Mamed

Już 27 maja w Ergo Arenie podczas KSW 35, Mamed Chalidow zmierzy się w pierwszej obronie mistrzowskiego pasa z Azizem Karaoglu. W spocie promującym to starcie, przygotowanym przez KSW, Maciej Kawulski powiedział , że Mamed będzie w tej walce underdogiem. W rozmowie z dziennikiem „Polska The Times” Chalidow odniósł się do tej wypowiedzi:

Na tym poziomie nie może być i nie ma underdogów. Przecież to walka o mistrzowską stawkę! Starcie może przybrać różne oblicze, ale przed pojedynkiem żaden z nas nie stoi na straconej pozycji. Wszystko okaże się w oktagonie. Maciek Kawulski powiedział tak, porównując nasze trzy ostatnie walki. Tyle tylko, że ja mam na koncie stoczonych 37 pojedynków, a Karaoglu zaledwie 15. Jego rekord to dziewięć zwycięstw i sześć porażek, ale ostatnie trzy walki pokazały, że uzyskał najlepszą formę w swojej karierze w MMA. Walczył z bardzo dobrymi zawodnikami, a mimo to był w stanie znokautować każdego z tych chłopaków. Jego powrót w 2013 roku do MMA, po czterech latach przerwy, jest spektakularny. Wrócił odmieniony zawodnik, który po drodze wszystkich nokautuje.

W jednym z wywiadów Aziz Karaoglu zapowiedział, że nie ma przygotowanego planu na tę walkę. Patrząc jednak na jego ostatnie pojedynki i szybkie nokauty jakie serwował swoim przeciwnikom, można dojść do wniosku, że i tym razem będzie starał się pójść w walce na szybkie wymiany ciosów. Mamed Chalidow nie planuje jednak wojny w stójce.

Nie ma co liczyć na szybkie zwycięstwo. To nie jest taki zawodnik, z którym będę mógł wchodzić w wymianę i boksować. Jemu pasuje wymiana ciosów i mocna bitka. A ja będę walczył po swojemu, bo nie jestem takim zawodnikiem, który szuka okazji do okładania się na pięści. Nigdy nie szedłem na wymianę, więc i tym razem taki styl z mojej strony w ogóle nie wchodzi w rachubę. Nie mam najmniejszego zamiaru iść z nim na wojnę.

W nawiązaniu do wysokiej formy i świetnych zwycięstwa Aziza Karaoglu, w rozmowie z dziennikiem zapytano również Mameda o testy antydopingowe.

Jeśli KSW wprowadzi testy, to proszę bardzo, a na razie ich nie ma, więc niczego nie skontrolujemy. Aziz w każdym razie osiągnął mega formę i w walce przekonamy się, który z nas jest lepszym zawodnikiem.

Na zakończenie zapytany o swoją przyszłość w MMA, Mamed odpowiedział:

Chcę utrzymać się na obecnym poziomie i nadal wygrywać.

Cały wywiad do przeczytania tutaj.

2 KOMENTARZE

  1. Uzasadnienie walki z Karaoglu gadanie jak o pojedynku o pas ufc jest jeszcze bardziej zalosne niz te zestawienie.. 30s stojki obalenie i poddanie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.