aż jego rekord osiągnie wynik 30. Być może więc ostatecznie powróci jednak do oktagonu UFC. Jego ojciec, który zmarł w tym roku, powtarzał, że chciałby walki syna z Georgesem St. Pierrem.

Niedawno Khabib Nurmagomedov kupił organizację Gorilla Fighting Championship i zmienił jej nazwę na Eagle Fighting Championship (EFC). Wygląda więc na to, że Dagestańczyk ma już w głowie inne plany związane z dalszym życiem poza sportową rywalizacją.

5 KOMENTARZE

  1. Radykalny islamista obnoszący się swoją wiarą.

    Wplątując muzułmanizm w niepotrzebne tematy.

    Szczujący na prezydenta Francji i wydający się w politykę.

    I naprawdę pozostałem sprawy na medal, jest skromny, pokazuje jak ważna jest rodzina, autorytet ojca itd. Ale niestety w moim przekonaniu religia niestety bardziej dzieli niż łączy i tutaj jest duży minus.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.