fen-14-szostak-vs-chudej_1473889766_9766

Informacja prasowa (fen-mma.com): 

Martin Chudej będzie przeciwnikiem Akopa Szostaka na październikowej gali FEN 14 Silesian Rage w katowickim Spodku. Starcie dwóch potężnych fighterów, którzy po sukcesach w kulturystyce poświęcili się mieszanym sztukom walki, zakontraktowane zostało w kategorii +93 kg.

28-letni Akop Szostak, były mistrz Europy juniorów i wicemistrz świata juniorów w kulturystyce klasycznej, 15 października w Katowicach stoczy czwartą w swojej karierze i trzecią w klatkoringu FEN zawodową walkę MMA. Na koncie ma dwa zwycięstwa – w debiucie na Time of Masters 1 potrzebował zaledwie pół minuty, by pokonać Janusza Dylewskiego, a w pierwszej walce dla Fight Exclusive Night na ubiegłorocznej wakacyjnej gali FEN 8 Summer Edition w Kołobrzegu po heroicznym boju wygrał na punkty z faworyzowanym Łukaszem Borowskim. Po nieudanej walce z Tyberiuszem Kowalczykiem na gali FEN 11 Warsaw Time Akop planował zejść do niższej kategorii wagowej, ale ostatecznie przyjął propozycję jeszcze jednego pojedynku w wadze ciężkiej.

Dla 34-letniego Martina Chudeja będzie to debiut w organizacji Fight Exclusive Night, chociaż już raz był bliski występu na arenie FEN. W kwietniu ubiegłego roku miał zmierzyć się z Tyberiuszem Kowalczykiem na gali FEN 7 Real Combat, ale do walki w bydgoskiej Artego Arenie nie doszło z powodu kontuzji Tyberiana.

Reprezentant Czech, podobnie jak Akop Szostak, sportowe sukcesy odnosił dotychczas w kulturystyce, jednak od wielu lat trenuje także sporty walki – uprawia boks, kickboxing oraz mieszane sztuki walki. Największe doświadczenie ma właśnie jako zawodnik MMA – w tej formule stoczył dotychczas osiem zawodowych walk w Czechach i Niemczech, wygrywając trzy z nich (wszystkie kończył nokautami już w pierwszych rundach). W tym roku Chudej walczył już dwukrotnie – w marcu na gali IFC 4 w Lipsku już w 28. sekundzie znokautował Niemca Christiana Lo Re, a w czerwcu na gali EFN Global 49 w Bańskiej Bystrzycy przegrał na punkty ze Słowakiem Kristofem Nataską.

15 października w katowickim Spodku podczas FEN 14 Silesian Rage kibice obejrzą 12 walk na zasadach MMA i K-1. Głównymi bohaterami gali będą Roman Szymański, który po raz pierwszy będzie bronił pasa mistrza FEN w formule MMA, oraz Tomasz Sarara, który stanie do walki o tytuł mistrza FEN w K-1. Tego wieczora wystąpią również m.in. Paweł Biszczak, Tyberiusz Kowalczyk, Albert Odzimkowski, Mateusz Strzelczyk, Paweł Hadaś, Kamil Jenel i Tomasz Gromadzki.

Bilety na galę FEN 14 są już do kupienia w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl. Zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

19 KOMENTARZE

 1. Pat Bateman

  Czy Akop tlumaczyl dlaczego wstrzymal sie z zejsciem do LHW ?

  W Gorącej Linii prezes Jóźwiak wyjaśnił, że odradził mu zejście do kategorii niżej 😉 nie przytoczę dokładnie, musisz sobie wysłuchać 🙂

 2. Pat Bateman

  Czy Akop tlumaczyl dlaczego wstrzymal sie z zejsciem do LHW ?

  Często go widuje, łatwiej go przeskoczyć niż obejść, ale obrośnięty tłuszczem to on nie jest. Musiałby strasznie z mięsa zejść.

 3. Akop twierdzi na fb ze 93 jest w stanie zrobic na luzid wiec nie czaje po co kolrjna walka w hw tym bardziej ze warunki na ta kategorie slabe

 4. Pat Bateman

  Czy Akop tlumaczyl dlaczego wstrzymal sie z zejsciem do LHW ?

  to raczej decyzja prezesa a nie Akopa, Akop chciał zbijać wagę, prezes zaproponował walkę ale HW.

 5. Jóźwiak chce Akopa w ciężkiej, tłumacząc tym, że w kategorii 93 ciężko znaleźć zawodnika na poziomie Akopa.

 6. Gdzieś tam obiło mi się o uszy, że FEN próbowało dla Akopa załatwić jednego ze śląskich młodych zawodników, którego ma u siebie Spartan.

 7. Czyli przeciwnikiem Akopa będzie jakiś chudy Marcin. No ciekawe, czy różnica warunków fizycznych nie przesądzi o wyniku walki

 8. Ten Słowak nie taki zły jakby mógł sugerować jego rekord. Przedostatnia walka to wygrana z gościem o rekordzie 5-2, jeszcze wcześniejsza 3-3, a z Nastką był split. Poza tym ostatni raz poległ przed czasem w 2010 roku. Niejeden rekord nabity na ogórach jest mniej warty od tego zawodnika. Zresztą kogo takiego Akop pokonał, żeby stawiać go w roli wielkiego faworyta?

 9. Pyrrus89

  Ten Słowak nie taki zły jakby mógł sugerować jego rekord. Przedostatnia walka to wygrana z gościem o rekordzie 5-2, jeszcze wcześniejsza 3-3, a z Nastką był split. Poza tym ostatni raz poległ przed czasem w 2010 roku. Niejeden rekord nabity na ogórach jest mniej warty od tego zawodnika. Zresztą kogo takiego Akop pokonał, żeby stawiać go w roli wielkiego faworyta?

  Miałem napisać dokładnie to samo.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.