Marcin Łazarz pokonał Wojciecha Janusza przez jednogłośną decyzję na gali FEN 32 w Warszawie. Był to rewanżowy pojedynek obu zawodników za starcie z 2016 roku, wówczas również lepszy okazał się Łazarz.

Na samym początku starcia Łazarz zaatakował kopnięciem z wyskoku. Obaj zawodnicy szybko ruszyli do mocnych wymian na środku klatki. Janusz zamknął przeciwnika pod siatką. Łazarz trafił kopnięciem na korpus, Wojciech i Marcin w końcu przeszli do klinczu i akcja przeniosła się pod siatkę. Janusz docisnął rywala do ogrodzenia, ale po kilkudziesięciu sekundach klinczu zawodnicy wrócili do aktywnej potyczki w stójce. Janusz zdecydował się na ponowne przejście do klinczu, jednak Łazarz skontrował i zdołał obalić. Marcin skontrolował Wojciecha z półgardy i utrzymał go na plecach do końca rundy.

Wojciech Janusz agresywnie rozpoczął kolejną odsłonę starcia. W kierunku Łazarza wędrowały kombinacje silnych ciosów sierpowych. Łazarz zaatakował celnym kopnięciem na tułów. Janusz wybronił próbę sprowadzenia i docisnął Marcina do siatki. Po rozerwaniu uchwytu Wojciech kontynuował napieranie do przodu, ale jego ataki były coraz wolniejsze. Łazarz częściej punktował w stójce. Marcin naruszył rywala prawym prostym, Janusz wycofał się i po chwili wylądował na plecach po obaleniu ze strony Łazarza. Sędzia ringowy podniósł zawodników do stójki, ale w ostatnich sekundach rundy nie wydarzyło się nic więcej.

Janusz skrócił dystans w pierwszych sekundach ostatniej odsłony tego starcia. Wojciech polował na nokaut, ale większość jego uderzeń nie dochodziła do celu. Akcja przeniosła się do klinczu pod siatką, gdzie lepszą pozycję zajął Janusz. Po rozerwaniu uchwytu Łazarz w dalszym ciągu budował swoją przewagę w wymianach stójkowych. Janusz ponownie szukał parteru poprzez przejście do klinczu, jednak sędzia szybko rozdzielił zawodników z powodu braku aktywności. Marcin Łazarz rozbijał w stójce zmęczonego przeciwnika. Janusz wycofał się i przyjmował coraz więcej uderzeń na głowę. Wojciechowi brakował sił na nawiązanie wyrównanej potyczki na pięści. Na minutę przed końcem walki Łazarz docisnął Janusza do siatki. Wojciechowi udało się odwrócić pozycję, ale Marcin nie odpuścił i ostatecznie zanotował udane sprowadzenie. Po trzech rundach starcia sędziowie punktowi jednogłośnie zadecydowali o zwycięstwie Marcina Łazarza.

93,0 kg: Marcin Łazarz pok. Wojciecha Janusza przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)

Pełne wyniki gali FEN 32

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.