Johnny Walker dziś znany jest fanom MMA z bardzo efektownych zwycięstw w UFC. Pierwsze trzy walki nie wyszły nawet ponad dwie minuty pierwszej rundy. Nie zawsze jednak tak było. W 2016 roku miał najgorszą walkę w życiu.

W przeciągu pięciu miesięcy, pod koniec 2018 i na początku 2019 roku, stoczył trzy pojedynki: Khalila Rountree Juniora znokautował łokciem, Justina Ledeta backfistem, a Mishę Cirkunova latającym kolanem – za wszystkie te występu otrzymał dodatkowe bonusy w wysokości 50 tys. dolarów, a jego nazwisko rozsławiło się wśród fanów UFC.

W 2016 roku Walker przeżył jednak przeżył koszmar w starciu z Henrique Silvą Lopesem. Tym razem to Johnny leżał na deskach i to nie raz, ani dwa, a aż cztery razy! Z czego trzykrotnie nokdaun spokojnie można by było zaliczyć do nokautów, które sędziowie w UFC od razu by rozpoznali, przerywając natychmiast walkę. Arbiter na gali Jungle Fight 88 wykazał się jednak nadzwyczajną tolerancją, pozwalając na niemiłosierne i zupełnie zbędne, dalsze obijanie głowy Walkera.

Nokdaun. Napędzony impetem samego Walkera, szarżującego na Henrique. Johnny jest przytomny i w ramach obrony łapie nogę swego rywala.

Zawodnik znokautowany. Sędzia nie rozpoznaje KO i pozwala kontynuować bój.

Drugi nokaut. Twarz pierwsza leci na matę, tzw. „face first”

Trzeci nokaut. Johny od dawna już nie wie co się dzieje. Tułów bezwolnie opada na matę, znów „głowa pierwsza”. Mózg Walkera jest tak obity, że autopilot próbuje wstać, ale ciało jest na tyle nieskoordynowane, że po prostu osuwa się kolejny raz na matę jak szmaciana lalka.

Choć bój trwał tylko 20 sekund, sędzia Douglas Aires nie popisał się i nie uratował Johnny’ego Walkera od zbędnych i wyjątkowo brutalnych obrażeń.

21 KOMENTARZE

 1. Strach pomyśleć co by się stało gdyby ten sędzia był w okrągłej klatce KSW podczas starcia Materla vs Soldic …

 2. Sędzia dzban za wcześnie przerwał, Johnny jeszcze był świadomy i wstawał na końcu. Serce dalej pompowało krew.:razz:utinlaugh:

 3. Moim zdaniem przerwanie przedwczesne, sędzia nie dał Walkerowi zadnej szansy by dojść do siebie. Widac, że po zakończeniu walki się rusza i chodzi.

  Ewidentnie obrabowany ze zwycięstwa!!! ;D

  Mario by to puścił dalej 😉

 4. Strach pomyśleć co by się stało gdyby ten sędzia był w okrągłej klatce KSW podczas starcia Materla vs Soldic …

  Jeszcze by sie bili :suchykarol:

 5. Czyli Walker od początku był słaby w defensywie 🙂

  Czyli Walker od początku był przereklamowanym ogórem

  :fjedzia:

 6. Obalić johny walkera w 20 sek 4 dążyć to szacun. Ja mecze cały wieczór.

  I to 4 razy.

  Ten filmik tłumaczy dlaczego Johnny jest jaki jest.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.