stephensedgar

Według Dany White’a UFC 205 pobiło wiele rekordów ustanowionych przez organizację, jednakże nie udało się osiągnąć najlepszego wyniku oglądalności karty wstępnej.

Przypomnijmy, że główną walką tej części rozpiski był pojedynek Frankiego Edgara z Jeremym Stephensem. Mogliśmy wtedy też oglądać Khabiba Nurmagomedova i Michaela Johnsona. Te dwie walki obejrzało ponad 1.8 miliona widzów. To trzeci wynik w historii federacji. Warto zaznaczyć, że pozostałe dwie gale, których karty wstępne wykręciły najlepsze liczby, również były sygnowane nazwiskiem Irlandczyka.

Rekord (1.9 miliona widzów) nadal należy do UFC 194, kiedy to McGregor pokonał Aldo w głównej walce wieczoru. Drugą pozycję w rankingu zajmuje UFC 196 z wynikiem nieco ponad 1.84 miliona oglądających. Co ciekawe, karta wstępna UFC 200 miała wynik na poziomie 1.77 miliona widzów.

Gala była transmitowana w tym samym czasie co 4 ważne mecze uniwersyteckiego futbolu amerykańskiego, które osiągnęły oglądalność na poziomie 14.2 miliona widzów.

Warto dodać, że konkurencja jeśli chodzi o programy TV w tę sobotę była dużo większa, niż podczas UFC 196. Wtedy UFC rywalizowało jedynie z Igrzyskami Olimpijskimi.

5 KOMENTARZE

 1. Niecałe 2miliony przy 320milionowym krajów to po mojemu bardzo słaby wynik. Tutaj w obronie KSW staje – Ci to mają sporo większy % oglądalności 😀

 2. Rashar

  Niecałe 2miliony przy 320milionowym krajów to po mojemu bardzo słaby wynik. Tutaj w obronie KSW staje – Ci to mają sporo większy % oglądalności 😀

  Kawul czy to Ty ?

 3. Wynik rewelacyjny, a jak ktoś porównuje to do KSW to niech siądzie sobie i jeszcze raz przemyśli jaką głupotę napisał. W USA jest NBA, NHL, NFL, Soccer i dziesiątki innych sportów, a na mecze futbolu uniwersyteckiego przychodzi więcej ludzi niż na naszą ekstraklasę.

 4. deyna łajt

  "jedynie" z Igrzyskami Olimpijskimi ?

  Tam nie ma MMA tylko jakieś macanie się rękawicami większymi od głowy pomiędzy linami, śmieszny sport.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.