Dokładnie 13 lat temu Jan Błachowicz (MMA 26-8-0) zadebiutował w organizacji KSW. Na gali we wrześniu 2007 roku zawodnik z Cieszyna odniósł trzy kolejne zwycięstwa i zwyciężył turniej w swojej kategorii wagowej.

Błachowicz pokonał kolejno decyzją sędziów Sebastiana Olchawę w ćwierćfinale, Pawła Gasińskiego przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie w półfinale oraz Daniela Dowdę ciosami w pierwszej odsłonie w finale.

Do KSW Jan Błachowicz trafił z rekordem 0-1. W debiucie po dwóch pięciominutowych rundach późniejszy mistrz przegrał jednogłośną decyzją sędziów z Marcinem Krysztofiakiem.

To był jednak początek drogi Jana Błachowicza, która zaprowadziła go do walki o tytuł mistrzowski organizacji UFC w wadze półciężkiej. To starcie odbędzie się już 26 września na gali UFC 253. Rywalem Polaka będzie Dominick Reyes.

5 KOMENTARZE

 1. To były czasy, gdy jeszcze oglądałem KSW z wypiekami, Pan K nie miał jeszcze odklejone, a Pan L chodził od rana uśmiechnięty jakby dostał sowity napiwek.

 2. Fajny ruch ze strony ksw, że przypominają walki Janka przed jego mistrzowską walką.

  Tylko wtedy myślenie było zupełnie inne, 95% kibiców wspierało ten projekt do czasu kiedy jeden nie zaczął odpierdalac włączając do tego drugiego.. który przebił pierwszego. Dziwi mnie jedna rzecz, dlaczego ten proceder.. pozbywania się myślących ludzi trwał tak długo? Gdyby tylko utrzymali sama koncepcje KSW, to uwierzcie że ten cały ówczesny cyrk byłby w zupełnie innym miejscu. Moloch, ale dwukrotnie większy.

  Nie wiem.. wykupiłem z 30 sztuk PPV.. i od dwóch lat zupełnie nie śledzę poczynań naszych rodaków, a wspierać lubie, w końcu 40 zł wydane na mile spędzony wieczór nie boli aż w takim stopniu.

  1.Ksw(rekord)

  2.Ufc

  3.Reszta świata.

  #changemymind

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.