fen 28 pałasz sianos

Adam Pałasz wciąż niepokonany w zawodowym MMA! Zawodnik z Wrocławia zwyciężył z Marcinem Sianosem przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie pojedynku na gali FEN 28.

Marcin Sianos od samego początku walki podążał za swoim rywalem, Pałasz koncentrował się na aktywnej pracy na nogach dookoła klatki. Marcin wyprowadził kombinację, ale Adam odpowiedział celniejszą serią uderzeń. Po półtorej minuty spokojnej walki w stójce Sianos przeszedł do klinczu, Pałasz został przyciśnięty plecami do siatki. Adam trafił kolanem na korpus i zawodnicy rozerwali uchwyt. Sianos ruszył do przodu z kilkoma mocnymi ciosami, jednak Pałasz zdołał uniknąć ataków rywala. Marcin cały czas wywierał presję, podążał do przodu i starał się zamykać Pałasza pod siatką. Adam przyjmował uderzenia Marcina i samemu coraz częściej trafiał na szczękę. Pałasz regularnie okopywał wykroczną nogę przeciwnika, skutecznie ograniczając mobilność Sianosa. Pałasz wygrywał kolejne wymiany kickbokserskie, co poskutkowało przeniesieniem walki do klinczu przez Marcina w ostatnich kilkudziesięciu sekundach pierwszej rundy.

Pałasz zaczął drugą odsłonę od niskiego kopnięcia, czym kontynuował swoją strategię z poprzedniej odsłony. Szybkość w stójce była po stronie zawodnika z Wrocławia. Sianos przechwycił nogę rywala, ale nie udało mu się dokończyć próby obalenia. Pałasz trafił fenomenalnym podbródkowym czysto na szczękę Sianosa, ale tan twardo stał dalej na nogach. Sianos oddychał coraz ciężej, walczył z niżej opuszczoną gardą, jednak cały czas starał się napierać do przodu. Marcin pozostawał groźny, trafił kilkukrotnie mocnymi sierpowymi. Adam Pałasz nie tracił jednak kontroli nad tym pojedynkiem i regularnie punktował Sianosa w stójce. Nad prawym łukiem brwiowym Sianosa pojawiło się rozcięcie. Z biegiem czasu Pałasz również zwolnił i tempo pojedynku w końcówce drugiej rundy spadło.

Zawodnicy uścisnęli się na początku trzeciej rundy i ruszyli do dalszej twardej walki w stójce. Adam atakował niskimi kopnięciami, natomiast Marcin koncentrował się na technikach bokserskich. Na prawej łydce Pałasza również pojawiła się krwawiąca rana. Sianos przeszedł do klinczu i zanurkował po nogi, usilnie starając się przenieść walkę na ziemię. Pałasz zdołał się wyswobodzić z uchwytu i powrócił na środek klatki. Adam trafił podbródkowym i zagonił wycofanego Sianosa pod siatkę. Obaj byli już bardzo zmęczeni i ruszyli na otwarte wymiany. Więcej sił zachował jednak Pałasz, który podkręcił tempo i zamroczył Sianosa serią uderzeń w stójce. Sianos upadł na deski po kończącym kopnięciu ze strony Adama i sędzia ringowy zdecydował się przerwać walkę.

120,2 kg: Adam Pałasz pok. Marcina Sianosa przez TKO, runda 3

Pełne wyniki gali FEN 28

Dla Pałasza była to już piąta wygrana walka w MMA, reprezentant Rio Grappling Wrocław każdego swojego przeciwnika kończył przed czasem. Dzisiejszym występem zanotował udany debiut w organizacji Fight Exclusive Night. Marcin Sianos (MMA 4-5) poniósł drugą porażkę z rzędu, w swoim poprzednim starciu musiał uznać wyższość Szymona Bajora. Jego rekord w FEN uległ pogorszeniu do 2-3.

5 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.