Mistrz organizacji UFC w wadze lekkiej, Khabib Nurmagomedov (28-0), odpowiedział na jeden z komentarzy zamieszczonych na Instagramie, w którym internauta zasugerował, że epidemia koronawirusa to jedynie wymysł i oszustwo stworzone przez polityków i media z całego świata. „Orzeł” odniósł się do tych słów podając przykład ze swojej wioski.

„Ponad 500 osób z mojej wioski zachorowało na zapalenie płuc, 11 osób zmarło, a dziesiątki osób z mojej wioski przebywa w szpitalu. W sąsiedniej wiosce 14 osób zmarło w ciągu jednej nocy, nie udało się ich nawet pochować. Wybacz, nie jestem tak mądry, jak ty.”

W ostatnich dniach Nurmagomedov powiedział, że ponad 20 jego krewnych trafiło na intensywną terapię, a wiele osób, które zna, zmarło.

W ciężkim stanie w szpitalu przebywa jego ojciec, Abdulmanap Nurmagomedov. Według informacji, dagestański trener przeszedł operację 3 maja po ataku serca. Wschodnia prasa podała również więcej szczegółów dotyczących zdrowia Nurmagomedova. Jak się okazuje, przyczyną ataku serca miał być koronawirus.

Początkowo 57-latek trafił do szpitala w Machaczkale, 24 kwietnia. Członkowie jego rodziny musieli nalegać, aby zgłosił się do lekarza. Ci wykryli u niego symptomy podobne do zapalenia płuc. Pomimo ostrzeżeń lekarzy, którzy przypisali mu lekarstwa, Abdulmanap miał kontynuować treningi. Odmawiał również testu na COVID-19.

Po tym jak jego stan zdrowia się pogorszył, Abdulmanap został wysłany przez swoją rodzinę do szpitala w Moskwie, chociaż sam nalegał, aby pozostać w Machaczkale, mimo, że tamtejsza placówka nie była przygotowana pod względem sprzętu, aby zapewnić mu odpowiednią opiekę.

3 maja Abdulmanap doznał ataku serca, po czym jego stan zdrowia dramatycznie się pogorszył, zmuszając lekarzy do przeprowadzenia operacji i podłączenia go do aparatury podtrzymującej życie. Ostatecznie musieli wprowadzić go w śpiączkę.

Powrotu do zdrowia taty Khabiba życzyli w mediach społecznościowych m.in. Dana White, Conor McGregor czy Tony Ferguson. Zawodnicy potrafili odłożyć na bok swoje konflikty i wspierali Rosjanina w tych ciężkich momentach.

6 KOMENTARZE

  1. w takich małych społecznościach, gdzie wszyscy (mężczyźni) razem jedzą, śpią, kąpią się, to może zbierać żniwo wirus. Pewnie tylko kobiety nie pozarażane bo nie dość, że w odosobnieniu to jeszcze z zakrytymi twarzami.

  2. w takich małych społecznościach, gdzie wszyscy (mężczyźni) razem jedzą, śpią, kąpią się, to może zbierać żniwo wirus. Pewnie tylko kobiety nie pozarażane bo nie dość, że w odosobnieniu to jeszcze z zakrytymi twarzami.

    :razz:utinlaugh:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.