artur-kornik-ksw34

(Fot. KSW)

Podtytuł wczorajszej gali KSW 34: New Order miał sugerować nowe porządki w organizacji, jednak na dobrą sprawę niewiele się zmieniło. Jeśli coś mogło nas zaskoczyć, to na pewno imponujące zwycięstwo Antoniego Chmielewskiego. Jednak w trzech najważniejszych walkach o tytuły mistrzowskie, pasy nie zmieniły właścicieli. Artur Sowiński udanie obronił tytuł kategorii piórkowej, Tomasz Narkun kolejny raz znokautował rywala z półciężkiej, a Karol Bedorf wciąż jest Brucem Lee wagi ciężkiej.

Kurz bitewny opadł, zakrwawiona mata okrągłej klatki KSW została zwinięta, więc możemy powoli zacząć się zastanawiać nad tym, z kim zwycięzcy bohaterowie wczorajszej gali mogliby się zmierzyć w następnej kolejności.

marcin-wojcik-konr

26-letni Marcin Wójcik (MMA 8-4) nie był faworytem w boju z Tomaszem Kondraciukiem (MMA 11-6), ale pokazał, że KSW podjęło dobrą decyzję kontraktując go u siebie. Jedno zwycięstwo, mimo że w świetnym stylu, to trochę za mało by już teraz bić się o pas mistrzowski. Dla Marcina chciałbym w następnej kolejności rywala, który – co prawda – przegrał ostatnią walkę, ale jest solidnym zawodnikiem z wyrobionym nazwiskiem. Moim kandydatem jest Karol Celiński (MMA 12-6-1). Wójcik zapewne kolejny raz byłby underdogiem.

szymon-bajor-ksw34

Szymon Bajor (MMA 15-6) udanie powrócił po porażce z Michałem Włodarkiem (MMA 7-1) i jednogłośnie wypunktował Jędrzeja Maćkowiaka (MMA 4-1). To zwycięstwo otwiera przez Szymonem ciekawe perspektywy w dywizji ciężkiej KSW. W rosterze organizacji Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego jest nazwisko, jakie na ten moment dobrze byłoby zestawić z Bajorem. Oli Thompson (MMA 17-8), który idzie jak burza i wygrał pięć ostatnich walk, pasuje jak ulał.

irokes-jewtuszko-ksw34

Maciej Jewtuszko (MMA 12-3) zrobił to, co obiecywał. Tak mocno obijał Krzysztofa Kułaka (MMA 26-15-2), że ten zmuszony był odklepać ciosy. „Irokez” tym samym zatarł złe wrażenie po porażce jednogłośną decyzją z Kamilem Szymuszowskim (MMA 14-4). Macieja zestawiłbym z zawodnikiem, który również bił się na KSW 34 i – chociaż przegrał – pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Pokonany przez Aslambeka Saidova (MMA 18-4) Yasubey Enomoto (MMA 14-7) mógłby dać świetne widowisko w boju z Jewtuszką.

antoni-chmielewski-ksw34

Cóż to był za powrót do organizacji! Antoni Chmielewski (MMA 32-14) zamknął usta wielu niedowiarkom po tym jak zdemolował Svetlozara Savova (MMA 15-6). Co prawda, podopieczny Mirosława Oknińskiego miał pewne problemy w tym starciu, ale siła fizyczna i doświadczenie wespół z ogromnym sercem do walki pozwoliły zakończyć bój przed czasem w pierwszej rundzie. 34-letni „Antonio” ma ciekawe perspektywy w Konfrontacji Sztuk Walki. Jeśli nie miałbym szukać dla niego rywala spoza największej polskiej organizacji, to Maiquel Falcao (MMA 35-8) wydaje się niezłym wyborem.

aslambek-saidov-ksw34

Aslambek Saidov (MMA 18-4) dał emocjonującą walkę z Yasubeyem Enomoto. Podopieczny Szymona Bońkowskiego i Pawła Derlacza zneutralizował najmocniejsze strony rywala uruchamiając swoje atuty w postaci siły fizycznej i grapplingu. Dla 31-letniego zawodnika Berkutu Arrrachion Olsztyn jest tylko jedna perspektywa – walka o pas mistrzowski wagi półśredniej. Borys Mańkowski (MMA 18-5-1) może już zacząć się obawiać.

artur-kornik-ksw34

Artur Sowiński (MMA 17-7) udanie obronił pas mistrzowski wagi piórkowej w boju z Fabiano Silvą De Conceicao (MMA 26-7-1). Kolejny pretendent wyłonił się podczas transmisji sobotniej gali, kiedy ogłoszono wzmocnienie dywizji piórkowej. Zwolniony niedawno z UFC Marcin Wrzosek (MMA 10-3) jest idealnym kandydatem do boju o tytuł. I kompletnie nie przeszkadza mi to, że będzie debiutował w KSW. Anzor Azhiev (MMA 6-2), ze względu na swoją historię walk z „Kornikiem”, powinien jeszcze poczekać w kolejce.

narkun-tomasz-ksw34

Ewolucja Tomasza Narkuna (MMA 12-2) musi robić wrażenie. Zawodnik, który jeszcze dwa i pół roku temu kompletnie nie radził sobie w stójce z Simonem Carlsenem (MMA 8-5) i tylko umiejętności parterowe uratowały go w tym boju, teraz sam nokautuje rywali. I to dwóch pod rząd w ładnym stylu. Reljic jeszcze nie doszedł do siebie po tym, co zrobił mu „Żyraf”, a Cassio Barbosę de Oliveirę (MMA 17-7-1) zapewne będzie czekać dłuższa przerwa od startów. Z kim więc w następnej kolejności mógłby zmierzyć się szczeciński Berserker? W samym KSW nie ma niestety na ten moment nikogo na horyzoncie, więc trzeba poszukać gdzie indziej. Moim kandydatem jest Marcin Prachnio (MMA 10-2), który jest zawodnikiem ONE Championship, ale nie ma z tą organizacją wyłącznościowego kontraktu.

karol-bedorf-ksw34

Na koniec został nam Bruce Lee. Z Karolem Bedorfem (MMA 14-2) mamy podobną sytuację do tej, w jakiej znajduje się Tomasz Narkun. Brakuje na ten moment solidnych pretendentów do walki o pas mistrzowski wśród zakontraktowanych już przez KSW zawodników. Niejeden fan Mieszanych Sztuk Walki chętnie zobaczyłby „Coco” w UFC. Póki co jednak musimy szukać Karolowi rywali poza największą organizacją MMA na świecie. W królewskiej kategorii wagowej niestety panuje nieurodzaj. Jednym z nielicznych fighterów, niezwiązanych z UFC i walczących na przyzwoitym poziomie, jest Denis Stojnic (MMA 12-3).

Tym nazwiskiem kończymy listę potencjalnych kandydatów dla zwycięzców sobotniej gali KSW 34.

69 KOMENTARZE

 1. nic ciekawego w tym KSW sie nie dzieje
  pierwszy raz poszedlem film ogladac zamiast gali i nie czuje, zebym cos stracil

 2. Saidov – Mańkowski III, to najlepsze sportowe zestawienie zaraz po Khalidov – Materla, Jaram się mega, Borys jestem całym sercem i duchem z Tobą !

 3. Viser

  Saidov – Mańkowski III, to najlepsze sportowe zestawienie zaraz po Khalidov – Materla, Jaram się mega, Borys jestem całym sercem i duchem z Tobą !

  tez tak uwazam, przegrany z Moksem Saidov vs Moks III lub Mankowski vs Moks II
  a wygrany o pas

 4. Akurat w kat. 66 kg sytuacja jest prosta i klarowna. 27 maj: Anzor vs Wrzosekwrzesień: Sowiński vs zwycięzca majowej walki

 5. Mateusz1991r

  Antoni Chmielewski powinien zawalczyć teraz z Tomkiem Drwalem.
  Dwie legendy polskiego MMA, polsko-polskie starcie.

  Szkoda było by Antka.

 6. Dla mnie pomimo wielu wyborów niepozwalających mi nazwać KSW poważna organizacją zaczyna pojawiać się bardzo ciekawy obrazek. Zwróćcie uwagę jakich mamy mistrzów:1. Karol Bedorf, pojawiały się głosy że jest przereklamowany, jego kariera to pompowanie balonika. Dwie ostatnie walki pokazują zupełnie coś innego- on jest NIEDOCENIANY. Każdy myśli, że to wielki dzik, który potrafi tylko przeleżeć zawodnika, a tu pokazał niedowiarkom nokautujące uderzenia.2. Tomasz Nakrun – ten facet ma przed sobą wielką przyszłość. Jest bardzo mało kompletnych zawodników, on zaczyna taki być. 1. Siła/Warunki 2. Dynamika/Cios 3. Kondycja 4. Nieszablonowość i z drugiej strony 1. Świetny grappling 2. Bardzo dobre zapasy 3. Coraz to lepsza stójka. On naprawdę w UFC byłby mocny (takie mam wrażenie). 3. Mamed Khalidov – tego gościa nie trzeba opisywać. Ja oczami wyobraźni nie potrafię wyobrazić sobie, że NIE niszczy Wiedmana, Rockholda itp.4. Mańkowski – silny, zwinny, dobry w każdej płaszczyźnie- jedyna problem to nieco warunki fizyczne. Jednak 5. Lekka – Gamrot- dla mnie największy prospekt. 6. Sowiński – tutaj szybko zmiana pasa7. Czekamy.

 7. Szady

  Antoni Chmielewski (MMA 32-14) zamknął usta wielu niedowiarkom po tym jak zdemolował Svetlozara Savova (MMA 15-6). Co prawda, podopieczny Mirosława Oknińskiego miał pewne problemy w tym starciu, ale siła fizyczna i doświadczenie wespół z ogromnym sercem do walki pozwoliły zakończyć bój przed czasem w pierwszej rundzie.

  No, z tym pewne problemy to bym polemizował, raczej wrócił z zaświatów i nawyki z judo go uratowały. Co nie znaczy, że coś Antkowi odbieram. Całkiem niezły nabytek KSW.

 8. deeil

  Dla mnie pomimo wielu wyborów niepozwalających mi nazwać KSW poważna organizacją zaczyna pojawiać się bardzo ciekawy obrazek. Zwróćcie uwagę jakich mamy mistrzów:

  1. Karol Bedorf, pojawiały się głosy że jest przereklamowany, jego kariera to pompowanie balonika. Dwie ostatnie walki pokazują zupełnie coś innego- on jest NIEDOCENIANY. Każdy myśli, że to wielki dzik, który potrafi tylko przeleżeć zawodnika, a tu pokazał niedowiarkom nokautujące uderzenia.

  2. Tomasz Nakrun – ten facet ma przed sobą wielką przyszłość. Jest bardzo mało kompletnych zawodników, on zaczyna taki być. 1. Siła/Warunki 2. Dynamika/Cios 3. Kondycja 4. Nieszablonowość i z drugiej strony 1. Świetny grappling 2. Bardzo dobre zapasy 3. Coraz to lepsza stójka. On naprawdę w UFC byłby mocny (takie mam wrażenie).

  3. Mamed Khalidov – tego gościa nie trzeba opisywać. Ja oczami wyobraźni nie potrafię wyobrazić sobie, że NIE niszczy Wiedmana, Rockholda itp.

  4. Mańkowski – silny, zwinny, dobry w każdej płaszczyźnie- jedyna problem to nieco warunki fizyczne. Jednak

  5. Lekka – Gamrot- dla mnie największy prospekt.

  6. Sowiński – tutaj szybko zmiana pasa

  7. Czekamy.

  @Kornik czytasz ?

 9. Z całym szacunkiem dla Jewtuszko ale Enomoto (Endomoto) wciągnąłby go nosem. Jak mu ktoś źle życzy to faktycznie dobrym pomysłem jest ich zestawienie.
  Antek wypił tyle soków z gumijagód że dużo mu nie brakowało do wybuchnięcia 🙂 Ale dał fajną walkę – licze na kolejne dobre występy.

 10. deeil

  3. Mamed Khalidov – tego gościa nie trzeba opisywać. Ja oczami wyobraźni nie potrafię wyobrazić sobie, że NIE niszczy Wiedmana, Rockholda itp.

  :wall:

 11. Niemamocny

  Z całym szacunkiem dla Jewtuszko ale Enomoto (Endomoto) wciągnąłby go nosem. Jak mu ktoś źle życzy to faktycznie dobrym pomysłem jest ich zestawienie.
  Antek wypił tyle soków z gumijagód że dużo mu nie brakowało do wybuchnięcia 🙂 Ale dał fajną walkę – licze na kolejne dobre występy.

  Też jestem tego zdania, Jewtuszko jest bez szans. Z chęcią zobaczyłbym Jesse Taylor – Enomoto, to byłoby ciekawe.

 12. TYTUS

  :wall:

  Ja nie mówię, że jest od nich lepszy. Po prostu jego walki są tak efektowne, że mam wrażenie ze rozwali każdego. Bezwzględnie trzeba powiedzieć że jest świetny i prawdopodobnie długoooo będzie w KSW mistrzem. (Podono Materla sobie dobrze radził na sparingach z Lukiem hehehe, a pewnie pamiętasz ich walkę :P)

 13. Assocati

  Szkoda było by Antka.

  Teoretycznie jest na straconej pozycji, ale przecież w walce z Savovem i w walce z Billsteinem też nikt mu nie dawał szans, a pokonał ich w przeciągu 15miesiący, dodatkowo jego ostatnie walki pokazują, że jest w formie i daje emocjonujące walki.
  A Tomek Drwal ostatnią walkę wygrał ponad dwa lata temu z rozbitym już Heleno, od tamtej pory zawalczył tylko raz z Materlą prawie rok temu, teraz wraca do zdrowia po kontuzji, więc nie wiadomo w jakiej będzie formie jesienią, a raczej prędzej nie zawalczy.
  Te czynniki dają szansę na to, że Chmielewski nie jest na straconej pozycji w takiej walce, a fajnie by było obejrzeć walkę dwóch pionierów MMA w Polsce.

 14. Mateusz1991r

  Teoretycznie jest na straconej pozycji, ale przecież w walce z Savovem i w walce z Billsteinem też nikt mu nie dawał szans, a pokonał ich w przeciągu 15miesiący, dodatkowo jego ostatnie walki pokazują, że jest w formie i daje emocjonujące walki.
  A Tomek Drwal ostatnią walkę wygrał ponad dwa lata temu z rozbitym już Heleno, od tamtej pory zawalczył tylko raz z Materlą prawie rok temu, teraz wraca do zdrowia po kontuzji, więc nie wiadomo w jakiej będzie formie jesienią, a raczej prędzej nie zawalczy.
  Te czynniki dają szansę na to, że Chmielewski nie jest na straconej pozycji w takiej walce, a fajnie by było obejrzeć walkę dwóch pionierów MMA w Polsce.

  tak ale, któregoś ta walka zablokuje i raczej na pewno byłby Antek, bo Drwal to wciąż czołówka średniej. Antek mógłby się odbudować na strusach itp.

 15. Trzyha

  tez tak uwazam, przegrany z Moksem Saidov vs Moks III lub Mankowski vs Moks II
  a wygrany o pas

  A dlaczego z Moksem? Serio pytam, bo chłop jest po dwóch bardzo słabych występach, jeżeli w ogóle ma zawalczyć w KSW to raczej z dolną półką a nie z jednym z dwóch najlepszych zawodników.

 16. Szady

  Moim kandydatem jest Marcin Prachnio (MMA 10-2), który jest zawodnikiem ONE Championship, ale nie ma z tą organizacją wyłącznościowego kontraktu.

  Zakladam, ze to sprawdzona informacja, ale pomimo ze chcialbym zobaczyc starcie Marcina z Tomkiem to mysle, ze wczorajsza gala pokazala, iz znacznie bardziej wymagajacy rywal, rowniez bedacy Polakiem, juz posiada obowiazujacy kontrakt. Jesli walke o pas dostal zlapany na szybko Brazylijczyk to absolutnie nie widze powodu aby nie dac jej Marcinowi Wojcikowi po tym co zrobil wczoraj z Kondraciukiem.

  Szady

  Pokonany przez Aslambeka Saidova (MMA 18-4) Yasubey Enomoto (MMA 14-7) mógłby dać świetne widowisko w boju z Jewtuszką.

  Absolutnnie sie nie zgadzam. Zdecydowanie najlepszy jesli chodzi o resume, poza dwojka majaca juz zaplanowane starcie o pas, zawodnik tej dywizji ma walczyc z Jewtuszka, ktory pokonal stetryczalego Kulaka ? A co z Szymuszowskim ? Tylko Kamil vs Yasubey.

 17. Szady

  Moim kandydatem jest Marcin Prachnio (MMA 10-2), który jest zawodnikiem ONE Championship, ale nie ma z tą organizacją wyłącznościowego kontraktu.

  Zakladam, ze to sprawdzona informacja, ale pomimo ze chcialbym zobaczyc starcie Marcina z Tomkiem to mysle, ze wczorajsza gala pokazala, iz znacznie bardziej wymagajacy rywal, rowniez bedacy Polakiem, juz posiada obowiazujacy kontrakt. Jesli walke o pas dostal zlapany na szybko Brazylijczyk to absolutnie nie widze powodu aby nie dac jej Marcinowi Wojcikowi po tym co zrobil wczoraj z Kondraciukiem.

  Szady

  Pokonany przez Aslambeka Saidova (MMA 18-4) Yasubey Enomoto (MMA 14-7) mógłby dać świetne widowisko w boju z Jewtuszką.

  Absolutnnie sie nie zgadzam. Zdecydowanie najlepszy jesli chodzi o resume, poza dwojka majaca juz zaplanowane starcie o pas, zawodnik tej dywizji ma walczyc z Jewtuszka, ktory pokonal stetryczalego Kulaka ? A co z Szymuszowskim ? Tylko Kamil vs Yasubey.

 18. deeil

  3. Mamed Khalidov – tego gościa nie trzeba opisywać. Ja oczami wyobraźni nie potrafię wyobrazić sobie, że NIE niszczy Wiedmana, Rockholda itp.

  Kolego jesteś tutaj nowy, więc Ci wprost wytłumacze pierwszy punkt niepisanego regulaminu cohones.

  Czegokolwiek nie napiszesz o Mamedzie w UFC, co nie jest hejtem, narażasz się na megaśmieszność i wykluczenie przez resztę użytkowników forum.

 19. Szady

  Moim kandydatem jest Karol Celiński (MMA 12-6-1). Wójcik zapewne kolejny raz byłby underdogiem.

  VaeVictis

  Jesli walke o pas dostal zlapany na szybko Brazylijczyk to absolutnie nie widze powodu aby nie dac jej Marcinowi Wojcikowi po tym co zrobil wczoraj z Kondraciukiem.

  A ja szczerze skonfrontowałbym Wójcika z Munizem, który miał być pierwotnym rywalem Narkuna. Po pierwsze, to dlaczego go nie wykorzystać, skoro już ten kontrakt podpisał? A po drugie, logiczniejszą opcją byłoby przegrany z przegranym, czyli Celiński z Veghem, natomiast w zwycięzcy Wójcik-Muniz można spokojnie upatrywać pretendenta do pasa.

 20. 205 w UFC jest tak słabe że do 10 można wejść nawet nieprzekonując.

  Janek im więcej przegrywa tym wyżej w rankingach

 21. Mateusz1991r

  Antoni Chmielewski powinien zawalczyć teraz z Tomkiem Drwalem.
  Dwie legendy polskiego MMA, polsko-polskie starcie.

  Bo od Falcao mógłby dostać brutalne KO a jeszcze przed Drwalem dałbym mu Bieńkowskiego którego przecież zastępował

  O Irokez – Enomoto pisałem jeszcze podczas transmisji

  Szady

  Marcin Prachnio (MMA 10-2), który jest zawodnikiem ONE Championship, ale nie ma z tą organizacją wyłącznościowego kontraktu.

  Cenne info i warto by Kawul i Lewando wykorzystali brak takiego zapisu

  Miło by było jakby i Łazarz zasilił dywizję 205 – tylko KSW musi robić więcej gal żeby było gdzie te drabinki kreować

 22. Viser

  Też jestem tego zdania, Jewtuszko jest bez szans. Z chęcią zobaczyłbym Jesse Taylor – Enomoto, to byłoby ciekawe.

  Jesse??? Yasubey go podda ponizej 3 minut pierwszej rundy tak jak choćby Borys, Falcao o Mamedzie nie wspominając

 23. Może jakies kolabo z M1 i szybka weryfikacja Naszych gwiazdek KSW na zasadzie starć z drużyną ruskich zapasiorów z M1.

 24. Mnie interesuje co KSW będzie robić np. z Acacio – walczył o pas i nagle zniknął, Azaitar – wygrał z Kułakiem, zremisował ze Strusem i zniknął, Virgil Zwicker pokonał Hayesa i zniknął, wspomniany Strus też się rozpłynął, Oli Thompson – też czekamy, Andryszak ma 1-1 i ta porażka też jak to bardzo często w KSW za szybko przerwana walka, Grecicho pokonał Kowalewicza i zniknął, może rewanż z Wolańskim bo na IFN było majority, Arbi Shamaev wygrał z Helsonem H. i też zniknął z KSW. Radomski, Błachuta, Chlewicki? Zawada wyleciał czy został? Vegh i Reljić jeszcze wrócą czy nie? Co z Lubońską, Porczyk i Chojnoską? Rozumiem że Celiński i Włodarek cały czas w orbicie zainteresowań

 25. Zamiast sciagac wynalazki z Brazylii lub innych obiezyswiatow to juz lepiej zestawiac Polakow
  Narkun – Wojcik
  Mankowski – Szymuszowski
  McKornik – Wrzosek
  Bedorf – Bajor

  Anonimowy Brazylijczyk zapewne bierze z pocalowaniem reki 3-5k $ za walke, a jakosci tam tyle, ze juz lepiej dac szanse innemu Polakowi. Przynajmniej walki wzbudza jakiekolwiek emocje.

 26. Madman

  Mnie interesuje co KSW będzie robić np. z Acacio – walczył o pas i nagle zniknął, Azaitar – wygrał z Kułakiem, zremisował ze Strusem i zniknął, Virgil Zwicker pokonał Hayesa i zniknął, wspomniany Strus też się rozpłynął, Oli Thompson – też czekamy, Andryszak ma 1-1 i ta porażka też jak to bardzo często w KSW za szybko przerwana walka, Grecicho pokonał Kowalewicza i zniknął, może rewanż z Wolańskim bo na IFN było majority, Arbi Shamaev wygrał z Helsonem H. i też zniknął z KSW. Radomski, Błachuta, Chlewicki? Zawada wyleciał czy został? Vegh i Reljić jeszcze wrócą czy nie? Co z Lubońską, Porczyk i Chojnoską?

  Z tego co mi wiadomo, Azaitar lata w -77 teraz, Zwickera swego czasu nie chciał wypuścić Bellator, Andryszakowi wygasł kontrakt z KSW, Grecicho podpisał kontrakt na tą jedną walkę w zastępstwie, Błachuta jest zawodnikiem FENu, Radomski chyba swego czasu pauzował przez kontuzje, Porczyk po wypadnięciu przez kontuzje wątpliwe czy wróci (w ogóle ktoś chciałby ją oglądać), Lubońska stosunkowo niedawno walczyła, więc nie wiem skąd to pytanie, a Reljic z tego co mówił Martin ma w jakiś sposób zasłużyć na walkę po dwóch L. No i Chojnoskiej chyba też wygasł kontrakt.
  Mam nadzieję, że pomogłem. c:

 27. @Spike
  Ale pytanie co z Lubońską, po porazce, czy wypada czy wróci, Azaitar skoro lata w tej 77 to czemu nie lata na KSW, Zwickera juz Bellator nie trzyma więc pytanie czy wróci.
  Dlaczego Grecicho wobec wygranej nie dostał przedłużenia?

 28. Maćkowiak- rozczarowanie, rób ta co chce ta z nim
  Bajor- nie obchodzi mnie w sumie
  Kondraciuk- do zwolnienia
  Wójcik vs Celiński
  Jewtuszko coś jeszcze wykrzesał, chętnie zobaczę go, nie wiem z kim.Walczył jednak z wooden emerytem
  Walka Chmiela- MEGA!Te obalenia ładne, młócka w stójce i gnp zabójcze, pomysł z Falcao dobry, czekam na następną walkę
  Savov spoko, zobaczył bym go z Wallheadem
  Aslambek o pas
  Kornik vs Wrzosek/Anzor
  Ten brazol od Kornika nie obchodzi mnie w sumie
  Narkun- mega walka, nie wiem z kim go zestawić
  Bedorf- wreszcie zawalczył tak jak się tego oczekuje, czekam na jego następną walkę

 29. Szymon Bajor mógłby zawalczyć z Michałem Andryszakiem.
  Jędrzej Maćkowiak z Bartłomiejem Bartnickim.
  Marcin Wrzosek przed walką o pas z Kornikiem móglby najpierw jeszcze zawalczyć w maju z Anzorem, aby nie musiał czekac na walkę do jesieni, a przy okazji zwykli widzowie KSW, którzy nie interesują się MMA poza KSW mogliby go w ten sposób poznać.

 30. Baton17

  Ja Bedorfowi dalbym Goltsova. Mlody solidny fighter. @Wojsław Rysiewski nie ma co sie baeic w brazylijczykow jak solidny rusek niedaleko mieszka tanszy przelot, latwiesza aklimatyzacja;)

  Do tego ma na rozkładzie trzech zawodników KSW: Petera Grahama, Jamesa McSweeney'a i Szymona Bajora – bardziej sensownego zawodnika do walki o pas wagi ciężkiej chyba nie ma. 😉

 31. Madman

  @Spike
  Ale pytanie co z Lubońską, po porazce, czy wypada czy wróci

  Pewnie tak, bo w końcu była dość mocno promowana. Ogólnie z łap FENu wydrapal bym jeszcze tą Chojnoską i do pakietu Lipski i Lubońska dorzucił jeszcze co najmniej Juśkiewicz i Badurek po wygranej.

  pablos_83

  Pytanie tylko brzmi czy zawodnik z 11 zwycięstwami z rzędu jest zainteresowany KSW

  Obiło mi się o uszy, że Denis ma się z ACB wiazac, więc może być ograniczony kontraktem. Ale suma summarum sam go proponowałem w fantasy matchmakingu i uważam że to aktualnie najlepszy rywal dla naszego mistrza.

 32. Bajor vs Oli Thompson = eliminator o pas
  Maćkowiak vs …. ????? hmmm Kamil Waluś na odbudowanie ??? bo wsumie każdy może pojechać Jedrzeja z tych co są :wink::evil:
  Bedorf vs … ???? albo ktoś ze znanym nazwiskiem z zagranicy albo czas odpocząć i poczekać aż ktoś wywalczy pozycje do walki o pas
  Chmielewski vs Drwal, Materla, a nóż sprawi kolejną niespodziankę :lol::pray: ANTEK NAJWIEKSZY WYGRANY GALI !!! WAR ANTONIO !!!
  Jewtuszko vs Enomoto możliwe że zobaczylibyśmy dobre "mordobicie"
  Kułak vs chyba czas na przerwę jaką miał Antonio i próba odbudowania się na innych galach
  Sowiński vs wygrany z walki Wrzosek Anzor
  Narkun vs …..????? najlepszy byłby Prachnio …. na razie nie widać nikogo kto mógłby zawalczyć o pas więc pewnie opcja brazylijska znów wyjdzie
  Saidov vs Mańkowski inaczej się chyba nieda ( nienawidzę rewanży :evil:)
  Kondraciuk – powinien spróbować teraz w FEN
  Wójcik vs walka z Cebulą a w przypadku wygranej walka z Narkunem

 33. Dla Bedorfa to proponuję zawodnika Denis Goltsov. Ma na rozkładzie Bajora, McSweeney'a i Grahama także można to ładnie ułożyć w słowa, a jak wiemy Kawulski Maciek jest w tym mistrzem. @Wojsław Rysiewski działaj :):)

 34. Spike

  Pewnie tak, bo w końcu była dość mocno promowana. Ogólnie z łap FENu wydrapal bym jeszcze tą Chojnoską i do pakietu Lipski i Lubońska dorzucił jeszcze co najmniej Juśkiewicz i Badurek po wygranej.

  Obiło mi się o uszy, że Denis ma się z ACB wiazac, więc może być ograniczony kontraktem. Ale suma summarum sam go proponowałem w fantasy matchmakingu i uważam że to aktualnie najlepszy rywal dla naszego mistrza.

  Tez kiedys wrzucalem go w tamtym temacie. Moglby nas Wojslaw posluchac, bo to byloby moim zdaniem wyzwanie dla Bedorfa i weryfikacja, bo mnie jeszcze nie przekonal ze jest dobry. Oprocz Kity to jakos odkad jest mistrzem nie dostrzegam jakichs znakomitosci w jego rekordzie. Ale walka z Kita to oprocz tego high kicka to dominacja pretendenta;)

  Mateusz1991r

  Do tego ma na rozkładzie trzech zawodników KSW: Petera Grahama, Jamesa McSweeney'a i Szymona Bajora – bardziej sensownego zawodnika do walki o pas wagi ciężkiej chyba nie ma. 😉

  To tez bylo powodem dla ktorego go typuje jako najlepszego i oponenta dla Bedorfa na ten moment. W rankingach tez sa blisko siebie;)

 35. Krzysztof

  Dla Bedorfa to proponuję zawodnika Denis Goltsov. Ma na rozkładzie Bajora, McSweeney'a i Grahama także można to ładnie ułożyć w słowa, a jak wiemy Kawulski Maciek jest w tym mistrzem. @Wojsław Rysiewski działaj :):)

  Pisalem o tym wyzej;) ale im wiecej glosow tym lepiej moze nas posluchaja;)

 36. Trzeba jasno powiedzieć, że faktycznie jest szansa na fajne zestawienia zarówno dla wczorajszych zwycięzców jak i przegranych, tylko jest jedno "ale", mianowicie za mała ilość gal. Taki przegrany zawodnik zwłaszcza z dolnej części karty może czekać rok na kolejną walkę. Fajnie jak coś by się w tej kwestii zmieniło, jeśli nie ziększenie gal to chociaż ilości walk na karcie. Ale znając wcześniejsze wypowiedzi z KSW chyba nie ma na to szans, a w takim przypadku długo nie będzie to miało do końca rąk i nóg.

 37. Wójcik – Celiński
  Kondraciuk – do odbudowania poza ksw.
  Bajor – Oli Thomson
  Jędrzej – Andryszak (jesli kontrakt acb pozwoli)
  Jewtuszko – Enomoto/Taylor
  Kułak – pożegnać
  Chmielewski – Drwal
  Savov – Bieńkowski
  Aslambek – Borys
  Enomoto – Jewtuszko
  Sowiński – wygrany Anzor – Wrzosek
  Narkun – Prachnio
  Bedorf – Maciejewski
  James – Kita

 38. Karas

  Bedorf – Maciejewski

  Maciejewski?!
  Ten który został znokautowany w swojej ostatniej walce w 20 sekund i nigdy nikogo mocnego nie pokonał, mimo że większość swoich walk stoczył w USA, o tego chodzi?

 39. Ja bym chętnie zobaczył Kornika z Wolańskim. Nie jest on związany żadnym kontraktem wyłącznościowym. Na pewno jest o klasę wyzej od Anzora

 40. Madman

  Mnie interesuje co KSW będzie robić np. z Acacio – walczył o pas i nagle zniknął, Azaitar – wygrał z Kułakiem, zremisował ze Strusem i zniknął, Virgil Zwicker pokonał Hayesa i zniknął, wspomniany Strus też się rozpłynął, Oli Thompson – też czekamy, Andryszak ma 1-1 i ta porażka też jak to bardzo często w KSW za szybko przerwana walka, Grecicho pokonał Kowalewicza i zniknął, może rewanż z Wolańskim bo na IFN było majority, Arbi Shamaev wygrał z Helsonem H. i też zniknął z KSW. Radomski, Błachuta, Chlewicki? Zawada wyleciał czy został? Vegh i Reljić jeszcze wrócą czy nie? Co z Lubońską, Porczyk i Chojnoską? Rozumiem że Celiński i Włodarek cały czas w orbicie zainteresowań

  Kogo obchodzi Porczyk?

 41. michi972

  Kogo obchodzi Porczyk?

  Jeżeli o mnie chodzi to ze względu na urodę może jedno miejsce na karcie zająć, nie mam z tym problemu. Choć taki komentarz może się wam nie spodobać :p

 42. michi972

  Kogo obchodzi Porczyk?

  No cóż raczej więcej osób nie interesujących się MMA wykupi PPV dla Porczyk niż, np. dla Lubońskiej, która jako ona sama raczej nie przyciągnie nowych osób do wykupu PPV

 43. Wiem, ze o realizacje ponizszych propozycji bedzie niezwykle trudno a niektore sa wrecz nierealne, ale w idealnym dla mnie swiecie powinno to wygladac tak :

  Wojcik vs Narkun – Marcin jest zdecydowanie trudniejszym wyzwaniem niz ostatni rywal Tomka a ostatniej prawdziwej porazki doznal 6 lat i 8 walk temu, do tego w kategorii ciezkiej z Michalem Wlodarkiem. Oczywiscie propozycja zestawienia Wojcika z Celinskim tez jest bardzo dobra, ale tylko pod warunkiem, ze Zyrafa w kolejnej obronie pasa dostanie zdecydowanie silniejszego rywala.
  Kondraciuk vs Oleksiejczuk – najlepiej na "malej" gali KSW, ale poniewaz zapewne nigdy sie ich ostatecznie nie doczekamy, to gdziekolwiek indziej.
  Bajor vs Wlodarek – Szymon wygral ostatnia walke, ale niezbyt przekonywujaco. Michal przegral, ale tak jakby nie do konca. Przebieg ich pierwszej walki i ich kolejnych starc sprawia, ze chcialbym wiedziec, ktory ostatecznie jest naprawde lepszy i moze aspirowac do walki z mistrzem.
  Mackowiak vs Wieczorek lub Kowalkowski – to ten poziom doswiaczenia od ktorego zawodnik Ankosu musi zaczynac. Niemal znokautowal go polciezki, a niegdys nawet sredni, Gulas. Teraz ogral doswiadczony Bajor. Oczywiscie, tak jak w przypadku Kondraciuka, idealny kandydat do "malej" gali KSW nawet nie w samym Poznaniu, ale gdzies w Wielkopolsce.
  Jewtuszko vs ktos nowy z Polski – przyklad Wojcika pokazuje, ze mozna przejsc z FEN do KSW, a jesli nikt z tej organizacji, to pomimo wspolpracy na lini Szczecin – Poznan, idealnym kandydatem jest Skibinski. Irokez w roli gatekeepera w 77 to pomysl, ktory broni sie zarowno sportowo jak i marketingowo.
  Kulak – jesli Krzysiek chce nadal rywalizowac to jego prawo, na galach w Polsce i calej Europie wystepuje wielu znacznie slabszych zawodnikow. Zdecydowanie nie KSW czy nawet FEN gdzie w obecnej dyspozycji rowniez zostalby zdeklasowany.
  Chmielewski vs Bienkowski – obaj panowie chyba bardzo sie lubia, ale to nie ten poziom i nie ta organizacja by mialo to decydowac. Antek dostal szanse walki z pierwotnym rywalem Lukasza, ktora swietnie wykorzystal, wiec niech ich bezposrednie starcie zdecyduje o tym, ktory pojdzie wyzej.
  Savov vs Wawrzyniak – kolejny fantastyczny kandydat na "mala" gale KSW w Wielkopolsce.
  Saidov vs Mankowski – nie ma miejsca na dywagacje, walka do ktorej po prostu musi dojsc.
  Enomoto vs Szymuszowski – Yasubey nie jest z pewnoscia najtanszym zawodnikiem, wiec test w postaci Kamila jest jak najbardziej na miejscu. Jesli Szwajcar go nie zaliczy powinien wrocic na rosyjskie gale.
  Sowinski vs Wrzosek – po zwyciestwie nad Anzorem @zombie ruszy po pas. Starcie dwoch Polakow, ktorych kariery zetknely z Conorem, ktory z kolei ewidentnie wywarl na obu spore wrazenie. Ciekawe dla ktorego z nich dzisiejsza porazka McGregora okaze sie zlym omenem 😉
  Fabiano Silva – nie oszolomil zapewne nikogo, a juz sam kraj pochodzenia generuje zapewne spore koszty, ale ewentualne starcie z Anzorem badz Koike jest do zaakceptowania.
  Narkun vs Wojcik – uzasadnienie przedstawilem przy Marcinie Wojciku. Pojawila sie propozycja walki z Prachnio, ale po pierwsze nie bardzo wierze w jego zakontraktowanie, po drugie wcale nie uwazam, ze walka o pas kolejnego debiutanta jest takim dobrym pomyslem, po trzecie zas przewaga Tomka w parterze bylaby w tym starciu zbyt duza. Zestawienie z Marcinem z Pily, ktory na rozkladzie ma juz dwojke grapplerow ze Szczecina, wydaje mi sie znacznie bardziej wyrownane od tego z Marcinem z Holandii.
  Cassio Barbosa – zaprezentowal sie tak jak wszyscy oczekiwali, dziekujemy za zastepstwo, ale juz wystarczy.
  Bedorf vs pojecia nie mam kto. Karol sygnalizuje chec walki z najmocniejszymi rywalami, o ktorych zwlaszcza w tej wadze, poza UFC naprawde bardzo trudno. Gdyby KSW udalo sie zakontraktowac np. Denisa Goltzova, ktory odprawial przed czasem trzech aktualnych zawodnikow KSW, w tym ostatniego pretendenta, to bylbym naprawde szczesliwy.
  McSweeney vs Kita – to obok walki Saidov vs Mankowski chyba najbardziej oczywiste dla mnie zestawienie po tej gali.

 44. To ja od siebie też rzucę jakieś propozycje 😉

  Kondraciuk vs Wójcik: Naprawdę dobre wrażenie zostawił po sobie Marcin, ale poczekałbym jednak jeszcze z walką o pas dla niego 🙂 Myślę, że idealnym pomysłem byłoby to, żeby to właśnie Wójcik sprawdził wartość niedoszłego pretendenta do pasa, czyli Andre Muniza. Zwycięzca takiej walki śmiało mógłby "startować" do Tomka Narkuna 🙂 Jeżeli chodzi o Tomaja, to pewnie czeka go dłuższa przerwa od KSW, jednak gdyby panowie K&L zdecydowali się zwiększyć ilość walk albo gal to dobrą opcją mogłoby być zestawienie Kondraciuka z Marcinem Gułasiem (którego w ciężkiej nie widzę) i wtedy mamy prosty układ – przegrany żegna się z okrągłą klatką.
  Bajor vs Maćkowiak: Cieszy wygrana niedocenianego Bajora, walka była naprawdę fajna i pozwoliła pokazać, że Jędrzejowi jeszcze sporo brakuje. Dla Szymona dałbym Oli Thompsona, który jest ostatnio w gazie, natomiast jeżeli chodzi o Maćkowiaka to póki co nie mam dla niego konkretnego pomysłu na walkę w KSW. Myślę, że najlepszą opcją będzie obić się na jakiejś mniejszej gali poza KSW 🙂
  Krzysztof Kułak vs Maciej Jewtuszko: Generalnie obawiałem się, że będzie gorzej z poziomem tej walki, ostatecznie tragedii nie było, a Irokez w drugiej rundzie pokazał się z naprawdę dobrej strony. Jeżeli chodzi o kolejny krok dla Maćka, to mi się podoba rzucony już gdzieś pomysł walki z Yasubey Enomoto 🙂 Natomiast co do Krzyśka, to wiadomo że jeden z prekursorów tego sportu u nas w kraju, ale teraz już mam pewność – nie chce już oglądać Kułaka w KSW i tyle. Wystarczy.
  Antoni Chmielewski vs Svetlozar Savov: Nigdy nie byłem wielki fanem Antka, ale muszę przyznać że cieszę się z tego, że wrócił on ostatecznie do KSW i to w takiej formie 🙂 W takiej dyspozycji jak najbardziej chce go oglądać w najlepszej organizacji w Polsce. Wiadomo, że na majowej gali raczej go nie zobaczymy, ale na jednej z gal w drugiej połowie roku myślę, że mam pomysł na takie "mini" hitowe starcie weteranów, ale weteranów w gazie – Antoni Chmielewski vs Tomasz Drwal – KSW make it happen! Natomiast, jeżeli chodzi o Bułgara to wróciłbym do pierwotnej propozycji, czyli walki z Łukaszem Bieńkowskim.
  Aslambek Saidov vs Yasubey Enomoto:
  Kolejna walka Saidova w KSW to musi być starcie o pas i nie ma co do tego żadnej dyskusji. Jeżeli chodzi o Enomoto to tak już pisałem, podoba mi się pomysł zestawienia go z Maćkiem Jewtuszko.
  Artur Sowiński vs Fabiano Silva:
  Trochę niedosyt po walce Kornika, ale najważniejsze że pierwsza obrona pasa za nim i jest według mnie opcja, że w jego kolejnej obronie może być ogień. A to dlatego, że widzę to tak – w maju oficjalny eliminator do walki o pas czyli Azihev vs Wrzosek, a zwycięzca w drugiej połowie roku z Arturem 🙂 Już nie mogę się doczekać! Jeżeli chodzi o Silvę to generalnie nic wielkiego nie pokazał ale dałbym mu jeszcze szansę w KSW, ale nie wiem dokładnie z kim, może Arbi Shamaev.
  Tomasz Narkun vs Cassio Barbosa: Wielkie brawa dla Tomka, świetny występ. Jeżeli chodzi o kolejną walkę Narkuna, to póki co mam dwie propozycje: zestawiłbym w maju Karola Celińskiego z Atillą Veghem i jeżeli ten drugi by wygrał to myślę, że śmiało można go dawać Żyrafie. Druga propozycja to proponowany już wcześniej eliminator w postaci Wójcik vs Muniz. Barbosa wszedł na zastępstwo w ostatniej chwili, ale nie zobaczyłem w nim nic co by mnie zainteresowało i przekonało, jego "sportowe cv" też prezentuje się średnio, także jakoś nie widzę póki co dla niego miejsca w KSW. Lepiej postawić na kogoś innego.
  Karol Bedorf vs James McSweeney: Karol pozytywnie zaskoczył, faktem jest że Anglik to nie jest jakiś mega zawodnik, ale Polak zaprezentował się naprawdę fajnie jak na wagę ciężką. Z kolejnym rywalem dla niego będzie problem, bo póki co w KSW nie widzę na dzień dzisiejszy kompletnie nikogo kto by na taką szansę zasłużył. Dlatego ja nadal będę się upierał przy propozycji Denisa Goltsova. Chyba jeden z dwóch-trzech najciekawszych ciężkich niezwiązanych z żadną organizacją, byłby to kozacki test dla Coco! Z Jamesa bym jeszcze nie rezygnował, może zestawienie z Peterem Grahamem byłoby fajnym rozwiązaniem. Opcja do przemyślenia 😉

 45. To ja od siebie też rzucę jakieś propozycje 😉

  Kondraciuk vs Wójcik: Naprawdę dobre wrażenie zostawił po sobie Marcin, ale poczekałbym jednak jeszcze z walką o pas dla niego 🙂 Myślę, że idealnym pomysłem byłoby to, żeby to właśnie Wójcik sprawdził wartość niedoszłego pretendenta do pasa, czyli Andre Muniza. Zwycięzca takiej walki śmiało mógłby "startować" do Tomka Narkuna 🙂 Jeżeli chodzi o Tomaja, to pewnie czeka go dłuższa przerwa od KSW, jednak gdyby panowie K&L zdecydowali się zwiększyć ilość walk albo gal to dobrą opcją mogłoby być zestawienie Kondraciuka z Marcinem Gułasiem (którego w ciężkiej nie widzę) i wtedy mamy prosty układ – przegrany żegna się z okrągłą klatką.
  Bajor vs Maćkowiak: Cieszy wygrana niedocenianego Bajora, walka była naprawdę fajna i pozwoliła pokazać, że Jędrzejowi jeszcze sporo brakuje. Dla Szymona dałbym Oli Thompsona, który jest ostatnio w gazie, natomiast jeżeli chodzi o Maćkowiaka to póki co nie mam dla niego konkretnego pomysłu na walkę w KSW. Myślę, że najlepszą opcją będzie obić się na jakiejś mniejszej gali poza KSW 🙂
  Krzysztof Kułak vs Maciej Jewtuszko: Generalnie obawiałem się, że będzie gorzej z poziomem tej walki, ostatecznie tragedii nie było, a Irokez w drugiej rundzie pokazał się z naprawdę dobrej strony. Jeżeli chodzi o kolejny krok dla Maćka, to mi się podoba rzucony już gdzieś pomysł walki z Yasubey Enomoto 🙂 Natomiast co do Krzyśka, to wiadomo że jeden z prekursorów tego sportu u nas w kraju, ale teraz już mam pewność – nie chce już oglądać Kułaka w KSW i tyle. Wystarczy.
  Antoni Chmielewski vs Svetlozar Savov: Nigdy nie byłem wielki fanem Antka, ale muszę przyznać że cieszę się z tego, że wrócił on ostatecznie do KSW i to w takiej formie 🙂 W takiej dyspozycji jak najbardziej chce go oglądać w najlepszej organizacji w Polsce. Wiadomo, że na majowej gali raczej go nie zobaczymy, ale na jednej z gal w drugiej połowie roku myślę, że mam pomysł na takie "mini" hitowe starcie weteranów, ale weteranów w gazie – Antoni Chmielewski vs Tomasz Drwal – KSW make it happen! Natomiast, jeżeli chodzi o Bułgara to wróciłbym do pierwotnej propozycji, czyli walki z Łukaszem Bieńkowskim.
  Aslambek Saidov vs Yasubey Enomoto:
  Kolejna walka Saidova w KSW to musi być starcie o pas i nie ma co do tego żadnej dyskusji. Jeżeli chodzi o Enomoto to tak już pisałem, podoba mi się pomysł zestawienia go z Maćkiem Jewtuszko.
  Artur Sowiński vs Fabiano Silva:
  Trochę niedosyt po walce Kornika, ale najważniejsze że pierwsza obrona pasa za nim i jest według mnie opcja, że w jego kolejnej obronie może być ogień. A to dlatego, że widzę to tak – w maju oficjalny eliminator do walki o pas czyli Azihev vs Wrzosek, a zwycięzca w drugiej połowie roku z Arturem 🙂 Już nie mogę się doczekać! Jeżeli chodzi o Silvę to generalnie nic wielkiego nie pokazał ale dałbym mu jeszcze szansę w KSW, ale nie wiem dokładnie z kim, może Arbi Shamaev.
  Tomasz Narkun vs Cassio Barbosa: Wielkie brawa dla Tomka, świetny występ. Jeżeli chodzi o kolejną walkę Narkuna, to póki co mam dwie propozycje: zestawiłbym w maju Karola Celińskiego z Atillą Veghem i jeżeli ten drugi by wygrał to myślę, że śmiało można go dawać Żyrafie. Druga propozycja to proponowany już wcześniej eliminator w postaci Wójcik vs Muniz. Barbosa wszedł na zastępstwo w ostatniej chwili, ale nie zobaczyłem w nim nic co by mnie zainteresowało i przekonało, jego "sportowe cv" też prezentuje się średnio, także jakoś nie widzę póki co dla niego miejsca w KSW. Lepiej postawić na kogoś innego.
  Karol Bedorf vs James McSweeney: Karol pozytywnie zaskoczył, faktem jest że Anglik to nie jest jakiś mega zawodnik, ale Polak zaprezentował się naprawdę fajnie jak na wagę ciężką. Z kolejnym rywalem dla niego będzie problem, bo póki co w KSW nie widzę na dzień dzisiejszy kompletnie nikogo kto by na taką szansę zasłużył. Dlatego ja nadal będę się upierał przy propozycji Denisa Goltsova. Chyba jeden z dwóch-trzech najciekawszych ciężkich niezwiązanych z żadną organizacją, byłby to kozacki test dla Coco! Z Jamesa bym jeszcze nie rezygnował, może zestawienie z Peterem Grahamem byłoby fajnym rozwiązaniem. Opcja do przemyślenia 😉

 46. michi972

  Ten brazol od Kornika nie obchodzi mnie w sumie

  Kogo on kiedykolwiek obchodził? Chyba tylko Wojka

 47. michi972

  Ten brazol od Kornika nie obchodzi mnie w sumie

  Kogo on kiedykolwiek obchodził? Chyba tylko Wojka

 48. Baton17

  Ja Bedorfowi dalbym Goltsova. Mlody solidny fighter. @Wojsław Rysiewski nie ma co sie baeic w brazylijczykow jak solidny rusek niedaleko mieszka tanszy przelot, latwiesza aklimatyzacja;)

  Mateusz1991r

  Do tego ma na rozkładzie trzech zawodników KSW: Petera Grahama, Jamesa McSweeney'a i Szymona Bajora – bardziej sensownego zawodnika do walki o pas wagi ciężkiej chyba nie ma. 😉

  Czasem mam takie wrażenie, że jak bardzo ciśniemy na forum jakiegoś zawodnika np. Goltsov czy Hermansson to KSW chce nam przekazać swoimi zestawieniami taki message: 'gówno wiecie – pokażemy Wam jak i z kim się zestawia walki w MMA'

 49. Baton17

  Ja Bedorfowi dalbym Goltsova. Mlody solidny fighter. @Wojsław Rysiewski nie ma co sie baeic w brazylijczykow jak solidny rusek niedaleko mieszka tanszy przelot, latwiesza aklimatyzacja;)

  Mateusz1991r

  Do tego ma na rozkładzie trzech zawodników KSW: Petera Grahama, Jamesa McSweeney'a i Szymona Bajora – bardziej sensownego zawodnika do walki o pas wagi ciężkiej chyba nie ma. 😉

  Czasem mam takie wrażenie, że jak bardzo ciśniemy na forum jakiegoś zawodnika np. Goltsov czy Hermansson to KSW chce nam przekazać swoimi zestawieniami taki message: 'gówno wiecie – pokażemy Wam jak i z kim się zestawia walki w MMA'

 50. amator

  Bajor vs Oli Thompson = eliminator o pas

  Idź Pan fchooy z takim eliminatorem. W imię czego Oli ma dostać rewanż z Karolem i to jeszcze taki, którego stawką ma być pas – to już Pudzian prędzej powinien zawalczyć w elminatorze bo pokonał brytyjczyka, Thompson powinien dostać rewanż z Włodarkiem żeby rzeczywiście wyłonić lepszego sportowo z tej dwójki. A Bajor przegrał z Włodarkiem na 30 więc konfrontując Thompsona z Włodarkiem zakładamy że są na równi i walka musi wyłonić lepszego, skoro Oli jest przed walką równy Włodarkowi to nie może się mierzyć z kimś kto jest pod nimi czyli Bajor.
  Bajora można dać Kicie którego wartość po tak brutalnym KO spadła i musi udowodnić że jest coś wart.

 51. amator

  Bajor vs Oli Thompson = eliminator o pas

  Idź Pan fchooy z takim eliminatorem. W imię czego Oli ma dostać rewanż z Karolem i to jeszcze taki, którego stawką ma być pas – to już Pudzian prędzej powinien zawalczyć w elminatorze bo pokonał brytyjczyka, Thompson powinien dostać rewanż z Włodarkiem żeby rzeczywiście wyłonić lepszego sportowo z tej dwójki. A Bajor przegrał z Włodarkiem na 30 więc konfrontując Thompsona z Włodarkiem zakładamy że są na równi i walka musi wyłonić lepszego, skoro Oli jest przed walką równy Włodarkowi to nie może się mierzyć z kimś kto jest pod nimi czyli Bajor.
  Bajora można dać Kicie którego wartość po tak brutalnym KO spadła i musi udowodnić że jest coś wart.

 52. shadow demon blacximus

  tylko jest jedno "ale", mianowicie za mała ilość gal

  100% racji

  BAMMA zrobiła w 2015 sześć gal, w 2014 pięć
  KSW zrobiło po cztery zarówno w '15 jak i '16
  nie wspominam już nawet 13 eventów Cage Warriors z 2014 roku czy 14 rok wcześniej, bo zawstydzają Konfrontację
  – skoro KSW jest 'NAJWIĘKSZA W EUROPIE' to niech to pokazuje też ilością gal chociażby przebijając BAMME o jedną w skali roku
  i nie wymagam by każda była na kilkanaście tysięcy, niech zrobią ze trzy gale na 6000 osób i 4 na kilkanaście jak dotychczas

 53. shadow demon blacximus

  tylko jest jedno "ale", mianowicie za mała ilość gal

  100% racji

  BAMMA zrobiła w 2015 sześć gal, w 2014 pięć
  KSW zrobiło po cztery zarówno w '15 jak i '16
  nie wspominam już nawet 13 eventów Cage Warriors z 2014 roku czy 14 rok wcześniej, bo zawstydzają Konfrontację
  – skoro KSW jest 'NAJWIĘKSZA W EUROPIE' to niech to pokazuje też ilością gal chociażby przebijając BAMME o jedną w skali roku
  i nie wymagam by każda była na kilkanaście tysięcy, niech zrobią ze trzy gale na 6000 osób i 4 na kilkanaście jak dotychczas

 54. Madman

  Czasem mam takie wrażenie, że jak bardzo ciśniemy na forum jakiegoś zawodnika np. Goltsov czy Hermansson to KSW chce nam przekazać swoimi zestawieniami taki message: 'gówno wiecie – pokażemy Wam jak i z kim się zestawia walki w MMA'

  Moze i tak;) jednak nie wiem kto na tym wychodzi lepiej, bo moim zdaniem zestawienie kogos z ogorkiem albo sredniakiem z amszonskiej dzungli to nie jest wyczyn;) jak juz mowilem jest wielu solidnych zawodnikow za wschodnia granica i nie trzeba wcale sprowadzac tych egzotycznych:) poza tym od organizacji ktora chce nosic miano najwiekszej w Europie i znaczacej na swiecie oczekuje wymagajacych rywali dla mistrzow z ktorymi musieliby wejsc na wyzyny swoich umiejetnosci a nie rzucanych na pozarcie ku uciesze januszowskiej gawiedzi. Chce zeby taki Bedorf czy inny mistrz wlozyl duzo wysilku w walke. Niech leje sie krew!:P Materla vs Grove spelnily moje oczekiwania oczywiscie na mozliwosci ksw. Bo tak naprawde chcialbym starc jak Gustafson vs Jones czy Lawler vs McDonald ale chyba KSW nie jest w stanie na ten monent nam czegos takiego zagwarantowac bo za bardzo boja sie o swoich mistrzow.

 55. Madman

  Czasem mam takie wrażenie, że jak bardzo ciśniemy na forum jakiegoś zawodnika np. Goltsov czy Hermansson to KSW chce nam przekazać swoimi zestawieniami taki message: 'gówno wiecie – pokażemy Wam jak i z kim się zestawia walki w MMA'

  Moze i tak;) jednak nie wiem kto na tym wychodzi lepiej, bo moim zdaniem zestawienie kogos z ogorkiem albo sredniakiem z amszonskiej dzungli to nie jest wyczyn;) jak juz mowilem jest wielu solidnych zawodnikow za wschodnia granica i nie trzeba wcale sprowadzac tych egzotycznych:) poza tym od organizacji ktora chce nosic miano najwiekszej w Europie i znaczacej na swiecie oczekuje wymagajacych rywali dla mistrzow z ktorymi musieliby wejsc na wyzyny swoich umiejetnosci a nie rzucanych na pozarcie ku uciesze januszowskiej gawiedzi. Chce zeby taki Bedorf czy inny mistrz wlozyl duzo wysilku w walke. Niech leje sie krew!:P Materla vs Grove spelnily moje oczekiwania oczywiscie na mozliwosci ksw. Bo tak naprawde chcialbym starc jak Gustafson vs Jones czy Lawler vs McDonald ale chyba KSW nie jest w stanie na ten monent nam czegos takiego zagwarantowac bo za bardzo boja sie o swoich mistrzow.

 56. Narkunowi wrzucilbym Christensena o czym juz pisalem. Dla Kornika pojawil sie Wrzosek ale jak nie on widzialbym Backstroma, choc on moze sie wypiac na KSW i chciec podbic rekord i znow udac sie do UFC

 57. Narkunowi wrzucilbym Christensena o czym juz pisalem. Dla Kornika pojawil sie Wrzosek ale jak nie on widzialbym Backstroma, choc on moze sie wypiac na KSW i chciec podbic rekord i znow udac sie do UFC

 58. "Aktywny na twitterze Martin Lewandowski co rusz dostarcza kolejnych ciekawostek. Zapytany przez fana o potencjalne zestawienie Antoniego Chmielewskiego z Tomaszem Drwalem, wyraził zainteresowanie tematem:
  Ciekawe!

  Natychmiast podchwyciliśmy wątek i zadzwoniliśmy do Chmielewskiego, który z samego rana wrócił już na matę treningową:
  To dobre zestawienie, jestem zainteresowany.

  W tle (red. znowu) słychać było Mirosława Oknińskiego, który równie entuzjastycznie zareagował na powyższą wiadomość. KSW make it happen! Oczywiście gdy Tomasz Drwal zakończy trwającą jeszcze rehabilitację. Wg informacji z jego obozu, krakowski zawodnik najwcześniej może myśleć o powrocie w terminie jesiennym. Wciąż nie może nawet trenować na macie."

  Źródło: mmanews

 59. "Aktywny na twitterze Martin Lewandowski co rusz dostarcza kolejnych ciekawostek. Zapytany przez fana o potencjalne zestawienie Antoniego Chmielewskiego z Tomaszem Drwalem, wyraził zainteresowanie tematem:
  Ciekawe!

  Natychmiast podchwyciliśmy wątek i zadzwoniliśmy do Chmielewskiego, który z samego rana wrócił już na matę treningową:
  To dobre zestawienie, jestem zainteresowany.

  W tle (red. znowu) słychać było Mirosława Oknińskiego, który równie entuzjastycznie zareagował na powyższą wiadomość. KSW make it happen! Oczywiście gdy Tomasz Drwal zakończy trwającą jeszcze rehabilitację. Wg informacji z jego obozu, krakowski zawodnik najwcześniej może myśleć o powrocie w terminie jesiennym. Wciąż nie może nawet trenować na macie."

  Źródło: mmanews

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.