20 czerwca 2020 roku odbędzie się trzecia edycja gali European Fight Masters. Podczas wydarzenia rozgrywanego w Dortmundzie zobaczymy 8 walk w formule MMA, na szali 4 pojedynków znajdą się pasy mistrzowskie wag: półciężkiej, średniej, półśredniej oraz piórkowej. Ważnym aspektem jest oczywiście to, że w każdej walce mistrzowskiej zobaczymy Polaków, a są nimi: Maciej Różański, Michał Materla, Mateusz Piskorz i Michał Domin. Dodajmy, że Mateusz na co dzień trenuje w Straight Blast Gym – Ireland i poza nim pojawi się także dwóch innych reprezentantów tego klubu – Will Fleury oraz Nikolay Grozdev.

Straight Blast Gym – Ireland

To klub dowodzony przez Johna Kavanagha, który sięgał razem z Conorem McGregorem po dwa tytuły mistrzowskie UFC. Maty treningowe Straight Blast Gym leżą nie tylko w Dublinie, jest to firma z zasięgiem globalnym, sale odnajdziemy także w Kanadzie, USA, Wielkiej Brytanii, Korei, Afryki, Australii oraz Szwecji. Tak przedstawia się lista zawodników, którzy należą do ścian SBG:

Wikipedia – oficjalna lista podana dla portalu

ZOBACZ TAKŻE: Nikolay Grozdev sparuje z klubowym kolegą Conorem McGregorem

Rozpiska EFM 3

Walka wieczoru

Michal Materla vs Willi Ott – walka o pas kat. 84 kg

Druga walka wieczoru

Mateusz Piskorz vs Marcel Grabiński – walka o pas kat. 77 kg
Maciej Różanski vs Will Fleury – Walka o pas w kat. 93 kg
Michał Domin vs Nikolay Grozdev – Walka o pas kat. 66 kg
Wojciech Janusz vs Piotr Kalenik – Superfight – catchweight (98 kg)

Karta wstępna

Krzysztof Dobrzyński vs Mateusz Makarowski – Superfigh
Damian Ostęp vs Hojat Khajevand – walka – 77 kg
Krzysztof Friedel vs Paul Saier – walka (catchweight 73kg) – walka dwóch debiutantów

 

Powrót Materli i najważniejsza walka Khalida Otta

Polscy fani szczególną uwagę zwracają na Michała Materlę. Były mistrz KSW po roku nieobecności zamelduje się w klatce ponownie i być może stanie się twarzą nowej organizacji dzięki pasowi mistrzowskiemu. Dla Otta będzie to zdecydowanie najtrudniejsza walka w całej dotychczasowej karierze. Austriak nigdy nie mierzył się z tak mocnym zawodnikiem, ale na pewno nie można go skreślać, gdyż na koncie ma stoczonych aż 37 pojedynków. Lubi się bić w stójce i preferuje otwarte wymiany, o czym mówi jego przynależność do klubu boksu tajskiego.


Transmisja Gali EFM 3 odbędzie się w systemie PPV

Trzecia już edycja gali federacji EFM  zostanie zorganizowana w formacie TV w jednym z berlińskich studio. Fani będą mogli obejrzeć galę za pośrednictwem systemu PPV , wykupując dostęp  w cenie od 25 zł przez stronę http://www.efmma.com.


Walki na, które warto zwrócić uwagę

Emocjonująco zapowiada się druga walka wieczoru Mateusz Piskorz vs Marcel Grabiński. Mateusz to jeden z najlepszych polskich zawodników w swojej kategorii wagowej. Na co dzień trenuje w Irlandii, w tym samym klubie co Conor McGregor. Walczył w Bellatorze.  Marcel jest mistrzem największej  niemieckiej federacji MMA. Jeden z najlepszych zawodników w swojej klasie wagowej. Startował w eliminacjach do 22. edycji TUF-a.

Maciej Różański vs Will Fleury. Will jest najlepszym irlandzkim zawodnikiem kat. średniej. Zawodnik ten walczył w Bellatorze. Maciej to z kolei bardzo utalentowany zawodnik kat. 84 kg. Kilkakrotny mistrz Polski w BJJ. Ścisła czołówka europejska.

Pozytywnie zaskoczyć może zestawienie Michał Domin vs Nikolay Grozdev. Nikolay to jeden z najlepszych i najbardziej utalentowanych  zawodników w wadze 66 kg w Bułgarii i Irlandii. Na co dzień jest partnerem treningowym Conora McGregora. Michał Domin z klubu Oktagon Team Żory to perspektywiczny i młody zawodnik, który chce udowodnić swoją klasę z bardziej doświadczonym rywalem.

Ciekawym zestawieniem jest także walka Wojciecha Janusza –  zawodnika dającego bardzo krwawe walki. Zawodnik  Kat. 93 kg. Partner treningowy Michała Materli  i Tomasza Narkuna. Piotr Kalenik znany jest z tego, że prowadzi zażarte walki w oktagonie. Pojedynek ten zapowiada się więc ciekawie.

6 KOMENTARZE

  1. Czy na plakacie pisze Piotr KALETNIK bo to nickname Piotra Kalenika?

    Wali siarą ta gala… strach pomyśleć co będzie po.

  2. Piotr Kalenik nie jest w stanie utrzymac sie z samego mma , podobno w przerwach między treningami dorabia jako kaletnik  dlatego też figuruje na plakacie jako Piotr Kaletnik :razz:ociesznymirek:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.