Były mistrz dwóch kategorii wagowych UFC, Henry Cejudo, po majowym zwycięstwie nad Dominickiem Cruzem ogłosił, że przechodzi na sportową emeryturę. Niewykluczone jednak, że 33–latek zdecyduje się na powrót do startów już w 2021 roku.

Ostatnio menadżer Amerykanina, Ali Abdelaziz, za pośrednictwem mediów społecznościowych przyznał, iż jest przekonany, że jego klient planuje ponownie wejść do oktagonu w przyszłym roku, czym rozbudził nadzieje fanów wszechstylowej walki wręcz.

Obstawiam, że Henry zamierza zawalczyć ponownie w 2021 roku. Co o tym sądzicie?

Nie jest to już pierwszy raz, kiedy pojawiają się przesłanki o wznowieniu kariery przez  Cejudo, który – mimo sportowej emerytury – nie daje o sobie zapomnieć. „Triple C” nie tak dawno wyraził swoje zainteresowanie pojedynkiem z aktualnym mistrzem wagi piórkowej, Alexandrem Volkanovskim. Cały czas wdaje się również w medialne „przepychanki” z obecnym czempionem kategorii do 135 funtów, Petrem Yanem, oraz najbliższym pretendentem do tego tytułu, Aljamainem Sterlingiem.

Jakiś czas temu, Cejudo w wymowny sposób dał do zrozumienia, że jego potencjalny powrót jest uzależniony od wysokości zaproponowanego wynagrodzenia.

8 KOMENTARZE

  1. W pierwszej chwili przeczytałem

    Obawiam, że Henry zamierza zawalczyć ponownie w 2021 roku

    Też się tego obawiam,bo naprawdę,aż dziw bierze, że taki mały gość może wytworzyć tyle żenady wokół siebie.

  2. Pewnie jego kolejna walka bedzie o pas tak u Jędrzejczyk, ona tez nastepna walkę będzie miała o pas.

    Tylko McGregor siedzi na emeryturze i nie dostaje walki o pas bo siedzi na emeryturze.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.