Redakcja MMARocks ma zaszczyt ogłosić, że 24 stycznia od godz. 20:00 kanał Polsat Sport Extra przeprowadzi bezpośrednią transmisję z gali Heraklesy 2019! Jednocześnie informujemy, że wydarzenie to odbędzie się w warszawskim hotelu Marriott.

Heraklesy polskiego MMA 2019

Najważniejsze nagrody w polskim MMA przyznawane są od 2012 roku przez najbardziej doświadczonych dziennikarzy z branży sportów walki. Idea uhonorowania zawodników za osiągnięcia w roku ubiegłym, spotkała się entuzjazmem środowiska MMA w Polsce. Wkrótce, po zorganizowaniu pierwszej edycji, do pomysłu dołączyły pozostałe portale z branży, a kapituła wybierająca laureatów, z roku na rok się powiększała aż do momentu, w którym Heraklesy stały się oficjalnymi i najbardziej prestiżowymi nagrodami, jakie zawodnik z Polski może dostać w swojej zawodniczej karierze.

Laureatów kapituła wybiera w następujących kategoriach:
– Zawodnik roku,
– Zawodnik roku (amatorów),
– Zawodnik roku (publiczności),
– Walka roku,
– Nokaut roku,
– Poddanie roku,
– Odkrycie roku,
– Gala roku,
– Klub roku.

Kategorie

Zawodnik Roku – Heraklesa w tej kategorii zdobywa zawodnik, który święcił największe sukcesy w MMA na arenie międzynarodowej lub w klatkach krajowych organizacji; który pokonał „najmocniejsze” nazwiska; który wspiął się wysoko w światowych lub polskich rankingach i który wyróżniał się poziomem sportowym na tle mocnych rywali. W tej kategorii brane pod uwagę są zarówno osiągnięcia, jak i poziom pokonanych przeciwników.

Zawodnik Roku Publiczności – Zawodnik roku wybierany za pośrednictwem Facebooka przez fanów największego w Polsce portalu o MMA – MMARocks.pl.

Zawodnik Roku Amatorów – W tej kategorii zwycięzcę wybierze komisja złożona ze Sławomira Cypla, Michała Mankiewicza, Bartosza Chyrka i Krzysztofa Bańkowskiego – organizatorzy zawodów dla amatorów oraz trenerzy polskiej reprezentacji w MMA.

Odkrycie Roku – Heraklesa w tej kategorii zdobywa zawodnik będący z reguły na początku zawodowej kariery, który w ubiegłym roku zanotował spektakularną zwyżkę formy i przebojem wdarł się do świadomości fanów dyscypliny. Kapituła bierze pod uwagę przede wszystkim poziom pokonanych przeciwników, umiejętności oraz szum jaki stworzył się w danym roku po wygranych walkach początkującego zawodnika.

Poddanie Roku – Heraklesa w tej kategorii zdobywa zawodnik, który poddał swego rywala w najbardziej efektowny sposób. Oprócz wizualnego aspektu techniki, pod uwagę brany jest również stopień trudności wykonania, kunszt, finezja oraz poziom poddanego rywala.

Nokaut Roku – Nagrodę w tej kategorii zdobywa zawodnik, który znokautował swego rywala w najbardziej widowiskowy i brutalny sposób. Podobnie jak w przypadku poddania, brana jest pod uwagę technika, poziom przeciwnika oraz aspekt wizualny.

Klub roku – Hereklesa w tej kategorii zdobywa klub, którego wychowankowie, w roku ubiegłym, osiągnęli najwięcej znaczących sukcesów. Liczy się ilość wygranych walk, ale tak samo ważna jest jakość rywali, z którymi zawodnicy danego teamu wygrywali.

Gala Roku – Laur w tej kategorii zdobywa gala, która zachwyciła kibiców swoją oprawą oraz poziomem sportowym. Oceniana jest widowiskowość skończeń na karcie walk, emocje jakie towarzyszyły pojedynkom i ogólny poziom widowiska.

Walka Roku – Heraklesa w tej kategorii zdobywa walka, która była najbardziej widowiska i wzbudziła największe emocje w roku ubiegłym. Oprócz wizualnego aspektu boju, brany pod uwagę jest również poziom walczących i stawka konfrontacji.

Hall of Fame – Co roku statuetkę tę otrzymuje osoba, która wybitnie przysłużyła się rozwojowi MMA w Polsce.

Za zasługi dla dyscypliny i jej promocji, przyznany też zostanie tytuł Mecenasa MMA.

Poprzednie edycje

Heraklesy 2011 – Hotel Marriott, Warszawa, 31/03/2012
Heraklesy 2012 – Klub Bank, Warszawa, 15/03/2013
Heraklesy 2013 – Klub Spiż, Katowice, 28/03/2014
Heraklesy 2014 – Targi Wrocław Sport Power, Wrocław, 18/04/2015
Heraklesy 2015 – PGE Narodowy, Warszawa, 02/04/2016
Heraklesy 2016 – PGE Narodowy, Warszawa, 25/03/2017
Hereklesy 2017 – Hotel Tobaco, Łódź, 02/03/2018
Heraklesy 2018 – Klub Scenografia, Łódź, 22/03/2019

56 KOMENTARZE

 1. @Hefaner i @Baasteek jako triumfatorzy najbardziej prestiżowych kategorii Cohones Awards 2019 powinni zostać zaproszeni na galę w charakterze gości honorowych. Byłoby to wspaniałe wyróżnienie, Hef mógłby usiąść obok Karola Bedorfa, a Bastian znów mógłby docenić dźwiękoszczelność hotelu.

  @Marcin Jabłoński @Cloud @defthomas pomyślcie o tym.

  Mordo dziś jest Twój dzień. Dostałeś ubnana od Pawła, ten pomysł również doeceniam. Jeśli szanowni userzy wyrażą taką chęć, zasiądą pośród zaproszonych gości.

 2. Mordo dziś jest Twój dzień. Dostałeś ubnana od Pawła, ten pomysł również doeceniam. Jeśli szanowni userzy wyrażą taką chęć, zasiądą pośród zaproszonych gości.

  Skoro jest jeszcze przed północą to jeszcze możecie dać status moderatoda dla @Arlovski :roberteyeblinking:

 3. To jak @Hefaner i @Baasteek ? Jeśli wchodzicie w to, dajcie znać na priv.

  Mega miły gest, dzięki! Jeśli to nie będzie problem, dam odpowiedź jutro, muszę zorientować się czy zobowiązania około-zawodowe nie stoją mi na drodze i przede wszystkim muszę pogadać z Bastkiem, bo sam się trochę cykam jechać.

 4. przede wszystkim muszę pogadać z Bastkiem, bo sam się trochę cykam jechać.

  Jak coś to siadaj na jego miejsce , on wyłapie :dont_be_scared:

  ale naprawdę pierwsze co pomyślałem to to że wpierdol może ktoś kiedyś obskoczyć, możesz zapisać się w historii dla prawnuków:mjsmile:

 5. Laureatów kapituła wybiera w następujących kategoriach:

  – Zawodnik roku,

  – Zawodnik roku (amatorów),

  – Zawodnik roku (publiczności),

  – Walka roku,

  – Nokaut roku,

  – Poddanie roku,

  – Odkrycie roku,

  – Gala roku,

  – Klub roku.

  Na następne Heraklesy można dopisać: Zbiórka Roku.

  :suchykarol:

  Byłoby to wspaniałe wyróżnienie, Hef mógłby usiąść obok Karola Bedorfa, a Bastian mógłby dograć deal z Marcinem odnośnie prowadzenia strony-więc to w sumie taki służbowy wyjazd.

  Dopisałem.

 6. Z transmisja w Polsaxlcie wudarzenie bedzie mialo znacznie wyzsza range. Oby bez podzialow i z udzialem calego srodowiska

 7. Jeśli dobrze czytam, użytkownik @Baasteek nie powinien dostać opaski uprawniającej do korzystania z mini-baru?

  :juanlaugh:

  On przyniesie swoją łychę i swojego durelexa.:joanawhat:

 8. @Baasteek @Hefaner Panowie zróbcie to. Może to będzie początek takiej tradycji, że „Użytkownik roku” i laureat jeszcze jakiejś innej pozytywnej kategorii będą zapraszani na Heraklesy.

  Oczywiście za zgodą Szanownego Naczelnika.

 9. Przecież wiadomo, ze plastek znajdzie milion powodów, żeby nie przyjechac. Robinie z siebie debila na forum to jedno, a realne propozycje to zupełnie inna sprawa 🙂

 10. Przecież wiadomo, ze plastek znajdzie milion powodów, żeby nie przyjechac. Robinie z siebie debila na forum to jedno, a realne propozycje to zupełnie inna sprawa 🙂

  @Baasteek nie odpowiada bo robi masę żeby dobrze wyglądać w Polsacie

  :werdum:

 11. @Baasteek nie odpowiada bo robi masę żeby dobrze wyglądać w Polsacie

  :werdum:

  Taaaa to juz etap zamkniety w jego zyciu. Znowu zjechal do wagi 50 kg. Napierdala seriale przykryty koldra i omija ten temat szerokim lukiem… Gamon nawet nie umie podziekowac za zaproszenie.

 12. @Hefaner dopiero zauwazylem tutaj powiadomienia, teraz rozumiem pytania w HP, w ktorych nie wiedzialem o co Ci biega

  Jestem mega zaskoczony (ale miło – dziekuje za zaproszenie) obrotem sprawy.

  24 stycznia w Marioccie nono, im so exited, na szczescie jest jeszcze 3 tygodnie do namysłu ^^

 13. @Hefaner i @Baasteek jako triumfatorzy najbardziej prestiżowych kategorii Cohones Awards 2019 powinni zostać zaproszeni na galę w charakterze gości honorowych. Byłoby to wspaniałe wyróżnienie, Hef mógłby usiąść obok Karola Bedorfa, a Bastian znów mógłby docenić dźwiękoszczelność hotelu.

  @Marcin Jabłoński @Cloud @defthomas pomyślcie o tym.

  Koniecznie musi być jakaś transmisja live albo chociaż video zza kulis. Chciałbym zobaczyć jak @Baasteek rozmawia z zawodnikami, np. z zombiakiem i ponawia propozycję prowadzenia social mediów :antonio:

  Do dzieła panowie @Hefaner i @Baasteek pokażcie, że macie cohones!

 14. Taaaa to juz etap zamkniety w jego zyciu. Znowu zjechal do wagi 50 kg. Napierdala seriale przykryty koldra i omija ten temat szerokim lukiem… Gamon nawet nie umie podziekowac za zaproszenie.

  @Hefaner dopiero zauwazylem tutaj powiadomienia, teraz rozumiem pytania w HP, w ktorych nie wiedzialem o co Ci biega

  Jestem mega zaskoczony (ale miło – dziekuje za zaproszenie) obrotem sprawy.

  24 stycznia w Marioccie nono, im so exited, na szczescie jest jeszcze 3 tygodnie do namysłu ^^

  A jednak.

  Pewnie mu przeszedł początkowy szok

  😆

 15. Plastek na Heraklesach ubrany w skórę, którą przedtem popsikał dokładnie całą puszką Bonda :antonio:

  @Hefaner dawaj kurwa w koszulce Cohones(ktoś Ci podrzuci). Chuja Ci zrobią, a będziemy mieli o czym pisać przez miesiąc :beczka:

 16. Plastek na Heraklesach ubrany w skórę, którą przedtem popsikał dokładnie całą puszką Bonda :antonio:

  @Hefaner dawaj kurwa w koszulce Cohones(ktoś Ci podrzuci). Chuja Ci zrobią, a będziemy mieli o czym pisać przez miesiąc :beczka:

  Obaj powinni pójść w strojach organizacyjnych.

 17. @Marcin Jabłoński czy jest mozliwosc zeby operator zrobil zblizenie na nasza grupe reprezentatywna? Moze jakis komentarz w tym momencie prowadzacego gale, zebysmy ogladaja  w tv nie przegapili naszych wybrancow. @Hefaner @Baasteek mam nadzieje ze pozdrowicie do mikrofonu albo chociaz pomachacie do kamery

 18. Po glebszym przemysleniu i wstepnej rozmowie z Hefanerem potwierdzam nasza obecnosc.

  ::snoopd::

  Jestem lepszym menago od Artnoxu!

 19. @Marcin Jabłoński czy jest mozliwosc zeby operator zrobil zblizenie na nasza grupe reprezentatywna? Moze jakis komentarz w tym momencie prowadzacego gale, zebysmy ogladaja  w tv nie przegapili naszych wybrancow. @Hefaner @Baasteek mam nadzieje ze pozdrowicie do mikrofonu albo chociaz pomachacie do kamery

  Tak średnio z ta kamera. Wejście będzie na nazwisko więc potwierdzę Wam, że byli.

  Jebniem zdjecie i wstawim na twittera. Gra?

 20. Tak średnio z ta kamera. Wejście będzie na nazwisko więc potwierdzę Wam, że byli.

  Jebniem zdjecie i wstawim na twittera. Gra?

  Jebnijta reportaż:

  ,,Cohones na Heraklesach"

 21. Tak średnio z ta kamera. Wejście będzie na nazwisko więc potwierdzę Wam, że byli.

  Jebniem zdjecie i wstawim na twittera. Gra?

  Szanuje.

 22. Tak średnio z ta kamera. Wejście będzie na nazwisko więc potwierdzę Wam, że byli.

  Jebniem zdjecie i wstawim na twittera. Gra?

  :goddamnright:

 23. "Heraklesy polskiego MMA 2019" na żywo na Polsat Sport Extra! IX gala już 24 stycznia

  Redakcja MMARocks ma zaszczyt ogłosić, że 24 stycznia od godz. 20:00 kanał Polsat Sport Extra przeprowadzi bezpośrednią transmisję z gali Heraklesy 2019! Jednocześnie informujemy, że wydarzenie to odbędzie się w warszawskim hotelu Marriott.

  Heraklesy polskiego MMA 2019

  Najważniejsze nagrody w polskim MMA przyznawane są od 2012 roku przez najbardziej doświadczonych dziennikarzy z branży sportów walki. Idea uhonorowania zawodników za osiągnięcia w roku ubiegłym, spotkała się entuzjazmem środowiska MMA w Polsce. Wkrótce, po zorganizowaniu pierwszej edycji, do pomysłu dołączyły pozostałe portale z branży, a kapituła wybierająca laureatów, z roku na rok się powiększała aż do momentu, w którym Heraklesy stały się oficjalnymi i najbardziej prestiżowymi nagrodami, jakie zawodnik z Polski może dostać w swojej zawodniczej karierze.

  Laureatów kapituła wybiera w następujących kategoriach:

  – Zawodnik roku,

  – Zawodnik roku (amatorów),

  – Zawodnik roku (publiczności),

  – Walka roku,

  – Nokaut roku,

  – Poddanie roku,

  – Odkrycie roku,

  – Gala roku,

  – Klub roku.

  Kategorie

  Zawodnik Roku – Heraklesa w tej kategorii zdobywa zawodnik, który święcił największe sukcesy w MMA na arenie międzynarodowej lub w klatkach krajowych organizacji; który pokonał "najmocniejsze" nazwiska; który wspiął się wysoko w światowych lub polskich rankingach i który wyróżniał się poziomem sportowym na tle mocnych rywali. W tej kategorii brane pod uwagę są zarówno osiągnięcia, jak i poziom pokonanych przeciwników.

  Zawodnik Roku Publiczności – Zawodnik roku wybierany za pośrednictwem Facebooka przez fanów największego w Polsce portalu o MMA – MMARocks.pl.

  Zawodnik Roku Amatorów – W tej kategorii zwycięzcę wybierze komisja złożona ze Sławomira Cypla, Michała Mankiewicza, Bartosza Chyrka i Krzysztofa Bańkowskiego – organizatorzy zawodów dla amatorów oraz trenerzy polskiej reprezentacji w MMA.

  Odkrycie Roku – Heraklesa w tej kategorii zdobywa zawodnik będący z reguły na początku zawodowej kariery, który w ubiegłym roku zanotował spektakularną zwyżkę formy i przebojem wdarł się do świadomości fanów dyscypliny. Kapituła bierze pod uwagę przede wszystkim poziom pokonanych przeciwników, umiejętności oraz szum jaki stworzył się w danym roku po wygranych walkach początkującego zawodnika.

  Poddanie Roku – Heraklesa w tej kategorii zdobywa zawodnik, który poddał swego rywala w najbardziej efektowny sposób. Oprócz wizualnego aspektu techniki, pod uwagę brany jest również stopień trudności wykonania, kunszt, finezja oraz poziom poddanego rywala.

  Nokaut Roku – Nagrodę w tej kategorii zdobywa zawodnik, który znokautował swego rywala w najbardziej widowiskowy i brutalny sposób. Podobnie jak w przypadku poddania, brana jest pod uwagę technika, poziom przeciwnika oraz aspekt wizualny.

  Klub roku – Hereklesa w tej kategorii zdobywa klub, którego wychowankowie, w roku ubiegłym, osiągnęli najwięcej znaczących sukcesów. Liczy się ilość wygranych walk, ale tak samo ważna jest jakość rywali, z którymi zawodnicy danego teamu wygrywali.

  Gala Roku – Laur w tej kategorii zdobywa gala, która zachwyciła kibiców swoją oprawą oraz poziomem sportowym. Oceniana jest widowiskowość skończeń na karcie walk, emocje jakie towarzyszyły pojedynkom i ogólny poziom widowiska.

  Walka Roku – Heraklesa w tej kategorii zdobywa walka, która była najbardziej widowiska i wzbudziła największe emocje w roku ubiegłym. Oprócz wizualnego aspektu boju, brany pod uwagę jest również poziom walczących i stawka konfrontacji.

  Hall of Fame – Co roku statuetkę tę otrzymuje osoba, która wybitnie przysłużyła się rozwojowi MMA w Polsce.

  Za zasługi dla dyscypliny i jej promocji, przyznany też zostanie tytuł Mecenasa MMA.

  Poprzednie edycje

  Heraklesy 2011 – Hotel Marriott, Warszawa, 31/03/2012

  Heraklesy 2012 – Klub Bank, Warszawa, 15/03/2013

  Heraklesy 2013 – Klub Spiż, Katowice, 28/03/2014

  Heraklesy 2014 – Targi Wrocław Sport Power, Wrocław, 18/04/2015

  Heraklesy 2015 – PGE Narodowy, Warszawa, 02/04/2016

  Heraklesy 2016 – PGE Narodowy, Warszawa, 25/03/2017

  Hereklesy 2017 – Hotel Tobaco, Łódź, 02/03/2018

  Heraklesy 2018 – Klub Scenografia, Łódź, 22/03/2019

  Kto w tym roku poprowadzi rozdanie heraklesów ?

  Majac na uwadze lokalizację domyślam sie ze bedzie to Juras ?

 24. Kto w tym roku poprowadzi rozdanie heraklesów ?

  Majac na uwadze lokalizację domyślam sie ze bedzie to Juras ?

  @Baasteek  zwolnij !

  Już chcesz Jurasa wygryźć z posady?

  :razz:utinlaugh:

 25. Kto w tym roku poprowadzi rozdanie heraklesów ?

  Majac na uwadze lokalizację domyślam sie ze bedzie to Juras ?

  Krzysiek Skrzypek i Iza Matczak to nasza dwójka, która daj Boże, nigdy się nie zmieni 🙂

 26. Tak średnio z ta kamera. Wejście będzie na nazwisko więc potwierdzę Wam, że byli.

  Jebniem zdjecie i wstawim na twittera. Gra?

  Filmik musi być, telefonem przecież zrobisz

 27. Jak to będzie Juras, a nie @Krzysztof Skrzypek to będzie jakieś nieporozumienie.

  Będę, będę… ze spokojem. Już nawet scenariusz napisałem – jak coś znajdziecie podczas transmisji, to zjebki do mnie proszę 🙂 I nawet głos pod nominacje już nagrany 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.