dwdw
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Hiszpańskojęzyczne media podają, że Erik Perez zmierzy się z Damianem Stasiakiem! Informację tę potwierdziła przed chwilą telewizja ESPN Deportes.

Damian wraca do oktagonu po porażce z Yaotzinem Mezą, którą zaliczył 11 kwietnia na pierwszej polskiej gali UFC. Pomimo klęski, nasz rodak zaprezentował się z dobrej strony i nie dał łatwej walki sparingpartnerowi Bensona Hendersona. Przed kontraktem z UFC, Stasiak miał pięć zwycięstw z rzędu.

Erik również wraca po porażce. 7 czerwca 2014 roku przegrał z Bryanem Carawayem przez poddanie na gali  UFC Fight Night 42. Perez stoczył łącznie sześć walk w największej organizacji MMA na świecie. W listopadzie zeszłego roku miał zawalczyć z Marcusem Brimagem, ale Meksykanin musiał zrezygnować z konfrontacji z powodu kontuzji barku. To właśnie ta kontuzja wyłączyła go ze startów na ponad rok.

Starcie Damiana z Erikiem, zestawione zostało na UFC Fight Night 78, które odbędzie się 21 listopada w Meksyku.

39 KOMENTARZE

 1. Na pewno ciężka przeprawa przed Damianem, do tego walczy z lokalnym zawodnikiem…mam nadzieję, że nie popełni tzw. "Velasquezówki" i zaaklimatyzuje się odpowiednio wcześniej aby nie przegrać z takiego powodu.

  Będę trzymał kciuki mocno!

  EDIT: I jeszcze jak faktycznie to ma być w koguciej, to i cięcie wagi większe przed Damianem…więc mam nadzieję, że dobrze to ogarnie żeby nie było wstydu i żeby nie wyglądał jak połączenie Caina i Badurek

 2. Damian będąc świeżo po walce postawił mocne warunki Mezie, więc liczę, że tym razem po pełnym obozie walka będzie po jego myśli. 😆

 3. do tego walczy z lokalnym zawodnikiem…mam nadzieję, że nie popełni tzw. "Velasquezówki" i zaaklimatyzuje się odpowiednio wcześniej aby nie przegrać z takiego powodu.

  Tak, tylko jakim budżetem dysponuje Werdum, a jakim Stasiak. Nie marzmy nawet o 40 dniowej aklimatyzacji, bo to abstrakcja. Ja nie wiem czy on tam poleci na chociaż 2 tygodnie przed walką…

  Dodatkowo martwi mnie to, że będzie musiał ciąć do koguciej…

 4. Velasquez walczył w Mexico City, które leży w klimacie równikowym i znajduje się na wysokości 2240 m n.p.m. Stasiak zawalczy w Monterrey, które ma zdecydowanie korzystniejszy klimat (ciepły klimat stepowy) i leży na niższej wysokości (537 m n.p.m.). Mówiąc w skrócie, warunki będą tam takie same, jakby walczył np. w Madrycie, długa aklimatyzacja jest zbędna.

 5. Jeśli jest tak jak mówicie, to dobrze 😉

  Pozostaje dobre i mądre ścinanie by nie wyglądać jak Iza w Krakowie

 6. O wadze koguciej w przypadku Damiana to było mówione już bardzo dużo bezpośrednio po walce w Krakowie. Także nie wydaje mi się żeby były problemy ze zrobieniem wagi, jeżeli cały obóz Stasiaka od początku nastawiaj się na walki w UFC właśnie w 61.

 7. Trudne zadanie przed Damianem.

  Starcie z lokalnym faworytem na drugim końcu świata i w niższej, niż dotąd wadze.

  Perez będzie zdeterminowany, bo po porażce zapewne pożegna się z organizacją.

 8. Ciężki rywal, przynajmniej Damian będzie przygotowany na stopro i pokaże się z jeszcze lepszej strony. W walce z Meza wziął walkę na szybko, a i tak całkiem nieźle zawalczył.

 9. Liczę, że Damian wykorzysta tę szansę jaką dała mu największa organizacja na świecie i zarobi parę gorszy w tym ufc oraz wypromuje swoją osobę. Plus wycieczka do Meksyku 😉

 10. Zadanie niezwykle trudne, ale moim zdaniem Damian ma umiejetnosci pozwalajace na podjecie walki i rozstrzygniecie jej na swoja korzysc.

 11. Oby z fartem, bo przeciwnik jest do przejścia, choć w stójce pewnie postawi dość duży opór.

  Powodzenia Damian i zwycięstwa zarazem.

 12. Pomimo porażki w Krakowie moim zdaniem dobrze zaprazentował się Damian w swoim debiucie. Oby tym razem jego ręka była w górze.

 13. Trochę wygląda jakby rzucili Polaka na pożarcie Perezowi, który już od dawna był typowany na tego, który ma przyciągać meksykańską publiczność. Co prawda ostatnio dużo się zmieniło – pojawili się Rodriguez, Benitez + mnóstwo Amerykanów meksykańskiego pochodzenia, ale to nadal zawodnik z którym wiązane są konkretne nadzieje. Mam nadzieję, że Damian sprawi niespodziankę!

 14. Trochę wygląda jakby rzucili Polaka na pożarcie Perezowi, który już od dawna był typowany na tego, który ma przyciągać meksykańską publiczność. Co prawda ostatnio dużo się zmieniło – pojawili się Rodriguez, Benitez + mnóstwo Amerykanów meksykańskiego pochodzenia, ale to nadal zawodnik z którym wiązane są konkretne nadzieje. Mam nadzieję, że Damian sprawi niespodziankę!

  Myślę podobnie jak ty kolego. Po przeczytaniu tego niusa od razu pomyślałem, że UFC na naszym rodaku chce odbudować tego Pereza.

  War Damian!

 15. Stosunkowo mocny rywal dla Damiana. Nasz zawodnik w debiucie zaprezentował się dobrze, mam nadzieję, że pełny okres przygotowawczy pozwoli mu w oktagonie jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła.

 16. Będzie ciężko, ale Perez nie jest nie do rozjebania. Oby tylko ścinanie wagi i zmiana strefy czasowej nie wpłynęły zbytnio na dyspozycję Damiana.

 17. Niewiem jakim komentatorem jest Erik Perez, ale zawodnikiem jest średnim. Do przejścia dla Polaka trzymam kciuki, Perez mnie drazni,

  Stasiak pokazał się dobrze w Kraku, teraz otrzymał czas by poprawić się we wszystkim. Licze na wygraną, zasługuje Damian by obić morde tego kibica Faveli

 18. Doskonałę stracie. Oby było tak efektowne jak debiut. WYgrana nad hypowanym Perezem zapewni mu godną pozycję przetargową. Ciężko będzie, ale mam nadzieję, że może tym razem polakowi uda się coś ugrać, limit wpadek musi się kiedyś wyczerpać.

 19. Czekałem na kolejny start Damiana po ostatniej walce.Przegrał ale tanio skóry nie sprzedał i oglądając go w klatce byłem dumny z tego jak sie prezentował.Kontrakt na szybko i na wariackich papierach,chłopak nie miał czasu na sporo rzeczy min na dobre przygotowanie.Będzie dobrze.

 20. Bardzo doświadczony przeciwnik dla Damiana, i to drugi raz… Chyba żaden z naszych świeżaków w UFC nie miał takiego startu.

 21. Niewiem jakim komentatorem jest Erik Perez

  Nie kumam, a co to ma do rzeczy? Mnie interesuje to, jakim dany zawodnik jest fighterem, a nie komentatorem, żonglerem ani murarzem

 22. Bardzo doświadczony przeciwnik dla Damiana, i to drugi raz… Chyba żaden z naszych świeżaków w UFC nie miał takiego startu.

  Jak dla mnie Bomba miał nawet trudniejszy start.

 23. Damiana nie oszczędzają, dają go gościom którzy mają już dobre kilka walk w UFC. Mam nadzieje, że tym razem Damian nie dość, ze ładnie się zaprezentuje to i wygra.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.