Na UFC 249 fani MMA będą świadkami pojedynku dwóch efektownie walczących zawodników kategorii lekkiej. Początkowo Tony Ferguson miał zmierzyć się z mistrzem kategorii lekkiej, Khabibem Nurmagomedovem. Starcie nie dojdzie kolejny raz do skutku – tym razem przez epidemię koronawirusa Rosjanin nie był w stanie dostać się do USA. Zamiast walki „El Cucuy” z Khabibem, fani zobaczą starcie Fergusona z mocno bijącym Justinem Gaethjem. Zobaczcie pierwszą zapowiedź tego pojedynku, który odbędzie się już za nieco ponad tydzień.

Gaethje (21-2 MMA) po każdym swoim pojedynku otrzymał dodatkowe 50 tysięcy dolarów za swoje występy w klatce największej organizacji MMA na świecie. Znany ze swojej brutalnej stójki zawodnik aż 18 z 21 wygranych zdobywał przez KO/TKO. W swojej karierze w oktagonie UFC pokonał m.in. Edsona Barbozę czy Donalda Cerrone.

Ferguson (25-3 MMA) w przeszłości był już posiadaczem tymczasowego tytułu mistrzowskiego kategorii lekkiej UFC, który został mu odebrany przez organizację. „El Cucuy” ma świetną serię 12 zwycięstw z rzędu, a w ostatnim pojedynku pokonał Donalda Cerrone na UFC 238 w Chicago. Zawodnik znany jest ze swojego agresywnego stylu walki, zarówno w stójce jak i w parterze. W przeszłości wygrywał z m.in. Kevinem Lee czy Anthonym Pettisem.

Na gali wystąpią także m.in. Francis Ngannou, Jairzinho Rozenstruik, Jeremy Stephens, Calvin Kattar czy Greg Hardy. Pełna rozpiska UFC 249.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.