Prezydent UFC ma już pomysł na kolejnych rywali dla swoich mistrzów kategorii średniej oraz półciężkiej. Na UFC 253 Israel Adesanya udanie obronił swój tytuł w walce z Paulo Costą, którego znokautował w 2. rundzie pojedynku. Jan Błachowicz zdobył pas mistrzowski UFC w pojedynku z Dominickiem Reyesem. Dana White na konferencji prasowej po gali wypowiedział się na temat przyszłych rywali obu zawodników.

Zestawimy go z Jaredem Cannonierem jeśli ten wygra z Robertem Whittakerem. Kocham to w Israelu. Jest gotowy na następnego rywala. Na przeciwnika, o którym mówi się, że może go pokonać. Ten dzieciak jest naprawdę kozakiem.

Jeśli chodzi o Błachowicza, prezydent UFC dał jasno znać, że o miano pierwszego pretendenta zmierzą się Glover Teixeira i Thiago Santos.

Ci goście będą bić się o szansę walki o tytuł mistrzowski. Oczywiście jeśli jednak Jon Jones będzie chciał wrócić i zawalczyć o pas mistrzowski to nie możemy mu odmówić takiej szansy.

Walka Jareda Cannoniera z Robertem Whittakerem odbędzie się na UFC 254, 24 października na „Fight Island”. „The Gorilla” wejdzie do oktagonu UFC po trzech wygranych z rzędu i spróbuje pokonać byłego mistrza kategorii średniej. „The Reaper” w ostatnim pojedynku po ekscytującym starciu pokonał przez decyzję sędziowską Darrena Tilla.

Walka Santosa z Teixeirą planowana była już wielokrotnie w przeszłości, lecz zachorowania na COVID-19 obu zawodników przeszkadzają w jej organizacji. Teraz UFC postanowiło zestawić ich na gali, która odbędzie się 7 listopada. Teixeira wygrał cztery walki z rzędu w tym trzy przed czasem. W swoim ostatnim występie zdominował Anthony’ego Smitha pokonując go w piątej rundzie przez TKO. Santos nie walczył od czasu przegranej walki z Jonem Jonesem przez decyzję na gali UFC 239 w lipcu 2019 roku. W przeszłości, jak doskonale wiedzą polscy fani MMA, Brazylijczyk znokautował Jana Błachowicza na gali w Czechach.

12 KOMENTARZE

 1. Jest jeszcze Rumble który zapowiada ,ze wraca tylko nie wiadomo do jakiej wagi :goldi:.

  Jeśli zdecyduje się na LHW to mogłaby być niezła walka przynajmniej w zapowiedziach. Podejrzewam ,ze rozpędzony Janek może teraz ubić każdego łącznie z Jonesem :conorwalk:

 2. W starciu z Santosem Janek zwyczajnie stracił cierpliwość i przeszarżował. Jestem pewien, że wnisoki z tego zdarzenia już dawno zostały wyciągnięte i powtórka nam nie grozi jeśli dojdzie do rewanżu. Na ten moment to Glover jest rozpędzony w swoim ostatnim (najpewniej) zrywie w karierze, a Santos wraca po długiej przerwie spowodowanej kontuzjami, tak więc nie wiadomo jak się skończy ten pojedynek.

 3. Dokładnie, do tej pory Santos jako jedyny potrafił wykorzystać odsłoniętą szczękę Janka przy jego szarży. A była to chyba pierwsza i jedyna szarża w tamtym pojedynku.

  W walce z Reyesem było ich kilka (pamiętam dwie) i przy obu Reyes niewiele przestrzelił z podbródkowym. Co prawda też po tej akcji połamał Reyesowi nos i zamykał dzieło zniszczenia, więc nie powinien z tego rezygnować (od czasu rewanżu z Manuwą to bardzo dobrze działa), jednak oby nie skończyło się to tak samo, jak wtedy.

  To prawda. Tylko , że z Santosem Janek poleciał takim kamikadze przed siebie , że każdy by zrobił to samo co zrobił Santos. Takiego błędu już raczej nie popełni.

 4. Teszejre zabija szybciej niż Reyesa, rewanżu z Santosem trochę się boję

  Dokładnie, do tej pory Santos jako jedyny potrafił wykorzystać odsłoniętą szczękę Janka przy jego szarży. A była to chyba pierwsza i jedyna szarża w tamtym pojedynku.

  W walce z Reyesem było ich kilka (pamiętam dwie) i przy obu Reyes niewiele przestrzelił z podbródkowym. Co prawda też po tej akcji połamał Reyesowi nos i zamykał dzieło zniszczenia, więc nie powinien z tego rezygnować (od czasu rewanżu z Manuwą to bardzo dobrze działa), jednak oby nie skończyło się to tak samo, jak wtedy.

 5. Glover Teixeira i Thiago Santos.

   Teszejre zabija szybciej niż Reyesa, rewanżu z Santosem trochę się boję

  Nie ma na razie co pierdolić o kolejnych walkach – Pan Janek niech na razie zajmie się dziołszką w ciąży i odpoczywa – należy mu się

 6. Rewanż na Soko ✓

  Rewanż na Jimim ✓

  Rewanż na Koreju ✓

  Rewanż na Tjago ?

  Lets go!!! Te kolana czekają na kurwa MIECZE Błachowicza.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.