Robert Whittaker jest zmotywowany żeby zawalczyć drugi raz z Israelem Adesanyą. „The Reaper” na UFC 254 w świetnym stylu pokonał Jareda Cannoniera i tym samym stał się pierwszym pretendentem w kategorii średniej UFC. Mistrz dywizji, który raz już pokonał Whittakera, ma jednak inne plany. Israel Adesanya chce spróbować zdobyć drugi tytuł mistrzowski i zmierzyć się z mistrzem kategorii półciężkiej, Janem Błachowiczem. Robert w rozmowie z „Submission Radio” wypowiedział się na temat rewanżu z Adesanyą oraz swoich priorytetach.

Moimi priorytetami są moja rodzina i święta, moje dziecko, które ma się narodzić. Zawalczę z Izzym i Błachowiczem naraz, ale najwcześniej w marcu 2021 roku. Po prostu chcę cieszyć się tym po co walczę czyli swoją rodziną. Najbliższy czas będzie dla mnie ogromną zmianą w życiu i chcę się tym odpowiedni zająć.

Oczywiście, że ta walka nie ekscytuje Adesanyi, bo mnie pokonał w przeszłości! Tak to wygląda. Piłka jest po jego stronie, jest mistrzem, pokonał mnie w ostatniej naszej walce, a ja dopominam się rewanżu jak zazdrosny dzieciak [śmiech]. Wygląda to jak wygląda. Nie powinienem po prostu przegrać pierwszej walki. Nie mogę doczekać się naszego rewanżu, bo chcę tego jako zawodnik, jako sportowiec. Chcę się z nim znowu bić. On wygląda naprawdę, naprawdę dobrze. To będzie bardzo ciężka walka.

Myślę, że pokona Jana Błachowicza. Jego stójka jest dużo lepsza. Błachowicz ma siłę ciosu, ale Adesanya nie daje się trafiać. Myślę, że to świetne zestawienie dla Izzy’ego żeby zdobyć drugi tytuł mistrzowski UFC.

Ja już zasłużyłem na walkę z nim, na walkę o pas mistrzowski. Po to była walka z Jaredem Cannonierem – miała wyłonić pierwszego pretendenta w dywizji. Wszyscy gadali to do Cannoniera, ale nikt nie gadał tego do mnie. Taki był cel tej walki, nabyłem tym samym prawo bycia pierwszym pretendentem. Mogę przejść nawet do kategorii półciężkiej i bić się tam z Adesanyą, nie obchodzi mnie to.

Potencjalny pojedynek Błachowicza z Adesanyą miałby odbyć się najwcześniej w marcu następnego roku, bo Polak również spodziewa się dziecka. Jeśli chodzi o Whittakera (22-5 MMA), ten w ostatnich dwóch walkach pokonał wcześniej wspomnianego Jareda Cannoniera i Darena Tilla. W ostatnich 12 pojedynkach jego bilans wynosi 11-1. Jedyną przegraną w tym czasie zadał mu właśnie Israel Adesanya na UFC 243. W tym czasie „The Reaper” mierzył się z m.in. Yoelem Romero, Jacare Souzą czy Uriah Hallem. 14 z 22 wygranych w karierze zawodnik zdobywał kończąc rywali przed czasem.

26 KOMENTARZE

 1. To sie nie stanie. Robercik jest malo medialny i dosyc podatny na urazy. Bardzo zla kombinacja do zarabiania pieniedzy, a na tym glownie zalezy Danucie.

 2. Zawalczę z Izzym i Błachowiczem naraz, ale najwcześniej w marcu 2021 roku.

  To może turniej trzy osobowy na jednej gali.

 3. Ja mu wierzę. Robert to jebany morderca. Pokonałby wszystkich na Cohones.

  Chyba, że akurat by był chory. I wszystkich na Cohones na bank by nie pokonał. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że Janek Bałachowicz by mu dał srogie wciry, a konto na Cohones ma. #handlujztym

 4. Chyba, że akurat by był chory. I wszystkich na Cohones na bank by nie pokonał. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że Janek Bałachowicz by mu dał srogie wciry, a konto na Cohones ma. #handlujztym

  O kurwa, zapomniałem. Weź oznacz i potwierdź.

 5. Zaczyna mnie wkurzać to pierdolenie każdego po kolei jakoby Janek to ma tylko siłę ciosu i wszystkie wygrane zawdzięcza sile ciosu. Tak, jeszcze kurwa wszystko przez lucky shoty.

  PS. Nic do Roberta nie mam, to jeden z moich ulubionych zawodników. Ale pierdoli.

 6. Robert to raczej w CW z Usmanem. Przecież to jest mikrośredni. Wzrost ma taki jak Usman, a poza walkami pewnie waży mniej jak Kamaru, po prostu jego organizm źle znosi zrzucanie wagi. Zresztą w sumie bym zobaczył taką walkę.

 7. What? Przecież to oficjalne konto Janka. Nieoficjalne zostało zbanowane.

  Ja tam nie wiedziałem. I jak widać nie tylko ja. Idę mu napisać priva żeby koszulkę z autografem wysyłał.

 8. Kurwa, ja to nadal nie mogę uwierzyć, że mamy mistrza UFC.

  Panie Janie, @Jorpen, szacunek, proszę nie czytać tych głupot na forum.

 9. Wszyscy znają Jana Bałachowicza, fajnie. Mało tego każdy chce się z nim bić poza Bonsem.

 10. Czekam na ten moment aż baba jakaś z UFC powie że może ze wszystkimi facetami jacy tylko walczą wejść do klatki i nie da się jej wyruchać. Coraz bardziej pojebane te prowokacje twitterowe. Rudy zrobił coś raz dobrze i reszta robi chujnie wtórną od lat. Taki Robercik to flak medialny i flak kontuzjogenny, jeden z wielu…

 11. Ja mu wierzę. Robert to jebany morderca. Pokonałby wszystkich na Cohones.

  Ja nie wierze. Bo pierdoli ze Adesanya pokona Janka

 12. Ja mu wierzę. Robert to jebany morderca. Pokonałby wszystkich na Cohones.

  Juras z Wrzoskiem i z Norbim by mu najebali , Marian chyba ma konto więc nie byłbym taki pewien jhaha

 13. Zawalczę z Izzym i Błachowiczem naraz, ale najwcześniej w marcu 2021 roku. Po prostu chcę cieszyć się tym po co walczę czyli swoją rodziną.

  Słusznie, w śpiączce nic już się nie czuje.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.