FAME MMA jako organizacja nadal wzbudza wiele kontrowersji w środowisku MMA. Jak wiemy, podczas wydarzeń występują popularne internetowe osobistości, które przyciągają głównie do oglądania widowiska tysiące fanów różnych pokoleń. Tym razem na temat FAME MMA wypowiedziały się dwie osoby, które związane z tym sportem są przez lata. Piotr Jeleniewski oraz Krzysztof Soszyński w swoim podcaście przez chwilę porozmawiali o organizacji i jej działaniu.

Jeleniewski: Jest taka duża organizacja w Polsce, która się prężnie rozwija, ma bardzo dobre PPV, nazywa się FAME MMA. To jest gala, gdzie właściwie jest mało zawodników takich trenujących, a w większości są to ludzie, którzy są znani z Internetu, YouTuberzy, jacyś tacy ludzie… Oni walczą na zasadach MMA.

Soszyński: Ale nie znają MMA?

Jeleniewski: Ktoś ich tam przygotuje, ktoś ich potrenuje w takim klubie normalnym. Są też chłopaki, którzy normalnie trenowali, zawodnicy, ale oni są na niższych kartach. Tu nawet był chłopak, Kamil (Hassan), ja znam też dwóch chłopaków, którzy trenowali w moim dawnym teamie, ale ja tych ludzi nie znam. Nie wiem kim są ci ludzie. Oni nie używają imion i nazwisk tylko mają swoje pseudonimy. Ja mówię: kto to jest?! Ale oni są ogromni! Ci ludzie, mój syn mi tłumaczył, to są ludzie, którzy są potęgami w Internecie. Ci ludzie na tej gali zarabiają…

Soszyński: Więcej niż normalni…

Jeleniewski: Dużo więcej! Zarabiają tak duże pieniądze, że żaden zawodnik MMA tego nie zarobi!

Soszyński: Teraz wszystkim chodzi o to ile mają obserwujących, na FB czy na Instagram. Jak masz więcej – zarobisz więcej.

Jeleniewski: Słuchaj! Ja nie sądziłem… Ta gala sobie fantastycznie radzi. Ma ogromną sprzedaż PPV. Oni nawet teraz zrobili galę jak było wszystko zamknięte. Zrobili galę w studiu.

Soszyński: O wow…

Soszyńskiego i Jeleniewskiego odwiedził także jeden z zawodników FAME MMA, Kamil Hassan.

Jeleniewski: Ten Kamil przyjechał tutaj, chciał u nas pracować, jego rodzice się tu przeprowadzili, potem wrócił i dostał propozycję walki. Jak on mi powiedział jakie on dostał pieniądze, za chyba drugą u nich… Chłopak sportowiec, mistrz Europy w karate, bardzo fajnie się ruszał, talent, gdyby trenował wyczynowo to kto wie? Ale słuchaj, jak on mi powiedział jakie tam są stawki to mi szczęka opadła… Odpowiedziałem tylko: słucham?

Soszyński: No właśnie… W tym życiu nie chodzi o Twój talent.

Jeleniewski: Była taka chyba sytuacja, że jeden z takich znanych polskich raperów… Wyobraź sobie, że jednemu z polskich raperów, o ile pamiętam, zaproponowano 1 milion złotych. 1 milion złotych Krzysiek! To jest kupa pieniędzy w MMA. Takie stawki?! Może dwóch facetów w Polsce takie pieniądze dostaje. Nie wiem nawet czy dostają. I to się musi komuś opłacać! To znaczy, ile oni muszą mieć z tego przychodu, ile osób musi kliknąć i kupić PPV. Nie było to drogie, kosztowało 10 czy 20 złotych. Ile tych dzieciaków musiało to kupić żeby to się zamknęło? Jeśli to jest zdrowy biznes oparty o to, bo ja się nie znam, nie mam informacji o tym, nie interesowałem się tym specjalnie. Zobacz jaki musi być popyt wśród młodzieży…

Soszyński: Nie chodzi nikomu o to czy jest prosty cios, czy dobry cios… Chodzi o to o czym powiedziałeś.

Jeleniewski: Widziałem program na YouTubie, jakiś making of… Biły się jakieś dwie dziewczyny. To wyglądało gorzej niż pod klubem. Ale to nieważne! Tak jak mówisz…

Soszyński: I wiesz co jest nieważne? Czy to jesteś Ty… Nieważne czy jesteś prawdziwy, to co powiedziałeś… Ważny jest stworzony charakter, postać.

Jeleniewski: Ci ludzie odgrywają chyba jakieś role…

Soszyński: Cały czas!

Poniżej możecie zobaczyć wywiad z „Hassim” po FAME MMA 5 oraz całość podcastu.

Fragment rozmowy przytoczony w newsie: okolice 28 minuty.

28 KOMENTARZE

 1. UFC>Fame MMA>KSW i reszta

  Szczerze nie pije tu tylko do Fame ani Ksw. Bo to, że twory takie jak Popek, Godlewska itd dostały oferte walki to po prostu żenada. Nie mam nic do właścicieli i ogólnie całego zespołu, który tam pracuje w żadnej z tych federacji. Bo to, że są łebscy i poczuli żyłe złota to inna kwestia. Mnie po prostu martwi, że my jako ludzie, mimo iż technologia się rozwija cofamy się. Może jestem zbyt staroświecki pod tym katem. Mimo, że nie mam nawet 3 dych na karku. To ja nie potrafie zrozumiec jak ludzie moga szukac, "relaksu" w czyms takim. Zaczelo się od programow typu Big Brother, po Warsaw Shore itd. Jak kurwa ludzi może interesowac walka Cpuna z Konfidentem el "Aktorem" czy walka typiary co z cycami na wierzchu spiewa nasz hymn na youtubie kontra lachociąg. Tego nie potrafie zrozumieć. Co w tym smiesznego? Jak można się przy tym dobrze bawic. Żeby było jasne, każdy z nas robi glupoty, po pijaku czy na trzezwo. Dla mnie tylko chore jest to że jest moda na to żeby takie coś nagrywac i lapac na tym popularnosc. Smiejemy się z burgerow, że WWE, udawane walki, a się tym jarają. No to my poszlismy krok dalej w tym calym bagnie. Najlepsze jest to, że mam w rodzinie takie nastoletnie gowniary. I wkurwia mnie tlumaczenie chodzby Goli, że to nie tak, że tylko hajs x oni biorą to na serio, że Bonus schudl itd bla bla bla. Kurwa te malolaty teraz mają nasrane rowno i pisze bo to widze. Różne pojeby byly, ale jak ktoś mi powie, że ogladanie takiego syfu nie ma wplywu na dzieciaki to mu jebne. Co kurwa 4 "chlopak" chociaz ciezko to nazwac w ten sposób chodzi z kolorowymi wlosami, 14 latki daja dupy po piksach ma melanzach. To jest czyste pranie łba. Powtarzam, każdy z nas odpierdalal, ale to nie było na taka skale.

 2. Jeleniewski:,, Dużo więcej! Zarabiają tak duże pieniądze, że żaden zawodnik MMA tego nie zarobi!''


  No teraz juz jestem pewny, ze jak Jon Jones wyleci za pijaństwo z  Ufc to zawita na Fame :razz:utinlaugh:

 3. Szczerze nie pije tu tylko do Fame ani Ksw. Bo to, że twory takie jak Popek, Godlewska itd dostały oferte walki to po prostu żenada. Nie mam nic do właścicieli i ogólnie całego zespołu, który tam pracuje w żadnej z tych federacji. Bo to, że są łebscy i poczuli żyłe złota to inna kwestia. Mnie po prostu martwi, że my jako ludzie, mimo iż technologia się rozwija cofamy się. Może jestem zbyt staroświecki pod tym katem. Mimo, że nie mam nawet 3 dych na karku. To ja nie potrafie zrozumiec jak ludzie moga szukac, "relaksu" w czyms takim. Zaczelo się od programow typu Big Brother, po Warsaw Shore itd. Jak kurwa ludzi może interesowac walka Cpuna z Konfidentem el "Aktorem" czy walka typiary co z cycami na wierzchu spiewa nasz hymn na youtubie kontra lachociąg. Tego nie potrafie zrozumieć. Co w tym smiesznego? Jak można się przy tym dobrze bawic. Żeby było jasne, każdy z nas robi glupoty, po pijaku czy na trzezwo. Dla mnie tylko chore jest to że jest moda na to żeby takie coś nagrywac i lapac na tym popularnosc. Smiejemy się z burgerow, że WWE, udawane walki, a się tym jarają. No to my poszlismy krok dalej w tym calym bagnie. Najlepsze jest to, że mam w rodzinie takie nastoletnie gowniary. I wkurwia mnie tlumaczenie chodzby Goli, że to nie tak, że tylko hajs x oni biorą to na serio, że Bonus schudl itd bla bla bla. Kurwa te malolaty teraz mają nasrane rowno i pisze bo to widze. Różne pojeby byly, ale jak ktoś mi powie, że ogladanie takiego syfu nie ma wplywu na dzieciaki to mu jebne. Co kurwa 4 "chlopak" chociaz ciezko to nazwac w ten sposób chodzi z kolorowymi wlosami, 14 latki daja dupy po piksach ma melanzach. To jest czyste pranie łba. Powtarzam, każdy z nas odpierdalal, ale to nie było na taka skale.

  Czy ja dobrze rozumiem, ze w tym wpisie oskarżasz Fame, o to ze 14 latki chodzą w kolorowych włosach?/!/, przeciez ta organizacja zrobiła dopiero 6 gal, te zjawisko było duzo wcześniej. Fame po prostu wykorzystało popyt na walki celebrytów w MMA jakie daje populanosc MMA w Polsce i popularnosc socjali. KSw czy Fame nie sa tu niczemu winne, winni sa kolejne pokolenia które sa coraz bardziej zblazowane, delikatne i zyja netem 24 h na dobę. Moim zdaniem ostatnie twarde pokolenie to roczniki 1990 i troche w góre. Roczniki 2000 + to bedzie tylko instagram,yt , teraz ten beznadziejny tik tok gdzie 90 procent 11 latków tym zyje gdzie wrzucasz 10 sekundowe wstawki w tle z muzyka, e-sporty i inne pierdoły. Ja oprócz sportów walki , sledze dobrze top piłkarski i juz widze jak to  o wyglada, gdzie kiedyś ten sport był 120 razy meski, a teraz wszyscy z damski torebkami, zele na włosach, fryzjer co 5 dni i tak dalej. O napastników dzis przez ta lalusowatosc tak cienko, ze kluby bija sie na smierc i zycie o Mbappe i Halanda, bo nie ma nikogo ciekawego na oku gdzie kiedys było takich 10-15, a co do tego jak moze dac rozrywke ogladanie Fame, i tam piszesz ze patusiara walczy z cpunem i tak dalej , szczerze to mnie mało interesuje co oni robia, po prostu przez maks 1 godzine/?/ ogladam 8 walk przy piwku zacietych amatorów/ pól zawodowców tyle i aż tyle.To jak z piłkarzami , nie obchodzi mnie ze po meczu maja 8 prostytutek w willi, patrzac pod tym katem nie powinienem ogladac walk Jonesa bo jest alkoholikiem czy narkomanem. Serio zalecam wiecej luzu, do sportu, bo to tylko zabawa do zycia.

 4. Czy ja dobrze rozumiem, ze w tym wpisie oskarżasz Fame, o to ze 14 latki chodzą w kolorowych włosach?/!/

  Raczej chodziło mu o to, że organizacja promuje patologię która ma autorytet u tych 13 latków  i  wychowuje młode pokolenie dzieci yutuba.

 5. Wszyscy gadają ile oni tam kasy zarabiają, a tak naprawdę tych wypłat nikt nie widział.

  Zarabiając spory hajs za nagrywanie filmików na YouTube myślę, że nie zgodziliby się na 2 miesiące ciężkich przygotowań i walkę, ryzykując zdrowie, nawet za 100k.

 6. Raczej chodziło mu o to, że organizacja promuje patologię która ma autorytet u tych 13 latków  i  wychowuje młode pokolenie dzieci yutuba.

  Przecież w MMA jest większa patologia niż w tym czymś co próbuje MMA przypominać.

 7. Zarabiając spory hajs za nagrywanie filmików na YouTube myślę, że nie zgodziliby się na 2 miesiące ciężkich przygotowań i walkę, ryzykując zdrowie, nawet za 100k.

  Przypuszczam, że 100k to mało kto tam zobaczył. Taki bardzo znany Xayoo, co dzieciaki by kupowały PPV jak pojebane zarządał 300k i oczywiście nie dostał tyle. A Ci mniej znani na prawdę nie dostają kosmicznych sum. Przecież taka walka, to dla youtuberow świetna promocja i oni zabijają się żeby zawalczyć. To w większości oni chcą walczyć dla Fame a nie Fame chce ich (oprócz oczywiście kilku czy tam kilkunastu przypadków). Przecież niemal każdy oglądający jakaś walkę pyta się kto to jest itp, później większość z nich poszuka o nich informacje w necie, a jakaś mała cześć zostawi suba i biznes takim youtuberom rośnie. Wiec nie przesadzałbym, że stawki są duże, znaczy są dla zawodników KSW i innych federacji bo tu dostają max 5k.

 8. Moim zdaniem ostatnie twarde pokolenie to roczniki 1990 i troche w góre. Roczniki 2000 + to bedzie tylko instagram,yt , teraz ten beznadziejny tik tok gdzie 90 procent 11 latków tym zyje gdzie wrzucasz 10 sekundowe wstawki w tle z muzyka, e-sporty i inne pierdoły.

  Co do 11 latków to się zgodzę ale jestem z rocznika 2000 i moi znajomi właśnie z tego rocznika to albo się jeszcze uczą albo pracują niektórzy mają już dzieci i nie wydaje mi się aby żyli insta yt czy innymi tik tokami czy jak to się piszę:lol:

 9. Mityczne jak jednorożce wysokie gaże Fame MMA. Wszystko polega na tanim flexie na hajs, którego tak naprawdę nie mają. Youtubery i instagramery robią to od lat, a ludzie dalej się na to łapią.

 10. Co pisałem pare lat temu…Chcąc iść ciągle z tym sportem w coraz większe liczby biletów/PPV i interesować masy kończy się tym, że masy decydują o tym BIZNESIE. Wolą oglądać znanych im ludzi bijących się ze sobą, a nie stricte ten sport i jego sztukę…

 11. Mityczne jak jednorożce wysokie gaże Fame MMA. Wszystko polega na tanim flexie na hajs, którego tak naprawdę nie mają. Youtubery i instagramery robią to od lat, a ludzie dalej się na to łapią.

  ma Pan dowody?

 12. Najman mówił w hejtparku, że nie miał więcej niż w KSW. Ile Najman mógł mieć za walkę w KSW? 100 tys. zł?

  Więc od dobrych zawodników MMA więcej nie zarabiają, co najwyżej od przeciętnych, bo 100 tys. zł zarobić ze słabym rekordem w UFC to nie jest wielki wyczyn.

  Druga sprawa: KSW miała prawie monopol na większe freaki. FEN nie był w stanie przyciągnąć większego freaka. Teraz mają konkurencje FameMMA w jednym aspekcie.

  Uwzględniając, że Mamed, Materla i Pudzian to już maks jeden rok do końca kariery – będą potrzebne nowe freaki w KSW, bo na czystym MMA to jeszcze w Polsce nikt kokosów nie zarobił, a wręcz przeciwnie.

  Pompowanie kasy w sport zawodowy uczy pokory: MMA, boks, piłka nożna. Ilu już takich ludzi było, którzy myśleli mam kasę to zaraz będę potęgą? Gdzie oni teraz są?

 13. Najman mówił w hejtparku, że nie miał więcej niż w KSW. Ile Najman mógł mieć za walkę w KSW? 100 tys. zł?

  Pudzian dostał 200 tys. A wszyscy pozostali zawodnicy tamtej gali  podobno dostali łącznie 50 tys zł.  :crazy:

  PS. A Bonus mówił, że za walkę z Najmanem dostał 50 tys. 😆

 14. Co do 11 latków to się zgodzę ale jestem z rocznika 2000 i moi znajomi właśnie z tego rocznika to albo się jeszcze uczą albo pracują niektórzy mają już dzieci i nie wydaje mi się aby żyli insta yt czy innymi tik tokami czy jak to się piszę:lol:

  Ale ty jesteś ze wsi to się nie liczy

 15. Linkiewicz podobno przy FAME 3, przytuliła 200k.

  Nie dziwne, że taki Najman dostał mniej, jakby nie patrzeć Linkiewicz jest większym fejmem i to z 9999 razy.

 16. Linkiewicz podobno przy FAME 3, przytuliła 200k.

  Nie dziwne, że taki Najman dostał mniej, jakby nie patrzeć Linkiewicz jest większym fejmem i to z 9999 razy.

  Może jakby laskę zrobił…(?)

 17. Może jakby laskę zrobił…(?)

  Komentarz na twitterze po ostatniej walce Najmana ,,Linkiewicz przynajmniej zrobiła to ze swojej woli, Najmana by tam zgwałcili"

  Pudzian dostał 200 tys. A wszyscy pozostali zawodnicy tamtej gali  podobno dostali łącznie 50 tys zł.  :crazy:

  PS. A Bonus mówił, że za walkę z Najmanem dostał 50 tys. 😆

  Zarobek – taki lepszy taniec z gwiazdami pewnie i jak średni zawodnik MMA

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.