Bez żadnych niespodzianek! „Zawodnikiem roku 2020” oraz „Zawodnikiem Roku Publiczności” został Jan Błachowicz. Dla Jana był to najlepszy okres w karierze. Nie tylko zrewanżował się Coreyowi Andersonowi za porażkę z 2015 roku, ale także udało mu się wywalczyć zwakowany pas wagi półciężkiej w starciu z Dominickiem Reyesem.

Te niesamowite osiągnięcia sprawiły, że Janek przebił wszystkich innych kandydatów i został zawodnikiem roku 2020.

Nominowani:

Jan Błachowicz – Mistrz wagi półciężkiej UFC
Marcin Tybura – UFC
Borys Mańkowski – KSW
Mateusz Gamrot – UFC

Heraklesy polskiego MMA 2020

Najważniejsze nagrody w polskim MMA przyznawane są od 2012 roku przez najbardziej doświadczonych dziennikarzy z branży sportów walki. Idea uhonorowania zawodników za osiągnięcia w roku ubiegłym, została zapoczątkowana na portalu MMARocks.pl. Wkrótce po zorganizowaniu pierwszej edycji, do pomysłu dołączyły pozostałe portale z branży, a kapituła wybierająca laureatów, z roku na rok powiększała się aż do momentu, w którym Heraklesy stały się oficjalnymi i najbardziej prestiżowymi nagrodami, jakie zawodnik z Polski może dostać w swojej zawodniczej karierze.

Laureatów kapituła wybiera w następujących kategoriach: zawodnik roku, zawodnik roku amatorów, walka roku, nokaut roku, poddanie roku, odkrycie roku, gala roku i klub roku. Dodatkowo fani mieszanych sztuk walki w internetowym głosowaniu mogą wybrać najlepszego zawodnika publiczności. Warto wspomnieć, że co roku do „Galerii Sław” polskiego MMA, dołącza jedna osobistość, która wybitnie przysłużyła się dyscyplinie.

4 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.