Pasy UFC istnieją od 1995 roku. Przez dekady ich design się zmieniał. Od białej postaci wojownika wystawiającego swe pięści do świata, do obecnego projektu: napisu UFC, ozdobionego kamieniami szlachetnymi. Teraz nadszedł jednak moment, w którym największa organizacja MMA na świecie znów zmieni wygląd swoich pasów mistrzowskich.

UFC nie dało jednoznacznej odpowiedzi na czym będzie ta zmiana polegać a jedynie wrzuciło na swoje media społecznościowe zwiastun, z którego mało co wynika:

View this post on Instagram

12.29.2018

A post shared by ufc (@ufc) on

Spekuluje się zatem, że nowe pasy zostaną rozdane na numerowanej gali 232. Na której Jon Jones zmierzy się z Alexandrem Gustafssonem o zwakowany pas wagi półciężkiej, ponieważ taka data widnieje w tym zwiastunie. Cris Cyborg lub Amanda Nunes też prawdopodobnie dostaną już odświeżony pas (w zależności która z nich wygra bój). Kilka osób zauważyło, że na pasie są flagi USA i Kanady, co dało kolejne pole do popisu w wymyślaniu „o co może chodzić”. Kibice tworzą więc takie scenariusze jak choćby dedykowany pas na walkę Tyrona Woodleya z Georgesem St-Pierrem. Albo też, że są to nowe pasy dla nowej dywizji (do 165 lb), która według słów Dany, nigdy nie powstanie. Cokolwiek by to nie było, o wszystkim dowiemy się już 29 grudnia!

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.