izu ugonoh ksw

Izu Ugonoh, polski pięściarz, ale też wielokrotny mistrz Polski w kickboxingu, nie ma zamiaru wracać do boksu i skupia się teraz na treningach MMA. W najnowszej rozmowie dla Super Expressu przyznał, że rozmawia z KSW i innymi organizacjami na temat występów w mieszanych sztukach walki.

Zobacz również: Izu Ugonoh zakończył karierę. „Czuję, że jest to początek nowych wielkich rzeczy”

Rozmowy się toczą. Niedawno mieliśmy spotkanie z Martinem Lewandowskim, ale rozmawiam również z innymi federacjami. O ich finalizacji na razie jeszcze nie możemy mówić. Czekam na rozwój wypadków.

Izu powiedział również, że zależy mu na tym, aby wejść do świata MMA.

Z mojej strony mogę powiedzieć tylko tyle, że robię wszystko, aby tak się stało. Obecnie czekamy na rozwój sytuacji, jednak jestem dobrej myśli.

Nie ma natomiast zamiaru wracać do boksu, w którym definitywnie zakończył karierę.

Powiedziałem, że nie zamierzam dalej boksować i nie podejmuje żadnych działań w kierunku powrotu, bo tego nie będzie. Boksowi poświęciłem dużo. Miałem jednak swoje powody, aby zakończyć karierę. Wydaje mi się, że pod koniec nieco się wypaliłem i potrzebowałem czegoś nowego. I w MMA to odnalazłem. Jest tu sporo nowych rzeczy, które dają mi radość i napędzają mnie. Wciąż robię coś, czym pasjonowałem się od małego, coś czym zajmowałem się całe dorosłe życie. Nawet gdyby nic nie wyszło z ewentualnych umów, to sam trening daje mi dużo przyjemności.

Cała rozmowa do przeczytania tutaj.

17 KOMENTARZE

 1. Izu powiedział również, że zależy mu na tym, aby wejść do świata MMA.

  Chyba do świata KSW. :jimcarrey:

 2. Przecież to od dawna było wiadome,kwestia, tylko kiedy.

  Złote kury ksw typu Pudzian i Mamed nieubłaganie przestają znosić jaja,więc włodarze muszą szukać alternatywy,a moim zdaniem Izu po części nią jest i na pewno przyciągnie trochę ludu do zapłacenia 40 pln,żeby zobaczyć go w klatce ksw.

 3. No jeśli ma zamiar iśc od razu do KSW to niestety ale zablokuje sobie rozwój kariery zanim ja zacznie.

  Tak samo jak Janikowski który poleciał na kasę.  Szkoda byłoby Izu gdyby się zmarnował.

 4. Izu ma naprawde solide zaplecze w kick-boxingu o czym ludzie troche  zapominają (złoty medalista świata i  europy, wielokrotny mistrz Polski)

  Co sprawia, że niewątpliwie będzie solidnym wzmoncieniem dywizji królewskiej, dla każdej z rodzimych organizacji.

  Mimo tego, że w boksie mnie trochę zawiódł, to i tak trzymam kciuki.

 5. No jeśli ma zamiar iśc od razu do KSW to niestety ale zablokuje sobie rozwój kariery zanim ja zacznie.

  Tak samo jak Janikowski który poleciał na kasę.  Szkoda byłoby Izu gdyby się zmarnował.

  Jak się zaczyna przygodę z mma w wieku 33 lat to KSW i tak jest szczytem możliwości. Dwa-trzy lata pojedzie na ogórach albo innych wypalonych weteranach z nazwiskiem i cyrk jakoś będzie sprzedawał te PPV. Pudzian i Mamed są już przeterminowani to musieli znaleźć nową lokomotywę. Janikowski to niewypał, Gamrot obrażony, Materla za stary i po przygodach, o Popku i Akopie nawet nie wspomnę bo szkoda czasu na nich. Można powiedzieć, że Ugonoh im się trafił jak ślepej kurze ziarno bo jego odpływ z boksu był z gatunku szokujących.

 6. Może być ciekawym nabytkiem dla którejś z organizacji.

  Izu trochę spieprzył sobie karierę w boksie własnymi wyborami a raczej ich brakiem.

  Po tym beznadziejnym występie przeciw Rożańskiemu dobrze że skończył z boksem.

  To świetny kickbokser był, jak już napisał @Warszawski Antek i to mu daje lepszy punk wyjście niż np Szpilmanowi.

  Oby tylko nie przekombinował z podpisywaniem kontraktu i nie okazało się że już pięćdziesiątka na karku a on wciąż się zastanawia.

 7. Uzi powinien zacząć w mniejszej federacji. Ogarnąć kilku ogórów i zdobyć doświadczenie i obycie w klatce (tak jak to zrobił Szymon Kołecki). Kilka walk w roku, potem angaż w Cyrku Obwoźnym z rekordem np 7-0 i może startować od wyższego pułapu finansowego z niezłymi jak na niego przeciwnikami. Uzi trzymam kciuki:applause:

 8. Uzi powinien zacząć w mniejszej federacji. Ogarnąć kilku ogórów i zdobyć doświadczenie i obycie w klatce (tak jak to zrobił Szymon Kołecki). Kilka walk w roku, potem angaż w Cyrku Obwoźnym z rekordem np 7-0 i może startować od wyższego pułapu finansowego z niezłymi jak na niego przeciwnikami. Uzi trzymam kciuki:applause:

  Ale Kołecki to był sztangista po kontuzjach z zerowym doświadczeniem w sportach walki, Ugonoh ma tego aż nadto, więc nie będzie robił za frika, który potrzebuje przetarcia w jakimś PLMMA. Po co się oszukiwać? KSW znajdzie mu ogórów do nabicia rekordu 😎

 9. Fajnie taki parterowy kocur z niego

  A jakim kocurem parterowym był Israel jak wszedł do mma? Nie skreślałbym Ugonoha na starcie, tym bardziej w polskim ku*widołku.

 10. A jakim kocurem parterowym był Israel jak wszedł do mma? Nie skreślałbym Ugonoha na starcie, tym bardziej w polskim ku*widołku.

  Ty na serio z tym porównaniem :waldeklaugh:

  Pojechałeś ostro Hahah

 11. Ty na serio z tym porównaniem :waldeklaugh:

  Pojechałeś ostro Hahah

  Nie śledziłem jego kariery w boksie (choć na portalach informacyjnych widziałem co nieco) ani w kick-boksie, jeśli będzie walczyć w krs1 to :olewam:. Nie wiadomo czy i jak odnajdzie się w mma ze swoim zapleczem sportów uderzanych (chyba nie ma co dodawać oklepanego "każda walka zaczyna się w stójce").

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.