Grove

Współwłaściciel Konfrontacji Sztuk Walki, Maciej Kawulski w poniedziałkowym magazynie sportów walki „Puncher” uchylił rąbka tajemnicy i zdradził którzy zawodnicy mogą się pojawić na KSW 35.

Wygląda na to, że organizacja chce na majową galę w trójmiejskiej Ergo Arenie odpalić największe działa ze swojego arsenału. KSW 35 może być firmowane nazwiskami Mariusza Pudzianowskiego (MMA 9-4-1, #7 w rankingu MMARocks), Mameda Chalidowa (MMA 31-4-2, #1 w rankingu MMARocks) i Michała Materli (MMA 22-5, #2 w rankingu MMARocks). Dla tego ostatniego planowany jest rewanż z Kendallem Grovem (MMA 22-15). Chalidow z kolei mógłby się zmierzyć z Azizem Karaoglu (MMA 9-6). Nie wiadomo, kto szykowany jest dla „Pudziana”. Tak o planach na majową galę mówi Kawulski:

Jesteśmy w tym momencie na takim etapie, że planujemy trzy main eventy i zastanawiamy się, czy nie przesadzamy. Ma się pojawić i Mamed Chalidow, i Mariusz Pudzianowski, i duże prawdopodobieństwo, że również Michał Materla. Wszyscy w doskonałych starciach. Nie mogę zdradzać kto z kim, ale mogę powiedzieć, że każda z tych walk będzie ciekawa. Żadną tajemnicą jest, że Michała Materlę przymierzamy do Grove’a, z którym już bił się i była to walka roku 2014 i do niej moglibyśmy doprowadzić raz jeszcze. Wiemy, o czym się mówi w kontekście Mameda Chalidowa, ale pozostawię to tajemnicą na jakiś czas.

Wiosna w polskim MMA zapowiada się więc bardzo ciekawie.

59 KOMENTARZE

 1. KalasznikowMac

  Osobiście rewanżu Materli z Kendallem jestem ciekaw

  Też, ale jeszcze bardziej z Falcao czy Azaitarem.

 2. Rewanż z Grovem? Tfu, zgiń przepadnij. Tak mało jest zawodników w 84? Mameda z Azizem za to chętnie bym obejrzał (i należy mu się szczał na pasa), chyba że ten wyczerpał już swój limit walk w MMA na najbliższy rok.

 3. Nie jestem fanem ponownego zestawienia Michała z Kendallem. Nie wiem po co to… rozumiem, że kiedyś dali dobrą walkę, ale to nie znaczy, że teraz też taką dadzą. Jakoś niewielu fanów jest chętnych żeby to sprawdzać. Już wolałbym zobaczyć Materlę z Barnattem… mimo wszystko. O ile ten nie związał się na stałe z BAMMĄ. Zresztą w tej wadze jest jeszcze multum zawodników, z którymi Michał mógłby się sprawdzić. Choćby taki Falcao. Czas pokaże, mam nadzieje, że odejdą od tego pomysłu.

 4. Comber

  Też, ale jeszcze bardziej z Falcao czy Azaitarem.

  Dokładnie, Kendalla niech trzymają dla np. wracającego Drwala.

  Zamiast rewanżu o wiele bardziej widziałbym walkę Cipka z Falcao

 5. – Grove to jedyny logiczny pretendent do pasa Bellatora
  – kontrakt z KSW popisany w 2012, juz dawno wygasl
  Czy przypadkiem Kawul nie zatrzymal sie w czasoprzestrzni razem z jednym uzytkownikiem cohones? Malo prawdopodobne, zeby Bellator teraz wypuscil Grove'a do organizacji wobec ktorej nie ma zadnych zobowiazan.

 6. MMAkłowicz

  Podobno Kawul jeździ po Europie i szuka rywala dla Pudziana :windu:

  W kuluarach mówi się, że docelowe miejsce Kawulskiego to Calais.

 7. Nie sadze ze dadza Mamedowi Aziza, nie zdziwilibym sie jakby teraz mocno wzieli na celownik Okamiego, bo dalej jest niezlym nazwiskiem, zapewne drugi raz upora sie z Sakuraiem no i WSOF chyba za bardzo go juz nie trzyma.Dla Pudziana widze tylko rewanz z Grahamem, bez tego Mario dalej nie pojdzie a mysle, ze jeszcze ma takie ambicje.Dla Michała podejrzewam, ze bedzie ten Grove z racji ich swietnej pierwszej walki, ewentualnie Aziza tutaj bym szybciej widzial niz z Mamedem.Do tego Borys prawdopodobnie – oby z wygranym starcia Saidov/Enomoto.Spodziewam sie ponadto Włodarek – Thompson II.Gamer z kimś mocnym z zagranicy, może kierunek wschodni(?) chyba ze cos sie wydarzy do tego czasu (czy. UFC), bo nie wierze juz w druga walke z Sasza.Ariane z Kamilą, bo Lipski zapowiadali wstepnie na ta gale juz jakis czas temu (bodaj Martin)Anzor vs Kleber IISzymuszowski vs Moks

 8. MMAkłowicz

  Daj spokój,jeszcze nigdy nie stawiałem u buka na remis w MMA.

  Nie no bez jaj, przecież Magic by go poskładał jak precla.

 9. Materla przegral 1 walke z Kendalem, dogrywki byc nie powinno, no ale jemu zawsze sedziowie ida na reke.

 10. Billy Boola

  Rewanż z Grovem? Tfu, zgiń przepadnij. Tak mało jest zawodników w 84? Mameda z Azizem za to chętnie bym obejrzał (i należy mu się szczał na pasa), chyba że ten wyczerpał już swój limit walk w MMA na najbliższy rok.

  Ja to bym chetnie zobaczyl Materla vs. Aziz, wszyscy wiemy jak by to sie skonczylo.

 11. Booba

  Ja to bym chetnie zobaczyl Materla vs. Aziz, wszyscy wiemy jak by to sie skonczylo.

  Byłby turniej. Kto szybciej poskłada materle.

 12. Booba

  Ja to bym chetnie zobaczyl Materla vs. Aziz, wszyscy wiemy jak by to sie skonczylo.

  poddaniem w ciągu minuty czasu.

 13. B00YAK

  Co do Mariusza to mam dziwne przeczucie, że sypną hajsem i zestawią go z Różalem.

  Tak po szczerości, to oglądałby.

 14. HW:
  Pudzian – Różal
  Oli – Graham (eliminator do pasa)
  Kita – Włodarek

  LHW:
  Vegh – Celinski (eliminator do pasa)

  MW
  Mamed – Aziz
  Grove – Shlemenko (eliminator do pasa)
  Materla – Falcao

  WW
  Borys – Szymuszowski/Walhead

  FW
  Anzor-Klaczek (eliminator)
  Erbst-Wolański

  WFW
  Lipski-Porczyk (eliminator 1)
  Lubonska-Badurek
  (eliminator 2)

 15. Serio podziwiam zarówno was jak i właścicieli(tych trochę mniej ale zawsze) za fantazję w układaniu zestawień. Nigdy w tej organizacji nie będzie normalnie dopóki nie zwiększy się liczba gal. Zawsze będą śmieszni pretendenci, walki mistrzowskie nie o pas etc. Rozumiem, że Pan Kmita ma opory, no ale jakieś wyjście chyba można znaleźć.

 16. Na jednej karcie nie dadzą Pudziana, Mameda, Materli i Borysa, bez jaj.

 17. Conor McGregor

  Na jednej karcie nie dadzą Pudziana, Mameda, Materli i Borysa, bez jaj.

  Co Ty się KSW przejmujesz? Ty chłopie tam trenuj, bo RDA to nie przelewki.

 18. Laikike1

  Serio podziwiam zarówno was jak i właścicieli(tych trochę mniej ale zawsze) za fantazję w układaniu zestawień. Nigdy w tej organizacji nie będzie normalnie dopóki nie zwiększy się liczba gal. Zawsze będą śmieszni pretendenci, walki mistrzowskie nie o pas etc. Rozumiem, że Pan Kmita ma opory, no ale jakieś wyjście chyba można znaleźć.

  Moim zdaniem liczba gal jest wystarczająca. Kim zapełnić rozpiski dodatkowych gal? Rozwodniłoby to tylko produkt, a małych gal dla mniej znanych zawodników jest całkiem sporo.

  Pretendenci póki co są śmieszni, ale nie dlatego że jest mało gal, a dlatego że nie ma eliminatorów do walk o pas. Nie podoba mi się że zawodnik debiutujący w organizacji dostaje odrazu TS'a (Muniz), natomiast przy rekordzie 1-0 jest to już dla mnie ok, dlatego ciesze się że walke o pas dostał McSweeney a nie ktos z zewnątrz.

  Na tę liczbę gal spokojnie można ogarnąc drabinkę składającą się z 3 walk na półrocze w każdej kategorii wagowej (TS, eliminator, walka rankingowa), przy czym, aby uniknąc wylewu rewanży, przegrany z TS niekoniecznie musi spadać do eliminatora, tak samo w eliminatorze niekoniecznie musi być zawodnik z walki rankingowej, a np z zewnątrz.

 19. Skoro KSW 36 tez ma byc PPV to kto tam bedzie walczyl w ME? Bedorf? LOL

 20. axisstyle

  Na tę liczbę gal spokojnie można ogarnąc drabinkę składającą się z 3 walk na półrocze w każdej kategorii wagowej (TS, eliminator, walka rankingowa), przy czym, aby uniknąc wylewu rewanży, przegrany z TS niekoniecznie musi spadać do eliminatora, tak samo w eliminatorze niekoniecznie musi być zawodnik z walki rankingowej, a np z zewnątrz.

  Zapytam inaczej: Mamed 36 lat, Pudzianowski 39. Niepewna przyszłość Materli i Borysa. Czy uważasz, że przy 4 galach w roku pozostali zawodnicy są w stanie "sprzedać" się szerszej publiczności ? Dla mnie gal jest zdecydowanie za mało. Oczywiście masz swoje zdanie i je szanuje.

 21. no no ale KSW nie zgasi swojej gwiazdy jakimś brazylijczykiem bo przecież wiadomo że Falcao niestety ustrzeliłby Materle .

 22. Pamiętam, jak nikt nie chciał walki Materla vs Jay Silva 2 a wyszła z tego świetna trylogia i najbardziej emocjonujące starcia w ksw jakie kiedykolwiek były. Ksw robi walkę Materla vs Kendall tylko i wyłącznie z tego powodu co walkę Materla vs Jay Silva 2- dla widowiskowości. A nóż trafi się podobna trylogia co z Jayem.

 23. Siedem

  no no ale KSW nie zgasi swojej gwiazdy jakimś brazylijczykiem bo przecież wiadomo że Falcao niestety ustrzeliłby Materle .

  Jak mnie wkurzają tacy wróżbici…

 24. a mnie tacy co kolorują rzeczywistość , ja jestem kibicem sportu, a nie jednostki , i nie wróżbita tylko prawdopodobny scenariusz

 25. Mamed – Aziz , należy się ta walka Azizowi nawet jakby miał szybko przegrać, należy sie i już.
  Materla – Grove 2, pierwsza walka mogła iśc w obie strony, rewanż powinien sie odbyć. Myśle że to rozsądne, nie kwiczcie jak KOD na ulicy.
  Pudzian, IMO powinien dostać jakiegoś nowego przeciewnika, z Różalem to logiczna opcja.
  Graham – Kita, ciekawa opcja.
  Oli Thompson – Włodarek 2, każdy wie że to musi sie dokończyć.
  Borysa nie dadzą na 35.
  Gamrot zasługuje na walkę o pas! na 35 lub 36.!

 26. Achort

  Pamiętam, jak nikt nie chciał walki Materla vs Jay Silva 2 a wyszła z tego świetna trylogia i najbardziej emocjonujące starcia w ksw jakie kiedykolwiek były. Ksw robi walkę Materla vs Kendall tylko i wyłącznie z tego powodu co walkę Materla vs Jay Silva 2- dla widowiskowości. A nóż trafi się podobna trylogia co z Jayem.

  Tylko każdy doskonale wie, że najgorzej na tej trylogii wyszedł Cipek.

 27. Z przykrością stwierdzam że Chalidow przestał mnie "jarać". Niestety z całym szacunkiem do KSW ale nie ma kto go tutaj już zweryfikować. Będzie dalej obijanie solidnych zawodników ku uciesze gawiedzi, ale nie będzie to 1 liga bo ta bije się w UFC….

 28. Przed rewanżem Silvy z Materlą również było dużo narzekań, a jak się skończyło? Dlatego osobiście czekam, co się wydarzy i jeśli dojdzie do rewanżu, to historia już pokazała, że może być ciekawie.

 29. respect

  Tylko każdy doskonale wie, że najgorzej na tej trylogii wyszedł Cipek.

  No a co, lepiej żeby wszystko z łatwością wygrywał i żeby ludzie mówili że Materla dostaje ogórów ?

 30. Każdy mógł się już dawno domyślić że wymienieni zawodnicy zawalczą na tej gali. Trzeba czekać na pierwsze zestawienia, bo teraz to nie ma co komentować.

 31. Goliat

  Z przykrością stwierdzam że Chalidow przestał mnie "jarać".

  W UFC mało płacą i jeszcze można w dziób dostać. A w KSW cieplutka i bezpieczna posadka. 😉

 32. respect

  Tylko każdy doskonale wie, że najgorzej na tej trylogii wyszedł Cipek.

  Mi się właśnie wydaje, że wyszedł najlepiej bo dzięki tej trylogii stał się bardziej rozpoznawalny dla "Januszy" i co za tym idzie był w lepszej pozycji do renegocjacji kontraktu bodajże przed walką z Bezerra.

 33. akurat z walki Materla vs. Kendall bardzo sie ciesze. Przekręcili hawajczyka w tamtej walce wiec teraz będzie miał szanse udowodnic że jest lepszy przy normalnych sedziach, a nie stronniczych jak było w tamtym przypadku.

 34. Ian

  Mi się właśnie wydaje, że wyszedł najlepiej bo dzięki tej trylogii stał się bardziej rozpoznawalny dla "Januszy" i co za tym idzie był w lepszej pozycji do renegocjacji kontraktu bodajże przed walką z Bezerra.

  Tylko, że co tak naprawdę pokazał Cipek w tych walkach poza serduchem? Pierwszą wygrał , ale bardzo kontrowersyjnie, druga nokaut i trzecia wygrana w przeciętnym stylu. Dodajmy, że Silva w świecie mma to po prostu zwykły boczek. Jego największe marzenie – UFC poprzez tę trylogię oddaliło się od niego drastycznie, kto wie czy nie na zawsze.
  Dodam tylko, że jestem wielkim fanem Michała i wiele razy to podkreślałem.

  P.S. Co do zainteresowania Jaśków to się zgadzam.

 35. Achort

  No a co, lepiej żeby wszystko z łatwością wygrywał i żeby ludzie mówili że Materla dostaje ogórów ?

  Gdzie to napisałem??

 36. Materla od 2012 miał 8 walk dodając tego Kendalla w ergo to będzie 9, walczy średnio dwa razy w ciągu roku :

  -Khalidov (przegrana w pierwszej rundzie)
  -Drwal (win)
  -Silva x3 (1,5 roku kariery)
  -Grove (rok kariery)
  -Wallace (win)
  -Bezzerra (win)

  Straci 2,5 roku na walki z tymi samymi zawodnikami, w miedzy czasie wygrywając z wypalonymi Wallacem i Drwalem. No i gościem który nigdy nic w MMA nie znaczyl. Walkę z Mamedem uwalil szybko, więc moim zdaniem Aziz który wygrał zarówno z Jayem jak i z Falcao ma większe szanse w walce z Mamedem niż pan od efektownych walk ale i niepewnych decyzji sędziowskich

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.