Jak podaje agencja informacyjna Press Service, w Polsce MMA wskoczyło na podium najchętniej oglądanych i czytanych sportów przez rodaków.

Mieszane Sztuki Walki w 2017 przebiły liczbą publikacji takie sporty jak: siatkówka, koszykówka, boks, skoki narciarskie, żużel, e-sport oraz kolarstwo.

Na temat MMA w 2017 roku odnotowano 511 tys. informacji w internecie, social media, prasie, radiu i telewizji. Największy udział w tej liczbie miały serwisy społecznościowe – 491 tys. wpisów i komentarzy. O ile w Internecie ilość informacji o MMA była ogromna (ponad 90%), o tyle w radiu i telewizji nasza dyscyplina uzyskała raptem 2 tys. materiałów, co stawia MMA w drugiej pozycji od końca, tuż przed e-sportem.

Więcej o raporcie za rok 2017, można przeczytać u źródła: Press Service.

50 KOMENTARZE

 1. ranking przeprawadzany na zlecenie KSW ? :jjsmile:

  CO TEN TENIS ROBI na 2 MIEJSCU ?! :mamedwhat:

  :no no:

  :rainbowvomit:

 2. ranking przeprawadzany na zlecenie KSW ? :jjsmile:

  CO TEN TENIS ROBI na 2 MIEJSCU ?! :mamedwhat:

  :no no:

  :rainbowvomit:

  To są publikacje ogólnie o MMA. Zawierają się w tym wpisy też o FEN, ACB, TFL, Carpathian Warriors, UFC, Bellatorze, Babilon MMA etc.

 3. Zgadzam sie z przedmowcami o tenisie. Nie wiem jak mozna to ogladac. Ale zaskoczyla mnie marna pozycja skokow narciarskich, ktore duzo januszy oglada. Dodatkowo niewiele mniej ludzi oglada e-sport, ktory w przeciwienstwie do np skokow nie jest transmitowany w tv publicznej

 4. co to e-sport? "hejcenie" na cohones? jesteśmy już sportowcami?

  Niestety nie, do e-sportu potrzebne są spore umiejętności: hejtować może każdy, o czym świadczy wysyp coraz słabszych trolli na forum. Kaczka wróć. :jon:

 5. Zgadzam sie z przedmowcami o tenisie. Nie wiem jak mozna to ogladac. Ale zaskoczyla mnie marna pozycja skokow narciarskich, ktore duzo januszy oglada. Dodatkowo niewiele mniej ludzi oglada e-sport, ktory w przeciwienstwie do np skokow nie jest transmitowany w tv publicznej

  Ogólną liczbę publikacji skoki narciarskie miały małą. Jednak należy wziąć pod uwagę, że obejmuje to całość mediów (Internet, radio, telewizję). To sport raczej starych ludzi, dlatego bardzo mało było publikacji w Internecie i to obniżyło statystyki. Natomiast dużo było w telewizji: 12512 w porównaniu do marnych 2038 MMA.

 6. Niestety nie, do e-sportu potrzebne są spore umiejętności: hejtować może każdy, o czym świadczy wysyp coraz słabszych trolli na forum. Kaczka wróć. :jon:

  to czym jest e-sport?

 7. to czym jest e-sport?

  Profesjonalne granie w gry wideo, takie jak StarCraft, CS, Overwatch, HeartStone itd.

 8. Profesjonalne granie w gry wideo, takie jak StarCraft, CS, Overwatch, HeartStone itd.

  co qrwa? to jest sport? ruszenie nadgarstkiem i gapienie się w pulpit?

 9. co qrwa? to jest sport? ruszenie nadgarstkiem i gapienie się w pulpit?

  A grając w dart, bilard albo szachy to w chuj biegają i skaczą.

 10. co qrwa? to jest sport? ruszenie nadgarstkiem i gapienie się w pulpit?

  Szachy to też sport, rzucanie do tarczy, siłowanie się na rękę, rozwiązywanie sudoku.

 11. Tenis tak wysoko? Ogólnie spoko pograć, ale nigdy nie słyszałem, żeby w naszym kraju było o tym jakoś specjalnie głośno, poza sukcesem Radwańskiej i Janowicza podczas Wimbledonów. Ale to już było kilka lat temu, teraz rzadko się widzi te wzmianki.

  P.S. Siatkówka pewnie będzie wyżej w tym roku, bo Mistrzostwa Świata nadchodzą. Z drugiej strony Polsat teraz dużo pisze na temat MMA/UFC, także może tenis spadnie na 4 miejsce.

 12. A podobno "dobry boks zawsze wygra z mma" :jarolaugh:

  Social media to najlepszy wyznacznik czym ludzie się interesują. Nikt nikomu nie narzuca tematu i ludzie sami go wybierają. Wychodzi więc na to, że BOKS wśród młodych ludzi odchodzi do lamusa i znacznie bardziej popularne od tej dyscypliny, jest właśnie MMA. Myślę, że to powinien być chłodny prysznic dla promotorów boksu i osób, które sprawiły, że ten sport odchodzi powoli w cień. Witajcie w nowej erze. Erze MMA.

  co qrwa? to jest sport? ruszenie nadgarstkiem i gapienie się w pulpit?

  Według definicji to forma rywalizacji, więc tak, można to nazwać sportem. Nie jest to sport nastawiony na fizyczność, a bardziej na myślenie.

 13. A grając w dart, bilard albo szachy to w chuj biegają i skaczą.

  Gracze w bilard przebywają kilometry w trakcie jednej rozgrywki, a co do szachistów to jakiś żart, a nie sport. Może granie w scrabble to też sport?

 14. Gracze w bilard przebywają kilometry w trakcie jednej rozgrywki, a co do szachistów to jakiś żart, a nie sport. Może granie w scrabble to też sport?

  Myślę, że powinieneś sobie już darować 🙂 Okej, poznaliśmy Twój pogląd, nie uznajesz za sport nic co nie wymaga wysiłku fizycznego, ale technologia jednak poszła do przodu (podczas gdy Ty zostałeś w miejscu) i stworzyła nowe dziedziny rozrywki, w której ludzie rywalizują.

 15. Ogólną liczbę publikacji skoki narciarskie miały małą. Jednak należy wziąć pod uwagę, że obejmuje to całość mediów (Internet, radio, telewizję). To sport raczej starych ludzi, dlatego bardzo mało było publikacji w Internecie i to obniżyło statystyki. Natomiast dużo było w telewizji: 12512 w porównaniu do marnych 2038 MMA.

  Dlatego fajnie gdyby słupek jeszcze miał podział na media. Wtedy było by widać udział TV. Oczywiście powinna to przygotować agencja informacyjna.

 16. Dlatego fajnie gdyby słupek jeszcze miał podział na media. Wtedy było by widać udział TV. Oczywiście powinna to przygotować agencja informacyjna.

 17. Myślę, że powinieneś sobie już darować 🙂 Okej, poznaliśmy Twój pogląd, nie uznajesz za sport nic co nie wymaga wysiłku fizycznego, ale technologia jednak poszła do przodu (podczas gdy Ty zostałeś w miejscu) i stworzyła nowe dziedziny rozrywki, w której ludzie rywalizują.

  i potem mamy taką galę jak FAME MMA, bo przecież świat poszedł do przodu, a prawda jest taka, że tą patologię powinniśmy zabić w zarodku.

 18. i potem mamy taką galę jak FAME MMA, bo przecież świat poszedł do przodu, a prawda jest taka, że tą patologię powinniśmy zabić w zarodku.

  Ło Jezu a jaką patologię sieje e-sport? Przecież by uprawiać e-sport człowiek musi wręcz wywodzić się z klasy średniej lub wyższej by mieć na komputer i na granie non-stop. Co patologicznego jest w nerdach? 😀

 19. ranking przeprawadzany na zlecenie KSW ? :jjsmile:

  Nieee, w rankingu jest przecież MMA, a nie KSW. :jimcarrey:

 20. Ło Jezu a jaką patologię sieje e-sport? Przecież by uprawiać e-sport człowiek musi wręcz wywodzić się z klasy średniej lub wyższej by mieć na komputer i na granie non-stop. Co patologicznego jest w nerdach? 😀

  Walki w klatce są w porządku, ale e-sport to patologia. :razz:enn:

 21. i potem mamy taką galę jak FAME MMA, bo przecież świat poszedł do przodu, a prawda jest taka, że tą patologię powinniśmy zabić w zarodku.

  W e-sporcie obecnie w obrocie są takie pieniądze, że niejeden zawodnik MMA mógłby pozazdrościć gaży tej "patologii".  Oczywiście ktoś może to wykpiwać(rzecz gustu), ale nie ma co ukrywać, że właśnie e-sport jest przyszłością, a nie bicie się po mordach. 😉

 22. ale tenis, serio tenis? toć to gówno jakich mało w świecie sportu.

  Jeśli jest na 2 miejscu to logicznie powinieneś przemyśleć temat i powściągnąć swoje pierdolenie, widocznie masz chujowe gusta, w przeciwieństwie do ogółu. Patrząc posty taki idealny przykład Pana Janusza z Mławy.

 23. Jeśli jest na 2 miejscu to logicznie powinieneś przemyśleć temat i powściągnąć swoje pierdolenie, widocznie masz chujowe gusta, w przeciwieństwie do ogółu. Patrząc posty taki idealny przykład Pana Janusza z Mławy.

  dżungel man nie podskakuj.

 24. W e-sporcie obecnie w obrocie są takie pieniądze, że niejeden zawodnik MMA mógłby pozazdrościć gaży tej "patologii".  Oczywiście ktoś może to wykpiwać(rzecz gustu), ale nie ma co ukrywać, że właśnie e-sport jest przyszłością, a nie bicie się po mordach. 😉

  spierdaj z tego forum, zią jak tak naprawdę myślisz.

 25. Ło Jezu a jaką patologię sieje e-sport? Przecież by uprawiać e-sport człowiek musi wręcz wywodzić się z klasy średniej lub wyższej by mieć na komputer i na granie non-stop. Co patologicznego jest w nerdach? 😀

  niech nie nazywają tego sportem. To zwykłe rozgrywki komputerowe, ale NIE SPORT. Nakirają się za hajs rodziców i grają w tym swoim wirtualnym światku.

 26. niech nie nazywają tego sportem. To zwykłe rozgrywki komputerowe, ale NIE SPORT. Nakirają się za hajs rodziców i grają w tym swoim wirtualnym światku.

  Nie chciałbym tam Cię sprowadzać na ziemię, ale nie wiem czy wiesz, że właśnie te wszystkie swoje celne uwagi, też nakurwiasz w "wirtualnym światku".

 27. Nie chciałbym tam Cię sprowadzać na ziemię, ale nie wiem czy wiesz, że właśnie te wszystkie swoje celne uwagi, też nakurwiasz w "wirtualnym światku".

  ale nie nazywam tego sportem.

 28. ale nie nazywam tego sportem.

  Wszyscy jesteśmy klawiaturowymi wojownikami, nie po to trenowałem tyle lat żeby ktoś mi wmawiał że jest inaczej. :cmgkeepgoing:

 29. Wszyscy jesteśmy klawiaturowymi wojownikami, nie po to trenowałem tyle lat żeby ktoś mi wmawiał że jest inaczej. :cmgkeepgoing:

  gdyby nie ta ciota na końcu komentarza to dałbym Ci lajka.

 30. spierdaj z tego forum, zią jak tak naprawdę myślisz.

  Jestem na tym forum sporo dłużej od Ciebie, więc jak już coś to ja Cię mogę stąd wyprosić, nigdy odwrotnie. 😉

 31. Tenis na 2?? :jimcarrey: Fajnie pograć, ale oglądanie tego jest nudne w chuj – serw, och, ach, och, ach, punkt. ::clintdis::

  Żużel?? ::really::

  Kolarstwo?? Poza krajobrazami nic ciekawego tam nie znajduję.

  E-sport w sumie mnie nie dziwi. Sam tego nie oglądam, bo wolę samemu w jakąś grę pograć niż jarać się jak ktoś gra. Ale popularność tego wśród gimbów jest spora z tego co mi wiadomo i pewnie będzie rosnąć.

 32. Jestem na tym forum sporo dłużej od Ciebie, więc jak już coś to ja Cię mogę stąd wyprosić, nigdy odwrotnie. 😉

  jak już pisałem to moje 3-cie, lub 4-te konto, więc Twoje 2012 nie robi na mnie wrażenia. serio…

 33. jak już pisałem to moje 3-cie, lub 4-te konto, więc Twoje 2012 nie robi na mnie wrażenia. serio…

  Pochwal się poprzednimi nickami.

 34. jak już pisałem to moje 3-cie, lub 4-te konto, więc Twoje 2012 nie robi na mnie wrażenia. serio…

  Zatem mam nadzieję, że na poprzednich byłeś trollem wyższych lotów, a teraz to już demencja starcza. 😉

 35. jak już pisałem to moje 3-cie, lub 4-te konto, więc Twoje 2012 nie robi na mnie wrażenia. serio…

  O kurła, no proszę. I cyk! BAN NA ROK!

 36. Tenisa oglądam jak wielkie szlemy lecą. Fajnie się da w to wkręcić. Na  wysokim poziomie – aż miło popatrzyć !

  A mma to na bank dzięki KSW wskoczyli tak wysoko. Ale to dobrze

 37. Zatem mam nadzieję, że na poprzednich byłeś trollem wyższych lotów, a teraz to już demencja starcza. 😉

  jo

 38. W zestawieniu brakuje KRS1, ale oni pewnie mieszczą się w kategorii rozrywka. :roberteyeblinking:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.