Były pretendent do mistrzowskiego pasa UFC, Glover Teixeira, liczy na jeszcze jedną szansę walki o złoto a idealnym przeciwnikiem dla niego w powrocie do elity dywizji byłoby starcie z Janem Błachowiczem lub Corey Andersonem.

40-letni Teixeira mimo, że jest jednym z najstarszych zawodnik kategorii półciężkiej UFC  ma na koncie serię trzech zwycięstw z rzędu nad Nikitą Krylovem, Ionem Cutelabą i Karlem Robersonem. Obecny numer 9 dywizji półciężkiej przegrał w 2014 roku starcie o mistrzowski pas z Jonem Jonesem, ale nadal liczy na kolejną szansę na złoto. By ponownie zbliżyć się do rewanżu z „Bonesem”, Teixeira wyzwał do walki dwóch zawodników którzy są nad nim w rankingu UFC o czym opowiedział w rozmowie z portalem Combate:

„Pojawiają się nowi zawodnicy którzy mogli by walczyć o mistrzowski pas ale ja jestem super zmotywowany do kolejnej walki. Chciałbym dostać rewanż z Coreyem Andersonem lub walczyć z Janem Błachowiczem, to byłaby dla mnie bardzo dobra walka.

Chciałbym z nimi walczyć, na początku przyszłego roku, ale zobaczymy czy do tego dojdzie. Chcę walczyć z tymi zawodnikami którzy są blisko walki o pas mistrza UFC. Jestem wojownikiem, który zawsze bił się z czołówką dywizji. Zawodnicy z którymi przegrywałem, zawsze później walczyli o mistrzowski pas. Nasze walki były swego rodzaju eliminatorem do najważniejszego starcia. Przegrałem z Gustafssonem i Anthonym Johnsonem którzy później bili się o mistrzostwo. Potem wygrałem trzy walki z twardymi przeciwnikami i potrzebuję znaleźć nowego przeciwnika, kogoś takiego jak Corey Anderson lub Błachowciz, aby być na drodze do kolejnej szansy na złoto”- powiedział Teixeira.”

Jan Błachowicz po ciężkiej walce na gali UFC on ESPN+ 22 w Brazylii wygrał z Ronaldo „Jacare” Souzą przez niejednogłośną decyzję. Corey Anderson w ostatniej walce w świetnym stylu rozbił Johnye`go Walkera. Obaj wojownicy liczyli na to, że te wygrane dadzą im walkę z królem dywizji Jonem Jonesem. Ta szansa przypadła ostatecznie  niepokonanemu Dominickowi Reyesowi który zmierzy się z mistrzem wagi półciężkiej w lutym 2020 roku na gali w Houston.

44 KOMENTARZE

 1. Bardzo lubię Glovera i trzeba mu oddać że przegrywał tylko z prawdziwymi kozakami. Podoba mi się jego obecny wyrachowany styl i poddania, którymi czestuje typów próbujących go zamordować. Ten człowiek walczy naprawdę mądrze i wciąż ma sporo zdrowia. Na pewno zasługuje na to, żeby znów zawalczyć z kimś kto jest wyżej w rankingu, ale dla Janka w tym momencie to byłaby najbardziej niepotrzebna walka w życiu, więc kurwa mać NIE.

  Z drugiej strony, patrząc z perspektywy UFC, jest to na papierze cholernie wyrównane i sensowne zestawienie.

 2. Janek ze Smithem, potem z Jonsem, a potem może obijać takie Glovery. Teraz nie może ciągle obijać typów spoza 5 rankingu przed emeryturą. Mam nadzieje, że Jano nie zgodzi się na taką walkę teraz.

 3. Rozumiem Glovera, że celuje wyżej bo wygrane z zawodnikami spoza rankingu albo z końcówką jak Krylov nie dają mu dużo, ale dla Janka ta walka nie ma większego sensu choć mimo wszystko większy sens niż z Walkerem. Można parę ciekawych pojedynków w LHW zrobić z udziałem Smitha, Andersona, Janka, Glovera czy wygranego Volkan vs Rakić i jeśli już ta ostatnia opcja dla sympatycznego Glovera jest chyba najbardziej optymalna. Fajnie jakby też się Gus określił co robi, bo blokuje miejsce w rankingu na dzień dzisiejszy.

 4. Ta walka nie przybliży go do pasa..

  Moim zdaniem trzeba celować w Smitha, bo z Coreyem ponownie przegra po nudnej walce. Juz ostatnio ledwo co wygrał splitem z Jacarem.

 5. Rozumiem Glovera, że celuje wyżej bo wygrane z zawodnikami spoza rankingu albo z końcówką jak Krylov nie dają mu dużo, ale dla Janka ta walka nie ma większego sensu choć mimo wszystko większy sens niż z Walkerem. Można parę ciekawych pojedynków w LHW zrobić z udziałem Smitha, Andersona, Janka, Glovera czy wygranego Volkan vs Rakić i jeśli już ta ostatnia opcja dla sympatycznego Glovera jest chyba najbardziej optymalna. Fajnie jakby też się Gus określił co robi, bo blokuje miejsce w rankingu na dzień dzisiejszy.

  Moim zadaniem Walker bardziej medialny niż Gloger, ale po porażce. Gus wraca przecież, tylko walki nie ma zaplanowanej.

 6. Janek ze Smithem, potem z Jonsem, a potem może obijać takie Glovery. Teraz nie może ciągle obijać typów spoza 5 rankingu przed emeryturą. Mam nadzieje, że Jano nie zgodzi się na taką walkę teraz.

  Wszyscy wiemy, że jeśli UFC powie "Jan, nie mamy dla Ciebie innego przeciwnika na tę chwilę", to i tak to weźmie.

  :einsteinsmoke:

 7. Moim zadaniem Walker bardziej medialny niż Gloger, ale po porażce. Gus wraca przecież, tylko walki nie ma zaplanowanej.

  Ze względu sportowego to będzie większy wyczyn, ja akurat należę do tej raczej niewielkiej grupy osób które nie były i nie są pod większym wrażeniem nokautow Walkera patrząc na to z kim walczył po prostu wokół gościa zrobił się zbędny szum. Glover jak to mówi Nate Diaz jest w tej grze od dawna a nie ze ktoś wpadnie na chwilę potem zostanie ubity raz, dwa i słuch o nim przepada tak może być z Walkerem. Poza tym Walker dostał od gościa który w momencie walki z nim był na 7 miejscu, więc na 6 w tym momencie Janka nie zasługuje. Medialnie na pewno Janek by podskoczyl pod tym względem tylko pytanie czy wygrana z gośćmi z dywizji niższej bądź co bądź i 11 w rankingu to jest droga do pasa? Janek powinien celowac tylko i wyłącznie z kimś wysoko usadowionym w rankingu nawet i rewanż z Gusem byłby lepszy.

 8. Totalnie niepotrzebna walka dla Janka. Mam nadzieję, że weźmie sobie na wstrzymanie i zwyczajnie poczeka parę miesięcy na rozwój wydarzeń w LHW. Z drugiej strony widząc jak ostatnio Janek garnie się do walki i jak pewny siebie się stał, to obawiam się, że podpisze kontrakt.

 9. Ze względu sportowego to będzie większy wyczyn, ja akurat należę do tej raczej niewielkiej grupy osób które nie były i nie są pod większym wrażeniem nokautow Walkera patrząc na to z kim walczył po prostu wokół gościa zrobił się zbędny szum. Glover jak to mówi Nate Diaz jest w tej grze od dawna a nie ze ktoś wpadnie na chwilę potem zostanie ubity raz, dwa i słuch o nim przepada tak może być z Walkerem. Poza tym Walker dostał od gościa który w momencie walki z nim był na 7 miejscu, więc na 6 w tym momencie Janka nie zasługuje. Medialnie na pewno Janek by podskoczyl pod tym względem tylko pytanie czy wygrana z gośćmi z dywizji niższej bądź co bądź i 11 w rankingu to jest droga do pasa? Janek powinien celowac tylko i wyłącznie z kimś wysoko usadowionym w rankingu nawet i rewanż z Gusem byłby lepszy.

  No tak Glover to bad motherfucker. Niestety teraz medialność jest czasami ważniejsza niż miejsce w rankingu… W obecnej sytuacji dla Janka ktoś z trójki Anderson, Smith, Gustafsson.

 10. Nie, nie i jeszcze raz nie. Zestawienie totalnie bez sensu. Janek aby wzmocnić swoją pozycję w wyścigu o pas powinien brać na celownik Andersona. Ryzyko porażki duże, ale wygrana prawdopodobnie dała by Jankowi szansę na TSa. Anderson cały czas brany jest pod uwagę przez media, w przeciwieństwie do Janka niestety i jest niesamowicie wkurwiający, więc możliwe, że Danka dodatkowo doceniłby, że ktoś odjebał tego wkurwiającego makaka 😆

 11. No niestety ale ani dla Janka ani dla Andersona ta walka to jest nic, obaj są po wygranych , obaj dużo wyżej mierzą,  niech Glover poszuka sobie kogoś innego , jego ostatnie 3 wygrane to słabe nazwiska , może niech zestawią go z Walkerem to będzie dobry test .

 12. Dorota, nawet nie waż się akceptować tej walki. Chyba, że zapłacą jak Bonesowi.

  Jano ile zarabia?

  ostatnio to chyba z 30k $ tylko miał podstawy, trochę miernie

  ze 100k powinien mieć minimum

  No niestety ale ani dla Janka ani dla Andersona ta walka to jest nic, obaj są po wygranych , obaj dużo wyżej mierzą,  niech Glover poszuka sobie kogoś innego , jego ostatnie 3 wygrane to słabe nazwisko , może niech zostawią to z Walkerem to będzie dobry test .

  Glover niech zęba szuka co mu Rumble wybił

 13. Janek ze Smithem, potem z Jonsem, a potem może obijać takie Glovery. Teraz nie może ciągle obijać typów spoza 5 rankingu przed emeryturą. Mam nadzieje, że Jano nie zgodzi się na taką walkę teraz.

  Żebyś się nie zdziwił jak dziadek Glover by go w parterze wykręcił jak precla. To niebezpieczna walka wbrew pozorom. I mało do ugrania dla Jana.

 14. Jano ile zarabia?

  ostatnio to chyba z 30k $ tylko miał podstawy, trochę miernie

  ze 100k powinien mieć minimum

  Glover niech zęba szuka co mu Rumble wybił

  46k $ podstawy miał za UFC 239 + drugie tyle za wygraną. 92k $. Teraz pewnie jeszcze podbił stawkę po KO na Cockholdzie. Do tego reebok i wychodzi ponad 100k $.

 15. Janek dostał ostatnio dwie walki z ludźmi niżej więc wydaje mi się że jeśli wygrał, to uczciwie będzie dać mu teraz kogoś nad nim,bo tak to powinno wyglądać. Ale z drugiej strony nie wiem dlaczego każdy tak mu życzy walki o pas. Po co,  tylko dla wypłaty?  Lubię go i nie chce patrzeć jak zostaje zdeklasowany. A jeśli ktoś naiwnie wierzy że ma szansę pokonać Jonesa to nie powinien się bać że Jan przegra z kimś niżej w rankingu.

 16. 46k $ podstawy miał za UFC 239 + drugie tyle za wygraną. 92k $. Teraz pewnie jeszcze podbił stawkę po KO na Cockholdzie. Do tego reebok i wychodzi ponad 100k $.

  czyli troche lipa jak na ten poziom

  ze 100k podstawy powinien miec

 17. czyli troche lipa jak na ten poziom

  ze 100k podstawy powinien miec

  Myślę, że tak z 72k $ to powinno być minimum podstawy. Niby z wygraną, bonusem i reebokiem przy tym co ma teraz i tak wychodzi ponad 400tys zł, ale mógłby to podbić.

 18. Janek dostał ostatnio dwie walki z ludźmi niżej więc wydaje mi się że jeśli wygrał, to uczciwie będzie dać mu teraz kogoś nad nim,bo tak to powinno wyglądać. Ale z drugiej strony nie wiem dlaczego każdy tak mu życzy walki o pas. Po co,  tylko dla wypłaty?  Lubię go i nie chce patrzeć jak zostaje zdeklasowany. A jeśli ktoś naiwnie wierzy że ma szansę pokonać Jonesa to nie powinien się bać że Jan przegra z kimś niżej w rankingu.

  Marzeniem Janka jest walka o pas UFC, więc niech je spełnia, bo na to zasługuje.

 19. Koniec końców mam nadzieję że Janek dostanie Smitha nie Andersona. Ten drugi będzie miał przewagę psychiczną oraz jest zdecydowanie bardziej niewygodny stylistycznie

 20. Żebyś się nie zdziwił jak dziadek Glover by go w parterze wykręcił jak precla. To niebezpieczna walka wbrew pozorom. I mało do ugrania dla Jana.

  Tylko weź sprowadź Janka do parteru z drugiej strony co jak co ale ten aspekt ma opanowany do perfekcji. Rockhold i Jacare próbowali kilkadziesiąt razy a ani razu się nie udało.

 21. Tylko weź sprowadź Janka do parteru z drugiej strony co jak co ale ten aspekt ma opanowany do perfekcji. Rockhold i Jacare próbowali kilkadziesiąt razy a ani razu się nie udało.

  Anderson jest trzy razy lepszym zapaśnikiem niż ci dwaj razem wzięci. Do tego walczy w półciężkiej całe życie. Uwaliłby Janka na glebę po raz kolejny, jestem o tym przekonany. To, o czym można dyskutować to kiedy by go uwalił, jak szybko i czy w ogóle Janek by wstał i czy Janek jest w stanie go znokautować. Innej szansy na zwycięstwo Janka nie widzę, zwłaszcza biorąc pod uwagę zajebistą kondycję Andersona. No mówiąc krótko, jest to najbardziej przejebany rywal dla Janka poza Jonesem.

  Zupełnie czym innym jest Smith, który jest wszędzie niezły, ale nigdzie zajebisty. Janek z całą pewnością ma nad nim przewagę w stójce i z całą pewnością mógłby zneutralizować jego zapasy. Kondycja Smitha też nie jest doskonała, więc raczej nie mógłby Janka zajechać.

  Mamy tu dwóch potencjalnych rywali, z których jeden jest stylistycznym koszmarem, a drugi – na papierze – wydaje się jak najbardziej do ogrania. Piszę od paru dni o Smithie gdzie się da, napisałem też do Janka, że ma krzyczeć o walkę ze Smithem w Londynie. Jak tylko zacznie, robimy akcję na twitterze. To jest autostrada do walki o pas, która byłaby tak kurwa wielkim wydarzeniem w polskim MMA, że nawet nie można do tego niczego porównać.

 22. Tylko weź sprowadź Janka do parteru z drugiej strony co jak co ale ten aspekt ma opanowany do perfekcji. Rockhold i Jacare próbowali kilkadziesiąt razy a ani razu się nie udało.

  bo to 84kilowce

 23. Fajnie, że Janek doszedł do takiej pozycji, że ewentualnie mieć go na rozkładzie w swoim dorobku to duże osiągnięcie. Tylko, że Janek niech się nie rozdrabnia albo ewentualnie niech jedzie placków z nizin rankingów jeśli już będzie zmuszony zaakceptować walki.

 24. Anderson jest trzy razy lepszym zapaśnikiem niż ci dwaj razem wzięci. Do tego walczy w półciężkiej całe życie. Uwaliłby Janka na glebę po raz kolejny, jestem o tym przekonany. To, o czym można dyskutować to kiedy by go uwalił, jak szybko i czy w ogóle Janek by wstał i czy Janek jest w stanie go znokautować. Innej szansy na zwycięstwo Janka nie widzę, zwłaszcza biorąc pod uwagę zajebistą kondycję Andersona. No mówiąc krótko, jest to najbardziej przejebany rywal dla Janka poza Jonesem.

  Zupełnie czym innym jest Smith, który jest wszędzie niezły, ale nigdzie zajebisty. Janek z całą pewnością ma nad nim przewagę w stójce i z całą pewnością mógłby zneutralizować jego zapasy. Kondycja Smitha też nie jest doskonała, więc raczej nie mógłby Janka zajechać.

  Mamy tu dwóch potencjalnych rywali, z których jeden jest stylistycznym koszmarem, a drugi – na papierze – wydaje się jak najbardziej do ogrania. Piszę od paru dni o Smithie gdzie się da, napisałem też do Janka, że ma krzyczeć o walkę ze Smithem w Londynie. Jak tylko zacznie, robimy akcję na twitterze. To jest autostrada do walki o pas, która byłaby tak kurwa wielkim wydarzeniem w polskim MMA, że nawet nie można do tego niczego porównać.

  :irish::irish::irish::robbie::robbie::bleed::bleed::bleed:

 25. Wszystko co Janek robi dobrze, Glover robi nawet lepiej. Nie wydaje mi się to mądrym zestawieniem.

  Ok nie, Glover w stójce teraz baty zbiera

 26. Tylko weź sprowadź Janka do parteru z drugiej strony co jak co ale ten aspekt ma opanowany do perfekcji. Rockhold i Jacare próbowali kilkadziesiąt razy a ani razu się nie udało.

  Porównanie trochę z dupy fejkowe 93 a Glover co całe życie w 93 chodził. Glover ma jak na brazola świetne zapasy.

 27. Ok nie, Glover w stójce teraz baty zbiera

  Możliwe że miał słabszy okres, ale skończył więcej przeciwników niż Janek. Nie zrozum mnie źle, lubie Błachowicza, ma serce i ambicje. Mimo to uważam że to złe zestawienie. Janek jest lepiej technicznie wyszkolony, ale wystarczy jeden cios od Glovera, żeby zakończyć walkę. Wiem że Jan został znokautowany tylko przez Santosa, i ma szczękę z granitu, ale Glover ma moc, trzeba mu to oddać. Nawet zraniony potrafi mocno uderzyć co udowodnił w walce z Baderem. Niebezpieczny match up.

 28. Możliwe że miał słabszy okres, ale skończył więcej przeciwników niż Janek. Nie zrozum mnie źle, lubie Błachowicza, ma serce i ambicje. Mimo to uważam że to złe zestawienie. Janek jest lepiej technicznie wyszkolony, ale wystarczy jeden cios od Glovera, żeby zakończyć walkę. Wiem że Jan został znokautowany tylko przez Santosa, i ma szczękę z granitu, ale Glover ma moc, trzeba mu to oddać. Nawet zraniony potrafi mocno uderzyć co udowodnił w walce z Baderem. Niebezpieczny match up.

  Że stójki Glogera już niewiele zostało, za wolny, grappling to jego jedyne zagrożenie

 29. Glover w ostatniej walce miał duże problemy, jest coraz wolniejszy w stójce, jeżeli nie obali Janka to jest spokojnie do ogrania mimo że ma czym przyłożyć.

  Ale dla Janka ta walką jest niepotrzebna.

  Powinien mierzyć w Smitha.

  Jak ma już brać weterana to lepiej Szoguna.

 30. Możliwe że miał słabszy okres, ale skończył więcej przeciwników niż Janek. Nie zrozum mnie źle, lubie Błachowicza, ma serce i ambicje. Mimo to uważam że to złe zestawienie. Janek jest lepiej technicznie wyszkolony, ale wystarczy jeden cios od Glovera, żeby zakończyć walkę. Wiem że Jan został znokautowany tylko przez Santosa, i ma szczękę z granitu, ale Glover ma moc, trzeba mu to oddać. Nawet zraniony potrafi mocno uderzyć co udowodnił w walce z Baderem. Niebezpieczny match up.

  Manuwa też miał bombe i Janowi to nic nie robiło.

  Glover ma ciężkie ręce ale już brak szybkości żeby ich użyć, zanim Janka raz trafi ten go trafi dwa, spójrz jak Gustaffson rozbijał młodszego Glovera a jak wyrównany był bój Janka ze szwedem. A kopnięcia to jeszcze inna bajka.

 31. Manuwa też miał bombe i Janowi to nic nie robiło.

  Glover ma ciężkie ręce ale już brak szybkości żeby ich użyć, zanim Janka raz trafi ten go trafi dwa, spójrz jak Gustaffson rozbijał młodszego Glovera a jak wyrównany był bój Janka ze szwedem. A kopnięcia to jeszcze inna bajka.

  To jest też dobry argument. No cóż, czuje ze UFC zestawi właśnie tych dwóch panów, i zobaczymy jak to sie rozegra. Oby Janek to ugrał.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.