Karolina Kowalkiewicz na gali UFC w Auckland doznała dość poważnej kontuzji. Polka złamała kość oczodołu już na początku walki z Yan Xiaonan. Ostatecznie przegrała przez decyzję sędziowską, wytrzymując cały pojedynek z urazem. Kowalkiewicz w swoich mediach społecznościowych podzieliła się z fanami zdjęciem rentgenowskim pokazującym dokładnie co stało się w pojedynku.

Shit happens 🤷🏻‍♀️ I still love this sport and UFC ❤️💪 Don’t worry I’ll be ok 👌😘 #ufc #lovethissport #ufcauckland #pirate #kk

Publiée par Karolina Kowalkiewicz sur Lundi 24 février 2020

Trener zawodniczki, Łukasz Zaborowski, poinformował, że wraz z podopieczną wracają już do domu. Po 30-godzinnym locie mają udać się do kliniki, gdzie lekarze przyjrzą się kontuzji Karoliny. Tak o urazie wypowiedział się „Zabor”:

Właśnie wróciliśmy od specjalisty. Płyn się wchłania. Lekarz zaaplikował do kontuzjowanego oka specjalne krople, wykonał serię badań i uznał, że możemy bezpiecznie lecieć do Polski. Wylatujemy w środę. Dostaliśmy też wytyczne na najbliższe dwa tygodnie. Ten okres będzie kluczowy. Po nim zapadnie decyzja, czy konieczna będzie skomplikowana operacja czy mały zabieg. Wszystko będzie zależało od tego, jak oko będzie się goić po podaniu leków.

Porażka na UFC w Auckland była dla Polki czwartą przegraną z rzędu. Po porażce z rąk Jessicy Andrade przez KO, Kowalkiewicz przegrała trzy kolejne starcia przez decyzje sędziowskie. W przeszłości była mistrzyni KSW wygrywała z m.in. Rose Namajunas. Mierzyła się z także Joanną Jędrzejczyk w starciu o pas mistrzowski kategorii słomkowej UFC, lecz przegrała przez werdykt sędziów punktowych.

27 KOMENTARZE

 1. UFC opłaca loty w business class?

  Obawiam się ze ufc nie ma tu nic do gadania, a może być to podyktowane komisja pracy – czyli prawo pracy w USA. Wydaje mi się ,ze wg nich to do pracy jak latamy to tylko biznesem. W mojej poprzedniej firmie było tak , ze wszyscy zatrudnieni w oddziale w Orlando latali biznesem a cała reszta świata Eko :lesnarhappy:

 2. Zabor tylko piwo. Monster moglby mu zaszkodzic:lol:

  Ale Pani Karolina jest twarda.

  Wnoszę  o skasowanie z emotek Siary Szarzewskiego, bo tylko napędza niepotrzebny hejt.

  Racja racja.:waldeklaugh:

 3. Ból ,rozpacz i cierpienie

  To wszystko-oka mgnienie

  Dotyk, czułość, pragnienie

  To czasem tylko marzenie

  Bliskość, wolność, zatracenie

  Wiodą na potępienie

  Łzy, smutek i zwątpienie

  Chwilowe zagubienie

 4. 1. Ktoś wie co to jest za linia lotnicza?

  2. Jest lot bezpośredni z Auckland do Warszawy? :-O

  Ad 1) :fjedzia:

  Ad 2) Przesiadka w Wuhan

 5. Jakie zdjęcie rentgenowskie jak to jest skan z TK? :travolta:

  Tylko piętnowaniem hejtu się umiecie zajmować, a merytoryki zero…:nono:

 6. 1. Ktoś wie co to jest za linia lotnicza?

  2. Jest lot bezpośredni z Auckland do Warszawy? :-O

  Lecieli prywatnym samolotem. Tak mówił Szanowny Pan Trener Zaborowski.

 7. Lecieli prywatnym samolotem. Tak mówił Szanowny Pan Trener Zaborowski.

  Bardzo prosze nie nazywac wyżej wymienionej osoby trenerem . Ubliża to prawdziwym trenerom którzy dbają o zdrowie swoich zawodników

 8. Bardzo prosze nie nazywac wyżej wymienionej osoby trenerem . Ubliża to prawdziwym trenerom którzy dbają o zdrowie swoich zawodników

  Nie mogę przystać na Pana prośbę, gdyż skoro Pan Zaborowski pełni rolę Trenera to nazywanie go Trenerem nie jest w żadnym stopniu błędem. Jednocześnie nie odnoszę się do jakości jego pracy jak i słuszności podejmowanych decyzji.

  Pozdrawiam.

 9. Bardzo prosze nie nazywac wyżej wymienionej osoby trenerem . Ubliża to prawdziwym trenerom którzy dbają o zdrowie swoich zawodników

  Trenerem może być każdy. Wystarczy kurs weekendowy i kilka $.

 10. Jebnij sie w głowę.

  Nie pozdrawiam

  Pan Kolega Szanowny bardzo nieelegancki. Będę trzymał kciuki za to, żeby przemyślał Kolega swoje postępowanie.

 11. Obawiam się ze ufc nie ma tu nic do gadania, a może być to podyktowane komisja pracy – czyli prawo pracy w USA. Wydaje mi się ,ze wg nich to do pracy jak latamy to tylko biznesem. W mojej poprzedniej firmie było tak , ze wszyscy zatrudnieni w oddziale w Orlando latali biznesem a cała reszta świata Eko :lesnarhappy:

  :razz:ociesznymirek: motyla noga

 12. Jebnij sie w głowę.

  Nie pozdrawiam

  Dam Ci radę, nieproszony, aczkolwiek widzę żeś w potrzebie. Naucz się trzymać ciśnienie, a Twoje życie będzie szczesliwsze. Szybko się gotujesz z byle przyczyny, dajesz tym samym kontrolę nad sobą czynnikom zewnętrznym, to raz, dwa nie zawsze będziesz w Internecie, żebyś miał możliwość tak grubiansko się rozładować. Stan się lepszą wersją siebie samego już dziś, na własnych warunkach, zanim rzeczywistość się tym zajmie za Ciebie. Kołcz Houk.

 13. Dam Ci radę, nieproszony, aczkolwiek widzę żeś w potrzebie. Naucz się trzymać ciśnienie, a Twoje życie będzie szczesliwsze. Szybko się gotujesz z byle przyczyny, dajesz tym samym kontrolę nad sobą czynnikom zewnętrznym, to raz, dwa nie zawsze będziesz w Internecie, żebyś miał możliwość tak grubiansko się rozładować. Stan się lepszą wersją siebie samego już dziś, na własnych warunkach, zanim rzeczywistość się tym zajmie za Ciebie. Kołcz Houk.

  Szybko się gotować to moze woda w  czajniku

 14. O widzisz, nie bądź jak czajnik i gra gitara.

  bardzo dobre :applause:.  A kolega 99picks chyba po prostu lubi życie na krawędzi.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.