Gala FEN 32 w Warszawie obfituje w skończenia przed czasem. Kolejnym zawodnikiem, który dopisał do swojego rekordu zwycięstwo został Szymon Bajor. Polak rozbił Ednaldo Oliveirę ciosami w parterze i zwyciężył przez techniczny nokaut w ostatniej rundzie pojedynku.

Zawodnicy na początki walki starali się wyczuć rywala i nie zadawali wielu uderzeń. Polak punktował niskimi kopnięciami na łydkę. Oliviera pozostawał pasywny, korzystał niemal wyłącznie z lewego prostego. Bajor trafił w stójce i skrócił dystans do klinczu, jednak to Ednaldo zdobył lepszą pozycję i docisnął Szymona do siatki. Brazylijczyk trafił dwoma podbródkowymi na rozerwanie. Do końca rundy z obu stron padały pojedyncze uderzenia.

Szymon Bajor zaczął wywierać presję od pierwszych sekund kolejnej odsłony. Polak zapędził przeciwnika pod siatkę, trafiając przy tym kilkoma niskimi kopnięciami. Brazylijczyk obronił próbę obalenia ze strony Szymona. Po krótkiej chwili spędzonej w klinczu Bajor kontynuował ofensywę w stójce. Przy drugim podejściu Bajorowi udało się sprowadzić Oliveirę do parteru. Szymon kontrolował i rozbijał leżącego Ednaldo. Polak nieskutecznie szukał wpięcia za plecy. Oliveira próbował wstać przy siatce, jednak Bajor utrzymywał kontrolę i ponownie powalił przeciwnika na ziemię. Bajor konsekwentnie rozbijał Ednaldo. Bajor zdążył wpiąć się za plecy i zadać serię kolejnych uderzeń na głowę Brazylijczyka. Zdecydowana przewaga Szymona w drugiej rundzie pojedynku.

Polak szybko zdecydował się na skrócenie dystansu i sprowadzenie do parteru. Początek trzeciej odsłony zapowiadał dalszą dominację ze strony Szymona. W końcu Oliveira zdołał przejąć inicjatywę i docisnąć Bajora do siatki. Po rozerwaniu uchwytu Brazylijczyk zadał kilka celnych ciosów z pełnego dystansu. Ednaldo powoli się rozkręcał i nie pozwalał już Bajorowi na tak dużo. Obaj zawodnicy byli już mocno zmęczeni. Na dwie minuty przed końcem starcia Bajor obalił Oliveirę. Polak przeszedł do dominującej pozycji i rozbił przeciwnika serią uderzeń łokciem. Oliveira nie był w stanie się bronić i na niecałą minutę przed ostatnim gongiem sędzia przerwał walkę.

120,2 kg: Szymon Bajor pok. Ednaldo Oliveirę przez TKO, runda 3

Pełne wyniki gali FEN 32

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.