Jiri Prochazka postanowił ostrzec Israela Adesanyę przed przejściem do kategorii półciężkiej UFC. Czech, który już swoim debiutem w oktagonie zapewnił sobie 5. lokatę w rankingu dywizji, w kolejnej walce zmierzy się z byłym rywalem Jana Błachowicza, Dominickiem Reyesem. W rozmowie z SCMP MMA Prochazka wypowiedział się na temat walki Adesanyi z Błachowiczem i ostrzegł mistrza kategorii średniej przed występami w wyższej dywizji wagowej.

Myślę, że Adesanya może wygrać ten pojedynek, ale zobaczymy. W tej walce nie mam swojego faworyta, nie jestem fanem żadnego zawodnika, nie obchodzi mnie to. Zobaczymy. W walce z Janem Błachowiczem Adesanya musi być jednak bardziej ostrożny, bo w naszej dywizji ciosy są dużo bardziej niebezpieczne niż w kategorii średniej.

Wygląda na to, że podoba mu się przejście do wyższej dywizji. Jego poruszanie się, zna swoją siłę, ma odpowiednią strategię. Wie jak używać klatki, dobrze się rusza. To dla mnie magiczne. Za każdym razem gdy widzę takiego specjalnego zawodnika z takim stylem i mocą to chcę się z nim bić. Chciałbym mierzyć się z nim nie tylko dla siebie – po prostu lubię myśleć o tym jak uśpić takiego rywala. To właśnie mój ulubiony aspekt tej gry. To mnie uszczęśliwia. Chcę być mądrzejszy i cieszyć się z takich relacji.

Prochazka (26-3-1 MMA) udanie zadebiutował w oktagonie największej organizacji MMA na świecie, kiedy to na UFC 251 znokautował Volkana Oezdemira w drugiej rundzie pojedynku. Po zaledwie jednej wygranej, znalazł się on na 5. miejscu w rankingu UFC. Wygrana z Reyesem mogłaby szybko wywindować go do statusu pretendenta. Jego walka z „Devastatorem” ma odbyć się 27 lutego 2021 roku. Starcie Adesanyi z Błachowiczem odbędzie się 6 marca na UFC 259.

4 KOMENTARZE

  1. No i chciałem się nawet wyjątkowo zgodzić z @baju, chyba pierwszy raz ever. Mianowicie napisał, by pamiętać, że żaden z niego dziennikarz. Doceniam samokrytykę (złośliwy by powiedział – samozaoranie), doceniam za dystans i obiektywne spojrzenie. Nawet mu to polajkowałem! I wpis zniknął.

    Przypadek? Nie sądzę…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.