Kevin Lee na UFC 244 w Nowym Jorku wróci do kategorii lekkiej, w której występował od początku swojej kariery w największej organizacji MMA na świecie. Po nieudanej przygodzie w dywizji do 77 kilogramów zawodnik zdecydował się na powrót do występów w limicie do 70 kilogramów. W wywiadzie dla MMAJunkie wytłumaczył powody swojej decyzji.

Było dużo zmiennych. Kategoria lekka się rozkręca, szczególnie biorąc pod uwagę, że Khabib w takim stylu pokonał Poiriera, wszystko się zaczęło rozwijać. Kategoria półśrednia jest w tym momencie nieco zatkana, robią ten nowy tytuł w walce Masvidala z Diazem. To taki pas mistrzowski dla małych chłopców.

Powinni zrobić kategorię do 165 funtów jeśli dodają jakieś tytuły mistrzowskie. Wiem, że powtarzam to bez przerwy. Moje ciało chciało wrócić do kategorii lekkiej więc myślę, że to w tym momencie dobry ruch. Mam też nowego trenera, Firasa Zahabi. Brakowało mi tego przez długi czas. Myślę, że to główny czynnik mojego powrotu i przejścia na inny poziom. Czuję, że mam przy sobie dobrego trenera i czas to pokazać.

Pracuję ciężko z Firasem i mam wrażenie, że to co mówi naprawdę do mnie dociera. Czuję się lepiej z każdym dniem naszej współpracy.

Rywalem Kevina na powrót do kategorii lekkiej będzie mocny, niepokonany Gregor Gillespie. Walka odbędzie się 2 listopada w legendarnym Madison Square Garden.

5 KOMENTARZE

 1. Kevin sam w domu

  w 70 nie ma podjazdu

  W 77 też się zesrał bo jest mały karaczan

  A do 66 Nie zejdzie

  Pusty łeb jest z niego

 2. 3 wpierdol z rzędu i będzie gitara. W lekkiej miałby na pewno większe szanse na pas niż w półśredniej no ale skoro nie był w stanie zdominować zapaśniczo małego RDA samemu zostając poddanym to co zrobiłby z nim Usman , Kolba czy Woodley. Zresztą w lekkiej też pasa nie zdobędzie. Brak głowy , zerowa kondycja i brak serca do walki.

 3. Jak to dlaczego, bo bedzie tak samo silny i jeszcze szybszy i zajebistszy wiec tutaj prosta droga po pas. A nie dla tego ze w WW dostał w ten pusty łeb.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.