Już 9 czerwca na TFL 14 „AKPOL NIGHT” w Kraśniku ujrzymy zmagania jednych z najlepszych wojowników młodego pokolenia. Poniżej sześć zestawień, które postanowiliśmy wyróżnić i przybliżyć Wam sylwetki walczących w nich zawodników:

Hubert Szymajda vs Maikon „Chocolade” Lopes

Pretendent do tytułu mistrzowskiego TFL w kategorii lekkiej Hubert Szymajda, zmierzy się z efektownie walczącym w stójce Maikonem Lopesem, podczas gali TFL 14″AKPOL NIGHT” w Kraśniku. Ekscentryczny i nieprzewidywalny Maikon Lopes wystąpi w zastępstwie za kontuzjowanego Jocamira Prethino Ferreira. Dodatkowym smaczkiem tej rywalizacji będzie fakt, że w narożniku Lopesa, będzie stał aktualny Champion TFL w kategorii lekkiej Guilherme Cadena. Aktualny mistrz na TFL 13 w Lublinie pokonał przez dyskwalifikacje popularnego „Małpę”. Pojedynek zakontraktowany jest w limicie 73 kg. „Zamierzam dać dobre show w Polsce. Jestem w ciągłym treningu a o Hubercie wiem wszystko. Najpierw pokonam go ja a potem będzie musiał zapomnieć o rewanżu o pas TFL.” – zapowiada „Chocolade”.

„Takie jest MMA, kontuzje to norma w pracy promotora. Nie ma możliwości by anulować walkę naszym gwiazdom. Chocolade to haryzmatyczny zawodnik, widziałem kilka jego walk. To prawdziwy show man. Kibice dostaną świetną rozrywkę i sporą dawkę emocji. Presja dla Huberta będzie extremalna. Nie dość że wraca po pechowej porażce to w narożniku będzie patrzył na człowieka któremu musiał oddać pas”- mówi Jacek Sarna

Filip Bątkowski vs Kamil Goral

Promotor gali ARMIA FIGHT NIGHT, Filip Bątkowski, już 16 czerwca na TFL 14 „AKPOL NIGHT” w Kraśniku, skrzyżuje rękawice z podopiecznym Izabeli Badurek, Kamilem Goralem. Pojedynek zakontraktowany jest w limicie do 70 kg.

“To jedna z najdłużej wyczekiwanych walk podczas gali. Promotor vs zawodnik to pewnego rodzaju ciekawostka na polskiej scenie MMA. Znamy się z Filipem od dawna więc tym bardziej miło mi że wybrał na swój debiut TFL” – mówi Jacek Sarna.

Krystian Blezień vs Maciej Kierzkowski

Niezwykle ciekawe zestawienie czeka na kibiców Thunderstrike Fight League podczas czternastej odsłony TFL „AKPOL NIGHT” w Kraśniku. Już 16 czerwca w Hali Im. Arkadiusza Gołasia w Kraśniku reprezentant Legionu Team Tarnów Krystian Blezień, skrzyżuje pięści z przedstawicielem Siedlec, Maciejem Kierzkowskim. Pojedynek zakontraktowany jest w limicie do 70 kg.

„To będzie jedno z najciekawszych zestawień gali TFL 14. Obaj zawodnicy są młodzi ambitni i do swojej walki przygotowują się od ponad dwóch miesięcy. Krystian Blezień stoczy swój trzeci bój w klatce TFL a Kraśnik wspomina bardzo dobrze bo tutaj zwyciężył. Dla Macieja Kierzkowskiego będzie to debiut w TFL więc presja będzie jeszcze większa. Niech wygra lepszy” – mówi Jacek Sarna.

Cezary Oleksiejczuk vs Vadzim Yakshuk

Kolejne mocne międzynarodowe starcie czeka na kibiców podczas gali TFL 14 „AKPOL NIGHT” w Kraśniku. Perspektywiczny zawodnik Oleksiejczuk Team/ Spartakus Cyców Czarek Oleksiejczuk, skrzyżuje rękawice z Vadzimem Yakshukiem a pojedynek zakontraktowany jest w limicie do 77 kg. Białorusin na co dzień przygotowuje się w klubie S4 Warszawa, pod okiem Tomasza Janiszewskiego. „Vadzim to bardzo solidny i niebezpieczny zawodnik, który będzie gotowy na wymagającego rywala. Możecie być przygotowani na solidną walkę.” – komentuje trener Tomasz Janiszewski. Jednym, ze szkoleniowców Cezarego Oleksiejczuka, jest jego brat Michał ” Lord” Oleksiejczuk, zawodnik UFC, który jak zwykle chłodno ocenia kolejne zestawienie swojego zawodnika. „Oleksiejczuk Team w kooperacji z Spartakus Cyców nigdy nie wybiera rywali. Obecnie tworzymy świetny nowy klub na wysokim poziomie i dumnie reprezentujemy jego barwy. Zawodnicy S4 Warszawa zawsze są na wysokim poziomie sportowym więc jesteśmy nastawieni na bardzo trudny bój. Będzie to starcie międzynarodowe a w nas płynie biało czerwona krew. Kraśnik zna nasze nazwisko i jestem pewien że będzie kibicował mojemu bratu tak samo głośno jak kiedyś mi. Trenujemy bardzo ciężko ale oktagon zweryfikuje obydwu zawodników. Życzę im powodzenia i niech wygra lepszy” – ocenia trener Michał Oleksiejczuk. Bilety na galę TFL 14 „AKPOL” NIGHT dostępne w sprzedaży od 21 maja w klubie Spartakus Cyców, Wólka Cycowska 65G.

Patryk Kaczmarczyk vs Daniel Matuszek

Interesującym zestawieniem będzie też bój Patryka Kaczmarczyka z Danielem Matuszkiem. Dwukrotny uczestnik Mistrzostw Świata IMMAF Daniel Matuszek, skrzyżuje rękawice ze złotym medalistą Mistrzostw Europy z Poznania, Patrykiem Kaczmarczykiem. Matuszek to reprezentant klubu Strefy Sportów Walki Artfight Rzeszów. Jego oponent przygotowuje się w RKT Radom a pojedynek zakontraktowany został w limicie do 66 kg.

Izabela Badurek vs Judyta 'Judi’ Rymarzakna

Była zawodniczka UFC oraz weteranka TFL, Izabela Badurek, już 9 czerwca w Kraśniku skrzyżuje rękawice z doświadczoną stójkowiczką Judyta Rymarzak. Reprezentantka Lublina ma na koncie trzy zwycięstwa pod banderą Thunderstrike Fight League. W ostatnim pojedynku na TFL 13 w Lublinie, po twardej walce zwyciężyła z Barbarą Nalepką. Obie Panie nie pałają do siebie sympatią. „Wiemy już o naszej walce od dawna, więc chcę powiedzieć swojej rywalce że zamierzam ją znokautować” – zapowiada Rymarzak. Dłużna nie pozostaje jej Izabela Badurek, która komentuje . „Co się odwlecze to… Czekajcie na mnie w Kraśniku, zamierzam dać Wam świetne show i szybko poddać Judytę”.

Gala TFL 14 „AKPOL NIGHT” odbywa się pod Honorowym Patronatem Miasta Kraśnik oraz Starostwa Powiatowego w Kraśniku. Bilety na galę dostępne od 24 maja w Holu Ckip od pn. do pt. w godz. 19.00-20.00 pod telefonem 788384111

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.