W piątek 24 stycznia odbędzie się gala Heraklesy polskiego MMA 2019. Prestiżowe nagrody z branży wszechstylowej walki wręcz zostaną wręczone w ośmiu kategoriach. Prezentujemy dziś nominacje w kategorii „Odkrycie roku”.

Łukasz Brzeski
Adrian Bartosiński
Cezary Kęsik
Łukasz Sudolski
Mateusz Legierski

Heraklesy polskiego MMA 2019

Najważniejsze nagrody w polskim MMA przyznawane są od 2012 roku przez najbardziej doświadczonych dziennikarzy z branży sportów walki. Idea uhonorowania zawodników za osiągnięcia w roku ubiegłym, spotkała się entuzjazmem środowiska MMA w Polsce. Wkrótce, po zorganizowaniu pierwszej edycji, do pomysłu dołączyły pozostałe portale z branży, a kapituła wybierająca laureatów, z roku na rok się powiększała aż do momentu, w którym Heraklesy stały się oficjalnymi i najbardziej prestiżowymi nagrodami, jakie zawodnik z Polski może dostać w swojej zawodniczej karierze.

Laureatów kapituła wybiera w następujących kategoriach: zawodnik roku, walka roku, nokaut roku, poddanie roku, odkrycie roku, gala roku i klub roku. Dodatkowo fani mieszanych sztuk walki w internetowym głosowaniu mogą wybrać najlepszego zawodnika publiczności.

Transmisja gali „Heraklesy polskiego MMA 2019” w piątek 24 stycznia od godziny 20:00 w Polsacie Sport Extra.

6 KOMENTARZE

  1. Ciekawy jestem kryteriów przyznania tej nagrody, Kęsik na dobrą sprawę był już zawodnikiem z rekordem 6-0 bodajże przed tym rokiem, był już mistrzem TFL, więc dla mnie odkrycie takie na 2 razy. Jak dla mnie Sudolski albo Bartosiński powininni dostać to wyróżnienie.

  2. Kęsik mi tu zdecydowanie nie pasuje. Zaczął rok od rekordu 7-0 a następnie wygrał z 4 ogórami (tak, Ilic to ogór, ktory z nikim poważnym nie wygrał). Jak już wiele razy na tym forum było wspominane – Bartosiński zasługuję na zupełnie inną nagrodę – mistrza robienia z siebie ofiary losu. Sudolski wygrał 3 razy przed czasem na Babilonie z przeciwnikami, ktorzy byli underdogami. Odkryciem roku powinien zostać Legierski, który w ubiegłym roku wygrał 3 razy przed czasem w zagranicznej organizacji. Rok temu o tej porze praktycznie nikt o nim nie pisał i prawie nikt go nie kojarzył a niebawem zawalczy o pas bardzo prężnie rozwijającej się organizacji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.