jan błachowicz

W nocy z soboty na niedzielę naszego czasu Jan Błachowicz stanie do rewanżowej walki z Coreyem Andersonem na gali UFC on ESPN+ 25 w Rio Rancho. Zwycięzca pojedynku ma szansę uzyskać status pierwszego pretendenta w kategorii półciężkiej. Najlepszy polski zawodnik MMA skomentował w rozmowie z MMAFighting kilka bieżących spraw w swojej karierze.

Janek zdaje sobie sprawę, że ostatnia walka z Ronaldo „Jacare” Souzą nie porwała kibiców.

To był nudny pojedynek. Czasami walki tak się układają, ale ważne jest, żeby w nich wygrywać. „Jacare” był naprawdę dobry. Przygotował na mnie odpowiednią strategię, nie mogłem bić się, tak jak bym chciał. Walka była nudna, ale chcę szybko ponownie wyjść do oktagonu, ponieważ wiem, że mogę się lepiej zaprezentować.

Błachowicz i Anderson pierwszy raz zawalczyli w 2015 roku, wówczas przez jednogłośną decyzję zwyciężył Amerykanin. Polak krótko skomentował tamtą porażkę.

Po dwóch minutach byłem już całkowicie wyczerpany. Miał szczęście tamtego dnia. Byłem w swojej najgorszej formie i tyle.

„Cieszyński Książę” jest pewny siebie przed rewanżem z Andersonem.

Przegrałem kilka razy, ale wiem, że jestem lepszy od Coreya. Pokażę mu, że jestem lepszy, udowodnię to. Jestem bardzo podekscytowany i szczęśliwy. Nigdy nie przegrałem rewanżowej walki i tym razem będzie tak samo.

Moje zapasy są dużo lepsze niż za czasów naszego pierwszego starcia. Zawalczy z kompletnie innym zawodnikiem. Presja będzie ciążyła na nim, nie mogę się już doczekać. Wierzę i czuję, że pokonam Coreya Andersona, ponieważ nigdy nie poległem w rewanżu.

Jan Błachowicz skupia się na najbliższym występie, ale ma przed sobą wizję walki o pas UFC.

Chciałbym być pierwszym gościem, który pokona Jona Jonesa. Myślę, że po walce z Coreyem będę pretendentem do tytułu. Udowodnię tym występem, że zasługuję na starcie o pas. Teraz koncentruję się jednak tylko na Andersonie. Po tym występie myślę, że zrobię już wystarczająco dużo, by zawalczyć z mistrzem.

Pełną rozpiskę gali UFC on ESPN+ 25 można znaleźć TUTAJ.

Zobacz więcej: Jan Błachowicz odpowiada na pytania fanów „By zdobyć pas muszę znokautować Coreya”

5 KOMENTARZE

  1. I wszystko to powiedział po polsku takim szeptem, że świat MMA zadrżał i teraz to już chyba na pewno …

    Wystarczy teraz tylko poprzepychać się pod siatką przez wszystkie rundy

  2. Błachowicz ma różne odsłony, czasem wychodzi do walki jakby nieobecny. Niech on się skupi lepiej na najbliższej walce. Choć marzenia fajna rzecz gdybym ja wygrał w totka…

  3. Błachowicz ma różne odsłony, czasem wychodzi do walki jakby nieobecny. Niech on się skupi lepiej na najbliższej walce. Choć marzenia fajna rzecz gdybym ja wygrał w totka…

    Nieobceny to właściwe słowo, oby Jano był w klatce na 100%

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.