Kamil Gniadek oświadczył dziś, że zakończył współpracę z Fight Exclusive Night. Podziękował Pawłowi Jóźwiakowi i oznajmił, że wkrótce ujrzymy go w innej organizacji. Z tą sytuacją nie zgadza się jednak wspomniany prezes FEN, który oznajmił, że kontrakt zawodnika nadal jest wiążący.

Paweł Jóźwiak oznajmił też, że takie postępowanie to wstęp do konfliktu, który zablokuje dalsze starty Kamilowi Gniadkowi. W odpowiedzi zawodnik na koncie InTheCage na Twitterze napisał, że zaprasza prezesa do kontaktu z jego prawnikiem.

Kamil zawodową karierę w MMA zaczął w 2011 roku. Mogliśmy go zobaczyć na arenie w Szkocji, gdzie bił się z Artemem Lobovem, na KSW w bitwach z Kowalewiczem i Zawadzkim czy gdy podejmował Mindaugasa Veržbickasa w ACA. Najwięcej walk stoczył jednak w Fight Exclusive Night, bo aż siedem. To bardzo efektownie walczący zawodnik. Na wspomniane siedem pojedynków, aż pięć zostało nagrodzonych bonusami za występ lub walkę wieczoru. Rok temu otrzymał wraz z Andrzejem Grzebykiem Heraklesa w kategorii „Walka roku 2019”. To również ceniony grappler, który na przestrzeni lat wielokrotnie stawał na podiach mistrzostw Polski czy Europy.

Jak rozstrzygnie się ten narastający konflikt z FEN? Jeśli Paweł Jóźwiak uważa kontrakt za wiążący, zapewne nie obejdzie się bez kontaktu z prawnikiem – do czego zachęcał Gniadek. Kamil 20 lutego na FEN 32 miał mierzyć się z Piotrem Poniedziałkiem.

32 KOMENTARZE

 1. Słynne kontrakty FEN i oderwany od rzeczywistości prezes Jóźwiak znowu w akcji. :gsp:

  W sądach i na twitterze nie ma Pana Michalaka, który jak trzeba będzie odstawiał szopkę z karteczkami i przerywaniem walki.

 2. Kurwa, czy jóźwiak kiedykolwiek zatrzymał zawodnika tym swoim mistycznym kontraktem? Przecież tam kazdy odchodzi jak tylko na horyzoncie pojawi się coś lepszego. Te jego powtarzające się przy każdej takiej okazji teksty nie są już nawet śmieszne tylko żałosne.

 3. Czy jest coś bardziej niezobowiązującego od kontraktów w FENie? Słowo honoru Dany?

  Dżentelmeńska umowa wiadomo gdzie.

 4. Piękne

  :antonio:

  Liczę na to, że w środę Turski połączy się z tym waflem Jóźwiaka co jest rzecznikiem prasowym FEN i ten jak zwykle przyzna, że dali dupy z kontraktem.

 5. :razz:ociesznymirek:

  Prezesie,

  niech pan poprosi o wzór kontraktu K&L, jak zobaczą 800 tysi kary za złamanie warunków to przestaną kozaczyć.

 6. Kurwa, czy jóźwiak kiedykolwiek zatrzymał zawodnika tym swoim mistycznym kontraktem? Przecież tam kazdy odchodzi jak tylko na horyzoncie pojawi się coś lepszego. Te jego powtarzające się przy każdej takiej okazji teksty nie są już nawet śmieszne tylko żałosne.

  Traktują jak młodociani puszczalską milfkę osiedlową rozwódkę, jak to mówią na starej piczy chuj się ćwiczy.

  :beczka:

 7. W moim prywatnym rankingu legendarnych duo zaszly wlasnie zmiany

  1. Batman i Robin

  2. Scooby i Kudlaty

  3. Tom i Jerry

  4. Holmes i Watson

  5. Jozwiak i kontrakt

 8. Dorobiliśmy się jednego Sasina. A teraz mamy jednego Jóźwiaka (Jóźwiakowy kontrakt) – jako określenie całkowicie bezwartościowego dokumentu.

 9. Patrzac na zainteresowanie juz nawet takie akcje w wypadku FEN spowszednialy i nie dziwia nikogo 😉

  Swoja droga ciekawe co dalej z Kamilem.

 10. Jozwiak sie osmiesza kolejny raz!

  Realia polskiego mma – kontrakt podpisywany czesto przed walka ad hoc.

  ten koles sie nigdy nie zmieni,mimo takiego sponsora jak Orlen nadal zascianek… slabe to jest bardzo

 11. Ciekawe jaką propozycję ma Gniadek?

  Też się zastanawiam. W ostatnich 5 walkach, aż trzy porażki. Jeśli weźmie go KSW i przegra tam dwie walki na wejściu, to też się go pozbędą i zostanie z ręką w nocniku i bez powrotu do FEN. Chyba, że jakaś organizacja u Arabów, bo tam może być kasa i wyzwania na porównywalnym poziomie. Na ACA za niski poziom, prawdopobnie nie utrzymałby się tam. Babilon współpracuje z FEN, więc raczej też odpada. Czeski Oktagon? Nie sądzę, by było to dla niego opłacalne.

 12. Panie Prezesie ale te legendarne kontrakty już nikogo nie przestraszął. Mówiąc krócej, zawodnicy mają w dupie ten kontrakt.

 13. Kurwa, czy jóźwiak kiedykolwiek zatrzymał zawodnika tym swoim mistycznym kontraktem? Przecież tam kazdy odchodzi jak tylko na horyzoncie pojawi się coś lepszego. Te jego powtarzające się przy każdej takiej okazji teksty nie są już nawet śmieszne tylko żałosne.

  Na Adrianie Bartosińskim 30k przyciął, to na 6-10 Gniadków starcza :cmgkeepgoing:

  Patrzac na zainteresowanie juz nawet takie akcje w wypadku FEN spowszednialy i nie dziwia nikogo 😉

  Swoja droga ciekawe co dalej z Kamilem.

  "Federacja" pisana z wielkiej litery, jako nazwa własna, jest tylko jedna:kawulpokapoka:

 14. Pan Prezes już od paru lat na dobry wzór kontraktu który daje wszystkim do podpisu… nikt mu tylko nie powiedział że to wzór z gry w monopol…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.