FEN 27

Mateusz Rębecki bez większych problemów rozprawił się z Jose Barriosem w walce wieczoru gali FEN 32. „Chińczyk” ciężko znokautował Argentyńczyka w pierwszej rundzie i tym samym obronił pas mistrzowski FEN w kategorii lekkiej.

Polak szybko przeszedł do ataku i zamknął rywala pod siatką. Rębecki atakował niskimi kopnięciami i uderzeniami na głowę. Argentyńczyk kilkukrotnie trafił „Chińczyka”, ale ten nie pozwolił swojemu przeciwnikowi na przejęcie inicjatywy. Po jednym z mocnych ciosów Barrios padł znokautowany na deski. Mistrz doskoczył do leżącego rywala i zadał jeszcze jedno kończące uderzenie w parterze. Rębecki wygrał przez nokaut i dopisał do swojego rekordu trzynaste zwycięstwo w karierze.

70,3 kg: Mateusz Rębecki pok. Jose Barriosa przez KO, runda 1 | walka o pas |

28-letni Mateusz Rębecki w MMA występuje od 2014 roku i jego aktualny bilans walk wynosi 13-1. Reprezentant Berserker’s Team przez więkość swojej kariery związany jest z organizacją Fight Exclusive Night, dla której stoczył już dziewięć wygranych pojedynków. Mistrzostwo wagi lekkiej wywalczył na gali FEN 20, kiedy to znokautował Mariana Ziółkowskiego. Dzisiejszy triumf jest dla „Chińczyka” piątą udaną obroną tytułu.

Rębecki jest obecnie sklasyfikowany na 2 miejscu w rankingu wagi lekkiej MMARocks. Po wygranej zawodnik podkreślił, że jego celem jest podpisanie kontraktu z UFC i pojedynki w oktagonie największej organizacji na świecie.

Pełne wyniki gali FEN 32

10 KOMENTARZE

 1. No i tak się powinno wyjaśniać takich boczków. Ale highkicka i jedną bombe Chinol też zgarnął, dość niebezpiecznie.

 2. Mam nadzieję że kolejną walkę stoczy w UFC. Już się nawalczył charytatywnie u prezesa.

  Oby tylko tam pierwszej walki nie przegrał z USADĄ, bo Mateo zdrowo dojebany jest i z pewnością nie nabudował tego na monohydracie kretki, cycu kury i bananach. Czyszczenie będzie musiało być lepsze niż chawiry przed Świętami i ciekaw jestem jak wpłynie to na dyspozycję Rembeckiego w Lidze Mistrzów.

 3. Sympatyczny facet z tego Rębeckiego – może być królem naszego lokalnego podwórka, ale obawiam się, że w UFC nastąpi brutalna weryfikacja, zwłaszcza przy konkurencji w jego wadze. Pewnie braki widoczne są u niego nawet ta tej krótkiej migawce.

 4. Pokonał kogoś z TOP-u? Myślę ze gdyby policzyć wszystkie ogórki to nie zmieściłyby się do jednego słoika. To będzie Oskar Piechota v2. Zobaczycie.

 5. Uwielbiam go oglądać, ale w UFC go zjedzą. Jest za krótki, nie ma kurwa siły na to.

  Z drugiej strony, jakbym miał przeanalizować całą kategorię, to Rębecki ma jednak szanse pokonać większą liczbę zawodników niż Gamer.

  Z trzeciej strony, bezpośrednim starciu faworyzowałbym Gamera. Dziwne to całe MMA

 6. Uwielbiam go oglądać, ale w UFC go zjedzą. Jest za krótki, nie ma kurwa siły na to.

  Z drugiej strony, jakbym miał przeanalizować całą kategorię, to Rębecki ma jednak szanse pokonać większą liczbę zawodników niż Gamer.

  Z trzeciej strony, bezpośrednim starciu faworyzowałbym Gamera. Dziwne to całe MMA

  Jak dla mnie powinien zejść do Piórkowej

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.