Starcie w dywizji piórkowej pomiędzy weteranami organizacji UFC, Edsonem Barbozą a Jeremy Stephensem jest planowe na październikową galę z cyklu UFC Fight Night.

Według informacji brazylijskiego portalu Combate, największa organizacja MMA na świecie negocjuje starcie w wadze piórkowej pomiędzy Edsonem Barbozą a Jeremy Stephensem która ma odbyć się 3 października na gali UFC Fight Night w nieznanej jeszcze lokalizacji.

Barboza (MMA 20-9) przez lata był jednym z czołowych zawodników wagi lekkiej UFC ale nie potrafił przebić się na sam szczyt dywizji. W ostatniej walce zszedł do niższej kategorii piórkowej przegrywając przez kontrowersyjną, niejednogłośną decyzję z Danem Ige. Była to trzecia przegrana z rzędu Brazylijczyka po wcześniejszych porażkach z Paulem Felderem i obecnym tymczasowym mistrzem wagi lekkiej UFC, Justinem Gaethje.

Babroza ostatnie zwycięstwo w oktagonie zaliczył w starciu z „Hangmanem”, którego pokonał przez TKO w grudniu 2018 roku. W największej organizacji MMA na świecie osiągnął bilans 14 zwycięstw i 9 porażek.

Zobacz również: „Okażcie mi trochę szacunku” – Barboza domaga się bonusu za zwycięstwo po kontrowersyjnej porażce

Słynący z mocnego uderzenia Stephens (28-18, 1 NC, #9 w rankingu UFC) od czasu swojego debiutu w organizacji UFC w 2007 roku osiągnął rekord 15 zwycięstw i 17 porażek. Podobnie jak Barboza, Stephens ostatnio ma gorszą passę w oktagonie. W ostatnich pięciu walkach nie zaliczył ani jednego zwycięstwa, przegrywając czterokrotnie z takimi zawodnikami jak Calvin Kattar, Yair Rodríguez, Zabit Magomedsharipov oraz Jose Aldo. Jedna z dwóch konfrontacji z Yairem Rodríguezem została również uznana za nieodbytą z powodu przypadkowego faulu. Pomimo tych porażek, Amerykanin zajmuje 9 miejsce w dywizji piórkowej organizacji UFC.

Aktualna karta gali:

Walka wieczoru:

135 lbs.: Holly Holm (13-5-0) vs Irene Aldana (12-5-0)

Główna karta:

135 lbs.: Germaine de Randamie 9-4-0 vs Julianna Pena (9-3-0
145 lbs.: Jeremy Stephens (28-18-0) vs Edson Barboza (20-9-0)

Karta wstępna

115 lbs.: Jinh Yu Frey (9-5-0) vs Loma Lookboonmee (4-2)
265 lbs.: Yorgan De Castro (6-1-0) Carlos Felipe (8-1-0)

14 KOMENTARZE

  1. Stephens bez chwili wytchnienia. Szykuje się 5 wpierdol z rządu o ile sędziowie znów czegoś nie odjebią na niekorzyść Barbozy.

  2. Słynący z mocnego uderzenia Stephens (28-18, 1 NC, #9 w rankingu UFC) od czasu swojego debiutu w organizacji UFC w 2007 roku osiągnął rekord 15 zwycięstw i 17 porażek.

    :whodefuk:

  3. Super zestawienie !

    Faworytem wydaję się Barboza , ale Jeremiego nigdy nie można skreślać . Brazylijczyk będzie miał na pewno ciężko odłączyć światło Amerykaninowi , za to Stephens może uśpić Edsona …

    Ciekaw z niecierpliwieniem !

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.