„Walką Roku 2020” zostało starcie Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang. Nasza rodaczka, była mistrzyni UFC w wadze słomkowej, dała niesamowity pojedynek z obecną królową dywizji, Weili Zhang. Konfrontacja ta otrzymała szereg nagród i większość zagranicznych redakcji uhonorowała ją w swoich plebiscytach. Nie mogło być inaczej w polskich Heraklesach i statuetka zasłużenie powędrowała w dłonie Joanny Jędrzejczyk.

Nominowani:

Mateusz Gamrot – Guram Kutateladze – UFC
Paweł Pawlak – Adrian Błeszyński – Babilon MMA
Kacper Formela – Kamil Łebkowski – FEN
Joanna Jędrzejczyk – Weili Zhang – UFC

Heraklesy polskiego MMA 2020

Najważniejsze nagrody w polskim MMA przyznawane są od 2012 roku przez najbardziej doświadczonych dziennikarzy z branży sportów walki. Idea uhonorowania zawodników za osiągnięcia w roku ubiegłym, została zapoczątkowana na portalu MMARocks.pl. Wkrótce po zorganizowaniu pierwszej edycji, do pomysłu dołączyły pozostałe portale z branży, a kapituła wybierająca laureatów, z roku na rok powiększała się aż do momentu, w którym Heraklesy stały się oficjalnymi i najbardziej prestiżowymi nagrodami, jakie zawodnik z Polski może dostać w swojej zawodniczej karierze.

Laureatów kapituła wybiera w następujących kategoriach: zawodnik roku, zawodnik roku amatorów, walka roku, nokaut roku, poddanie roku, odkrycie roku, gala roku i klub roku. Dodatkowo fani mieszanych sztuk walki w internetowym głosowaniu mogą wybrać najlepszego zawodnika publiczności. Warto wspomnieć, że co roku do „Galerii Sław” polskiego MMA, dołącza jedna osobistość, która wybitnie przysłużyła się dyscyplinie.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.